بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 17 آذر 1398

اخبار و ویدئو های ورزشی

  • داخلی
  • خارجی
  • ویدئو ها
آلمان، هلند، کرواسی و اتریش به یورو رسیدند
اتریش، آلمان، هلند و کرواسی به جمع صعود کنندگان به رقابتهای یورو 2020 اضافه شدند تا جمع صعودکنندگان به 17 تیم برسد.

به گزارش "توپ 90"، دقایقی پیش دور ماقبل آخر رقابتهای گروهی یورو ادامه یافت که در مهترین بازی ، هلند ضمن تساوی بدون گل با ایرلند به همراه آلمان به  یورو 2020 صعود کرد.شاگردان رونالد کومن  با یک بازی دفاعی دست خالی از دابلین به آمستردام برنگشتند و البته شانس با آنها یار بود که پنالتی حریف در نیمه اول با ضربه محکم و بی دقت دیویس هدر رفت. ایرلند نیز با این تساوی به پلی اف تیمهای سوم صعود کرد تا همچنان به حضور در یورو امیدوار باشد.

 

*برد پرگل آلمان با دبل کروس
تیم ملی فوتبال آلمان با نمایشی تهاجمی با پیروزی 4-0 مقابل بلاروس صعود خود به یورو 2020 را قطعی کرد. گل اول آلمان را در دقایق پایانی نیمه اول (42) ماتیاس گینتر با یک ضربه پشت پای تماشایی به ثمر رساندو سپس گورتسکا(49) و تونی کروس دوبار (55 و 83) با بغل پاهای زیبا سه بار دیگر دروازه حریف قمرمزپوش را باز کردند تا آلمان با 18 امتیاز صدرنشین گروه C  بشوئ و صعود خود را قطعی کند.مانوئل نویر با مهار یک ضربه پنالتی و یک سیو تماشایی در نیمه اول از بهترین های تیمش به همراه کروس و گنابری بود.

 


 

*صعود کرواسی
تیم ملی کرواسی نایب قهرمان جهان با پیروزی 3-1 مقابل اسلواکی در گروه E  صدر نشین شد وبه جام ملتهای اروپا صعود کرد. در این بازی ابتدا اسلواکی با ضربه بوژنیک به گل رسید اما کرواسی با گلهای ولاسیچ ، پتکوویچ و پریشیچ ضمن جبران شکست به عنوان صدرنشین گروه به یورو صعود کرد.


*اتریش با آلابا در یورو
تیم ملی اتریش نیز بعد از لهستان، از گروه G به دور نهایی صعود کرد. آنها امروز در مسابقه ای سخت 2-1 مقدونیه را شکست دادند. دو گل اتریش در این بازی توسط آلابا(7) و لاینر به ثمر رسید تا آلمانی زبانهای اروپا شب خوبی را پشت سر گذاشته باشند.

تیم های صعود کننده به یورو 2020:
هلند
آلمان
کرواسی
انگلیس
بلژیک
ایتالیا
فنلاند
اسپانیا
ترکیه
روسیه
اوکراین
بلژیک
چک
سوئد
لهستان
اتریش
فرانسه