بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 19 آبان 1398

اخبار و ویدئو های ورزشی

  • داخلی
  • خارجی
  • ویدئو ها
بحث بر سر پنالتی روی مسی؛ دایو بود یا نبود؟
گروه زیادی از هواداران فوتبال لیونل مسی را متهم می‌کنند که در دیدار دیشب آرژانتین و برزیل با دایو رفتن از داور بازی پنالتی گرفته، پنالتی‌ای که توسط آلیسون دفع شد ولی مسی در ریباند آن را تبدیل به گل کرد.

به گزارش "توپ 90"، آرژانتین و برزیل دیشب در عربستان سعودی و در استادیوم ملک سعود شهر جده در یک بازی دوستانه به مصاف هم رفتند. مسی یکی از جنجالی‌ترین چهره‌های این بازی بود که دست‌کم در دو صحنه خبرساز شد. یکی اشاره او به تیته سرمربی برزیل که تیته در پایان بازی اعلام کرد ستاره آرژانتینی به او گفته دهنش را ببنند. دومین صحنه بحث‌برانگیز مسی در بازی دیشب پنالتی‌ای بود که توسط داور به دلیل خطا روی او اعلام شد.

در این صحنه مسی در درگیری با الکس ساندرو، مدافع برزیل نقش زمین شد و داور مسابقه اعلام کرد که این صحنه خطای ساندرو روی مسی بوده و در نتیجه یک ضربه پنالتی به سود آرژانتین اعلام کرد. اما بعد از بازی گروه زیادی از هواداران فوتبال مدعی بودند که در این صحنه خطایی انجام نشده و مسی با دایو رفتن و شبیه‌سازی داور را به خطا انداخته و از او پنالتی گرفته است.

 

مسی شخصا پشت ضربه پنالتی اعلام شده ایستاد ولی آلیسون، دروازه‌بان ملی‌پوش برزیلی باشگاه لیورپول موفق شد شوت او را دفع کند، هر چند مسی در ریباند موفق شد توپ را وارد دروازه کند تا بازی با همین یک گل او با نتیجه 1-0 به سود آلبی‌سلسته پایان یابد.