بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 25 آبان 1398

اخبار و ویدئو های ورزشی

  • داخلی
  • خارجی
  • ویدئو ها
گمیس شانس اول تصاحب کفش طلای آسیا
رقابت برای تصاحب کفش طلای آسیا از امروز با انجام دیدار دو تیم الهلال و السد ادامه خواهد یافت و برای این عنوان 5 بازیکن هنوز امیدوار هستند، که شانس مهاجم فرانسوی الهلال از همه بیشتر است.

به گزارش "توپ 90 "، عصرامروز با انجام دیداردو تیم السد و الهلال فوتبال آسیا یکی از فینالیست های خود را  درمنطقه غرب آسیا خواهد شناخت. اما طبق تمام تورنمنت های برگزار شده همواره پس از رقابت برای کسب عنوان قهرمانی، کورس جذاب برای به دست آوردن کفش طلا می تواند در اولویت دوم باشد. جایی که حالا در کلی ترین حالتش 5 بازیکن هنوز شانس کسب به دست اوردن چنین عنوانی را دارند که از بین این 5  تنها لئوناردو تیمش جایی در بین چهار تیم مرحله نیمه نهایی ندارد.
بافتمبی گومیس در دیداررفت لیگ قهرمانان با دو گلی که به ثمر رساند هم توانست امید های تیمش را برای صعود به لیگ قهرمانان آسیا افزایش دهد و درعین حال توانست خودش را به جمع گلزنان این لیگ و به دست آوردن کفش طلا بیش از پیش نزدیک کند.


در حال حاضر بافتمبی گومیس و لئوناردو، یکی از الهلال و دیگری ازالوحده هر دو با 9 گل زده در صدر جدول رده بندی گلزنان لیگ قهرمانان قراردارند، با این تفاوت که این مهاجم فرانسوی سه بازی بیشتراز لئوناردو به میدان رفته است و طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا این جایزه قراراست در تاریخ 24 نوامبر به برنده این عنوان اهدا شود.


البته دراین کورس این دو بازیکن تنها نیستند و بازیکنانی دیگر از شرق آسیا هم چشمشان به دنبال کفش طلایی فوتبال آسیا است. عنوانی که می تواند علاوه بر پاداش های زیادش رزومه ای درخشان در کارنامه هر بازیکنی به شمار بیاید.


1-بافتمبی گومیس (الهلال عربستان-9 گل):


بازیکن سابق تیم های لیون و مارسی که حالا با میانگین هر 110 دقیقه یک گل محتمل ترین بازیکنی است که می تواند کفش طلای فوتبال را به پا کند واین عنوان چقدر برای او شیرین تر خواهد بود که با قهرمانی آبی های عربستانی همراه شود.


 اما نکته بارز درخصوص گلهای او این است که او هر 9 گل خود را در ورزشگاه خانگی در ریاض به ثمر رسانده است و امشب به نوعی آخرین فرصت برای این مهاجم فرانسوی الهلال است که بتواند طلسم عدم گلزنی را در بازیهای خارج از خانه بشکند.


2 – لئوناردو (الوحده امارات – 9 گل)


 این بازیکن برزیلی 27 ساله که فصل گذشته ازباشگاه الاهلی عربستان به الوحده امارات پیوسته است با 8 گل زده آقای گل مرحله گروهی لیگ قهرمانان بود. اما او در مرحله حذفی تنها موفق به ثمررساندن یک گل شد تا با حذف الوحده شمارگلزنی های او متوقف شود. البته او در این راه باید مدیون تیم الریان باشد که در بازی مقابل آنها موفق شد 4 گل را به ثمر برساند. او تک گل خود را در مرحله حذفی دربرابر النصربه ثمر رساند تا پایانی باشد بر شمار گل های این بازیکن سابق پارتیزان بلگراد و آنژی ماخاچ قلعه که دراین فصل هنوز امیداوار است که آقای گل لیگ قهرمانان آسیا شود.


 البته او موثرترین بازیکن دراولین صعود الوحده امارات در تاریخ این باشگاه به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا است.


 نکته قابل توجه در مورد لئوناردو این است که اگردر پایان این جام گومیس دیگر نتواند گلی را به ثمربرساند طبق آیین نامه این تورنمنت عنوان کفش طلای فوتبال آسیا به او تعلق می یابد چرا که بازیهای کمتری از این مهاجم سیه چرده فرانسویانجام داده است.


3-شینزو کوروکی (اوراوا ردز ژاپن – 7 گل)


 با توجه به اینکه تیم ژاپنی با دو گل موفق شده است گوانژو را در در دور رفت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شکست دهد و همچنین دو گل عقب ماندگی از گومیس، کوروکی شاید نتواند چندان رقیب سرسختی برای فتح این عنوان محسوب شود.
 این مهاجم لاغراندام ژاپنی سه گل در مرحله گروهی و همچنین دو گل در دقایق پایانی در مقابل شانگهای و همیچنین با یک دبل در برابر اولسان هیوندایی تعداد گلهایش را به عدد 7 رساند تا موثر ترین بازیکن این تیم درراه کسب فتح قهرمانی آسیا تا اینجا باشد.


 رقابت کوروکی و گومیس وقتی می تواند جذاب تر شود که او بتواند فردا دربرابر نماینده چین پایش به گلزنی باز شود.


4- اندرسون تالیسکا (گوانژو چین – 5 گل)


زمانی که او نتوانست به علت مصدومیت خودش را به مرحله گروهی لیگ قهرمانان برساند هیچکس روی او حساب نکرد و همه کارشناسان تصور می کردند که او یک بازیکن از رده خارج برزیلی است.
 این درحالی است که این هافبک تهاجمی در سه بازی ابتدایی موفق شد 4 بار دروازه حریفانش را باز کند، اما او از بازی پنجم تا اولین بازی رفت مرحله یک چهارم نهاییبازی نکرد والبته در همان بازی هم توانست کاشیما انتلرز ژاپن را با گل خودش از دور رقابت ها حذف کند.

او در هر 122 دقیقه یک گل به ثمر رسانده است و با توجه به 4 بازی کمتر نسبت به کوروکی با 22 شوت به سمت دروازه 3 شوت بیشترازاوبه سمت دروازه زده است.


 5-اکرم عفیف (السد قطر-4 گل)


 این بازیکن 22 ساله از گومیس و کوروکی کمتر بازی کرده است. او در هر 225 دقیقه فقط یک بار پایش به گلزنی باز شده است. با این حال دقت شوت های او 65 درصد است.


عفیف در 5 بازی برای السد 4 گل به ثمر رسانده است. اما او دراین چند ساله ثابت کرده است که معجزه فوتبال قطر است و یکی از ارکان قهرمانی قطری ها در جام ملت های آسیا است.