بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 30 مهر 1398

اخبار و ویدئو های ورزشی

  • داخلی
  • خارجی
  • ویدئو ها
تمرین انگلیس با چاشنی مبارزه با نژادپرستی(عکس)
بازیکنان تیم ملی انگلیس در آستانه حضور در انتخابی یورو2020 با لباسهای سیاه‌رنگ به مناسبت ماه تاریخ سیاه تمرین کردند تا توجه عمومی را به موضوع مبارزه با نژادپرستی در فوتبال جلب کنند.

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی انگلیس که در روزهای آینده در دو دیدار از سری رقابتهای انتخابی یورو2020 به مصاف بلغارستان و جمهوری چک می‌رود، با پوشیدن لباسهای سیاه‌رنگی به مناسبت ماه تاریخ سیاه تمرین کردند تا توجه افکار عمومی را به موضوع مبارزه با نژادپرستی در فوتبال جلب کنند.

 

انگلیس در حالی دوشنبه آینده در صوفیه به مصاف بلغارستان می‌رود که بخشی از ورزشگاه این شهر به روی هواداران بلغار بسته خواهد بود. علت این است که هواداران بلغار به دلیل رفتار نژادپرستانه در بازی‌های تیم ملی این کشور با جمهوری چک و کوزوو از سوی یوفا محکوم شده‌اند. این در حالی است که بازیکنان انگلیسی هشدار داده‌اند در صورتیکه در بازی‌های خود با توهین‌های نژادپرستانه مواجه شوند زمین را ترک خواهند کرد.

 

ماه تاریخ سیاه مناسبتی است که هر ساله در ماه اکتبر در انگلستان برگزار می‌شود. فوتبالیست‌های انگلیسی در طول این ماه با پوشیدن پیراهن سیاه‌رنگ توجه افکار عمومی را به موضوع نژادپرستی در این ورزش جلب می‌کنند.

 

بازیکنان سیاه‌پوست در سال 2019 تا کنون در چندین مورد با توهین‌های نژادپرستانه در ورزشگاه‌ها روبرو بوده‌اند و اعضای تیم ملی انگلیس می‌گویند خواهان پایان یافتن قطعی چنین رفتارهایی هستند.