بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 26 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لگانس 1 - رئال مادرید 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

نیوکاسل 1 – 2 چلسی؛ فرار از دست اتوبوس
یکشنبه, 04 شهریور 1397 ساعت 22:49
نیوکاسل 1 – 2 چلسی؛ فرار از دست اتوبوس
چلسی موفق شد با برتری 1-2 برابر نیوکاسل به سومین پیروزی خود دست یابد.

به گزارش "توپ 90"، چلسی 75 دقیقه برای گذر از سد دفاع مطلق نیوکاسل تلاش کرد اما 15 دقیقه پایانی دستخوش حوادث فراوانی شد و در نهایت آبی های لندن با برتری 1-2 راهی خانه شدند.

نیوکاسل بازی را هجومی آغاز کرد و در دقیقه 7 صاحب اولین فرصت شد اما کپا عکس العمل مناسبی در مقابل ضربه مورفی نشان داد.

در ادامه دفاع منسجم نیوکاسل شانس خلق موقعیت را از چلسی گرفته بود و آبی های لندن در تلاش بودند با تکیه بر خلاقیت هازارد دروازه حریف را تهدید کنند. در دقیقه 34 پدرو در گوشه محوطه با یک حرکت انفرادی صاحب فرصت شد اما ضربه او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

2 دقیقه و روی حرکت تکنیکی هازارد،  پدرو در محوطه جریمه نیوکاسل صاحب فرصت شد اما ضربه زمینی او با عکس العمل دوبراوکا همراه بود.

در لحظات پایانی نیمه اول چلسی در آستانه رسیدن به گل برتری بود اما ضربه محکم آسپلیکوئتا در حین ورود به دروازه به سر موراتا برخورد کرد تا آبی های لندن با بدشانسی وبا تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

با شروع نیمه دوم، مطابق انتظار چلسی سراپا حمله بود و بازیکنان نیوکاسل در زمین خود حضور داشتند. در دقیقه 52 و روی پاس پدرو، آسپلیکئتا شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد اما ضربه او توسط سنگربان نیوکاسل دفع شد.

هرچه از جریان بازی گذشت تجمع  بازیکنان نیوکاسل در زمین خودی بیشتر می شد و چلسی نیز علیرغم در اختیار داشتن توپ و میدان نمی توانست موقعیت مهمی خلق کند.

در دقیقه 72 چلسی بهترین فرصت را برای زدن گل برتری به دست آورد اما ضربه رودیگر مدافع آلمانی این تیم بعد از برخورد با دستان دوبراوکا به دیرک دروازه نیوکاسل هم برخورد کرد.

 

اما در دقیقه 76 چلسی بالاخره به گل برسد. مارکوس آلونسو در محوطه جریمه نیوکاسل متوقف شده و آبی ها صاحب یک ضربه پنالتی شدند تا ادن هازارد آن را تبدیل به گل کند.

اما میزبان خیلی زود روند هجومی به خود گرفته و در دقیقه 83 نیوکاسل به گل تساوی رسید. روی ارسال یدین از سمت راست، خوسلو موفق شد با یک ضربه سر دقیق دروازه کپا را باز کند.

 

در دقیقه 87 چلسی موفق شد با برخورد ضربه مارکوس آلونسو به بدین و گل به خودی حریف به گل برتری دست یابد و در نهایت با نتیجه 1-2 حریف خود را مغلوب کند.