بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 5 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی استقلال خوزستان 1 - نساجی مازندران 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پدیده 2 - پیکان 1، یحیی همچنان صدرنشین لیگ برتر
جمعه, 02 شهریور 1397 ساعت 19:47
گزارش بازی پدیده و پیکان در تاریخ 97/06/02
پدیده در روزی که پیکان و مجید جلالی از تمام نیروهایش برای برد استفاده کرد توانست اولین شکست پیکان را در این فصل رقم بزند.

به گزارش" توپ 90" تیم های پدیده و پیکان در هفته پنجم یکی از بازی های حساس این هفته را برگزار کردند چرا که پدیده با 9 امتیاز قبل از این بازی در صدر بود و پیکان شش امتیازی می توانست با کسب سه امتیاز از نظر امتیازی با این تیم برابر شود .


استادیوم امام رضا (ع) شهر مشهد
داور : حسن اکرمی  کمک داور: محمدرضا ابوالفضلی و ایوب غلام‌زاده


ترکیب پدیده :

 • یوسف بهزادی
 • علی نعمتی
 • سید عبدالله حسینی
 • مسعود ریگی
 • اکبر صادقی
 • امین قاسمی نژاد
 • محمدرضا خلعتبری(محمد قنبری-89)
 • حسین مهربان
 • امیر منصوریان
 • سعید صادقی
 • مرتضی منصوری

سرمربی: یحیی گل محمدی

ترکیب پیکان:

 • وحید شیخ ویسی
 • سجاد مشکل پور
 • حجت حق وردی
 • علی حمودی(سعید واسعی-51)
 • آرمان قاسمی
 • امیرحسین کریمی
 • مگنو باتیستا
 • مهدی مومنی (فراز امامعلی-75)
 • مهدی شیری
 • سامان نریمان جهان(عیسی آل کثیر-54)
 • محمد قاضی

سرمربی: مجید جلالی

اخطار:

مگنو باتیستا (پیکان) دقیقه 10

محمد قاضی(پیکان) دقیقه 87

شرح گل ها:


پدیده 1 پیکان 0 (محمدرضا خلعتبری دقیقه 43): ضربه ایستگاهی از سمت چپ هجده قدم را محمدرضا خلعتبری به زیبایی تمامتر و روی اشتباه وحید شیخ ویسی تبدیل به گل اول پدیده کرد.

پدیده 1 پیکان 1 (محمد قاضی دقیقه 79): خطای پدیده را از زمین خودشان ارسال کردند اما ضربه بد مدافع پدیده را محمد قاضی با یک ضربه استثنایی با پای چپ و از نیمه های زمین به تور دروازه پدیده دوخت.

پدیده 2 پیکان 1 (امین قاسمی نژاد دقیقه 85): حمله خطرناک‌ پدیده از چپ ، قاسمی نژاد را در گوشه هجده قدم صاحب توپ کرد و او با یک ضربه کات دار دروازه شیخ ویسی را باز کرد.


شرح بازی:

پیکان نیمه اول را خوب شروع کرد و در روزی که جلالی با حضور سامان نریمان جهان ترکیب هجومی تری را به میدان فرستاده بود می توانست در همان نیم ساعت اول به گل برسد. اما محمد قاضی و سامان نریمان جهان و مهدی مومنی فرصت هایی را از دست دادند تا در نهایت این پدیده باشد که پیش بیفتد.
پدیده اما در همان نیمه اول و آرام آرام توانست سبک بازی خودش را پیدا کرده و با ضد حملات خطرناک روی دروازه پیکان خطرناک ظاهر شود و در نهایت هم روی یک ضدحمله یک خطا گرفت و محمدرضا خلعتبری با یک ضربه فوق العاده بازی را یک بر صفر به سود پدیده کرد.
نیمه دوم اما با تعویض های تهاجمی مجید جلالی همراه بود اما پدیده بهتر بازی می کرد و موقعیت های زیادی را به دست آورد. جلالی اما با انجام سه تعویض هجومی به دنبال گل بود و در نهایت هم در دقیقه 78 با یک گل استثنایی بازی را به تساوی کشاند. اشتباه مدافع و دروازه بان پدیده توپ را نزدیک نیمه های زمین نصیب محمد قاضی کرد و او با یک چیپ از راه دور دروازه پدیده را باز کرد و یکی از زیباترین گل های این فصل را به ثمر رساند.
پدیده که قبل از این یحیی گل محمدی سرمربی اش را به دلیل اعتراض از دست داده و او اخراج شده بود در دقیقه 84 توانست بازی را به تساوی بکشاند. توپی که پشت مدافعان برای امین قاسمی نژاد فرستاده شده بود را او با یک ضربه داخل پای کات دار و زیبا تبدیل به گل دوم پدیده کرد . شش دقیقه وقت اضافی اعلام شده از سوی داور نیز نتوانست برای پیکان مفید باشد و جلالی و یارانش اولین شکست فصل را تجربه کردند.

دقایق حساس:


دقیقه 3 : توپ ارسال از راست را امین قاسمی نژاد تبدیل به گل کرد که داور آن را آفساید گرفت و گل پدیده مردود شد.

دقیقه 10: شوت حسین مهربان ازپدیده را از پشت محوطه جریمه را شیخ ویسی دروازه بان پیکان گرفت.

دقیقه14: سانتر از جناح چپ با ضربه سر مهدی مومنی با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 15: محمد قاضی در شرایط خوب با دروازه پیکان تک به تک شد که شوتش از راه دور را بهزادی گرفت.

دقیقه17: بازهم سانتر از سمت راست روی دروازه پدیده را اینبار قاضی با ضربه سر آرام از شش قدم به بیرون زد.

دقیقه 25: شوت سنگین امین قاسمی نژاد با برخورد به دفاع پیکان به کرنر رفت.
کرنر کوتاه پدیده با سانتر خلعتبری روی سر قاسمی نژاد فرود آمد و او این فرصت خوب را با اختلاف کم به بیرون زد.

دقیقه26:  سانتر مهدی مومنی در هجده قدم با ضربه شر سامان نریمان جهان را دروازه بان پدیده روی خط گرفت.

دقیقه 28: ضدحمله خطرناک پدیده با سرعت بالا ی خلتعبری و پاس او در هجده قدم به امین قاسمی نژاد رسید اما ضربه زمینی او به کنار دروازه خورد.

دقیقه 40: یک ضدحمله خطرناک دیگر از پدیده با محوریت خلعتبری اما پاس او در آخرین لحظه به حسین مهربان نرسید و موقعیت از دست رفت.

دقیقه 47: حمله خطرناک پدیده و سانتر بازیکنان این تیم در شش قدم را وحید شیخ ویسی دروازه بان پیکان در موقعیت تک به تک گرفت.
دقیقه48: بازهم حمله پدیده این بار از راست در هجده قدم به دست بازیکن پیکان هم برخورد کرد اما داور اعلام کرنر کرد. کرنر برگشتی را شیخ ویسی گرفت.

دقیقه 53: ضربه سنگین اکبر صادقی را شیخ ویسی گرفت

دقیقه59: حمله خطرناک پدیده از سکت چپ، پاس به بیرون به قاسمی نژاد را شیخ ویسی بازهم گرفت.

دقیقه69: پاس عالی خلعتبری به حسین مهربان رسید و کات بک مهربان اما به صادقی نرسیدو مدافعان پیکان توپ را از رو خط برگرداندند.

دقیقه 71: حمله برق آسای پدیده در هجده قدم به خلعتبری رسید و شوت او از بالا بیرون رفت هرچند داور خطای همد مهاجم پدیده را اعلام کرد.

دقیقه ۸۲: حمله خطرناک از پدیده را در آستانه ورود به دروازه شبخ ویسی گرفت.

دقیقه 90+1 : حمله پیکانی ها و سانتر در هجده قدم با ضربه سر آرام قاضی همراه شد و بهزادی توپ را گرفت.

حاشیه‌ها:

در ابتدای بازی مهدی مومنی،سجاد مشکل پور و محمد قاضی به سمت نیمکت پدیده رفتند و خوش و بش کردند و از کادرفنی رخصت گرفتند.

مجید جلالی سرمربی تیم پیکان در پایان نیمه اول نسبت به قضاوت داور مسابقه معترض بود و در بین دو نیمه به سراغ اکرمی رفت و با او حرف زد.

هیات فوتبال استان خراسان به مناسبت روز پزشک ، از پزشکان دوباشگاه پدیده و پیکان تجلیل شد. در این مراسم دکتر علی اعظم پزشک پدیده تقدیر ویژه شد پزشک پدیده برادر مرحوم اعظم بازیکن قدیمی فوتبال خراسان است.

بازی با پیکان از نظر حضور تماشاگر یکی از بهترین بازی های پدیده بوده است. به غیر از بازی های استقلال و پرسپولیس این بازی پرتماشاگرترین بازی پدیده در امام رضا(ع) بوده با این تفاوت که ده هزار تماشاگر حاضر در این بازی همه طرفداران پدیده هستند.