بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 2 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بنفیکا 6 - ماریتیمو 0 (دبل ژوائو فلیکس)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

آرژانتین 2 - 1 نیجریه، صعود سخت مسی و یاران
سه شنبه, 05 تیر 1397 ساعت 23:39
گزارش بازی آرژانتین و نیجریه تاریخ 1397/4/5
تیم ملی آرژانتین با گلی که مارکوس روخو در دقایق پایانی زد و به لطف عدم پیروزی ایسلند موفق شد از مرحله گروهی جام جهانی بالا برود.

به گزارش "توپ 90"، تیم ملی آرژانتین بعد از تساوی در نخستین مسابقه جام جهانی برابر ایسلند و شکست 3 بر صفر اخیرش مقابل کرواسی قعرنشین گروه D جام جهانی روسیه شد ولی آنها امشب که به مصاف نیجریه رفته‌اند، امیدوار هستند نیجریه را شکست دهند و در سمت مقابل ایسلند بیشتر از یک امتیاز برابر کرواسی کسب نکند تا بتوانند به جمع 16 تیم نهایی این رقابت‌ها برسند ولی نماینده آفریقا هم چندان دست و پا بسته نیست و در مسابقه گذشته خود برابر ایسلند که برتری 2 بر صفر رسید، نشان داد می‌تواند آلبی سلسته را هم متوقف کند.


گزارش لحظه به لحظه دیدار تیم‌های ملی آرژانتین و نیجریه را در همین صفحه از "توپ 90" دنبال کنید:


جام جهانی 2018 روسیه؛ گروه D
سه‌شنبه: 97/04/05 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: سن پترزبورگ/ تماشاگر: 
داور: جونیت چاکر(ترکیه)؛ کمک‌ها: باهاتین دوران، طارق اونگون و بیورن کویپرس(هلند)/ کمک داور ویدئویی: دنیل اورساتو(ایتالیا)

اخطار:

لئون بالوگان(32) از نیجریه

خاویر ماسکرانو(49) اور بانگا(64) از آرژانتین


تیم ملی آرژانتین


فرانکو آرمانی، نیکولاس اوتامندی، مارکوس روخو، گابریل مرکادو، نیکولاس تالیافیکو، خاویر ماسکرانو، اور بانگا، انزو پرز(60- کریستین پاوون)، آنخل دی‌ماریا(72- ماکسیمیلیانو مسا)، لیونل مسی و گونسالو ایگواین.
سرمربی: خورخه سامپائولی


تیم ملی نیجریه


رانسیس اوزوهو، لئون بالوگان، ویلیام اکونگ، کنت اومرو، جان اوبی میکل، اوگنکارو ایتبو، ویلفرد اِن‌دیدی، ویکتور موزس، برایان ایدوو، احمد موسی و کلچی ایهه‌ناچو(46- اودیون ایگالو).
سرمربی: گرنوت روا


شرح گل


آرژانتین 1 - نیجریه 0 (دقیقه 14: لیونل مسی): پاس بلند عالی اور بانگا از میانه زمین به پشت مدافعان نیجریه را لیونل مسی با یک کنترل توپ عالی، حرکت به سمت دروازه و شوت روی پای راست محکم و با دقت تبدیل به گل اول آرژانتین کرد.

 

آرژانتین 1 - نیجریه 1 (دقیقه 50: ویکتور موزس): پنالتی اعلام شده به سود نیجریه را موزس به سمت راست دروازه و خلاف جهت آرمانی زد تا گل تساوی را به ثمر رساند.

 

آرژانتین 2 - نیجریه 1 (دقیقه 86: مارکوس روخو): سانتر دقیق و عالی مرکادو از جناح راست زمین را مارکوس روخو پیشتاخته بدون معطلی و با ضربه بغل پا تبدیل به گل دوم آرژانتین کرد.


لحظات حساس


دقیقه 8: شوت پای چپ تالیافیکو روی پای او جفت و جور نشد و به اوت رفت.
دقیقه 9: شوت محکم احمد موسی به شکل خطرناکی از روی دروازاه آرژانتین عبور کرد و راهی اوت شد.
دقیقه 28: پاس در عمق زمینی عالی مسی به ایگواین  را اوزوهو زودتر از مهاجم آرژانتینی دفع کرد تا خطر از روی دروازه نیجریه دور شود.
دقیقه 34: ضربه ایستگاهی تماشایی مسی با عبور از کنار دیوار دفاعی نیجریه با واکنش عالی اوزوهو و در ادامه برخورد به تیرک عمودی دروازه تبدیل به گل نشد تا مسی فعلا دبل نکرده باشد.

دقیقه 3+45: ارسال ایهه‌ناچو از سمت راست میانه زمین با ضربه پشت سر ایدوو همراه شد که جمع کردن توپ آرمانی را به دردسر نیانداخت.

دقیقه 49: بعد از توپ ارسالی از کرنر سمت چپ زمین، ماسکرانو در تیرک اول روی بالوگان خطا کرد که چاکر، داور مسابقه در صحنه مشکوکی اعلام پنالتی به سود نیجریه کرد.

دقیقه 59: فرار احمد موسی از سمت چپ زمین فرار سریعی داشت و به زیبایی ماسکرانو را جای گذاشت ولی پاس کات‌بک او را مدافعان آرژانتین دفع کردند.

دقیقه 71: احمد موسی بعد از یک لایی چشم‌نواز و عبور از مرکادو، در عرض پاس داد که ایگالو توپ را رها کرد تا موقعیت خوب شوت‌زنی برای ان‌دیدی فراهم شود ولی ضربه روی پای او از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از روی تیرک افقی دروازه آرژانتین به بیرون رفت.

دقیقه 75: ضد حمله سریع نیجریه از سمت چپ باز هم توسط احمد موسی ترتیب داده شد که ارسال او را ماسکرانو با تکل بلند زد ولی در ادامه توپ را مارکوس روخو با سر زد، بعد به دستان او برخورد کرد و شوت سر ضرب ایگالو به خطرناک‌ترین شکل ممکن از کنار دروازه آرژانتین عبور کرد؛ در این صحنه چاکر با وجود بازبینی ویدئویی، برای نیجریه اعلام پنالتی نکرد.

دقیقه 81: ایگواین بهترین فرصت برای باز کردن دروازه نیجریه را داشت ولی شوت او از محوطه جریمه با اختلاف زیادی به اوت رفت.

دقیقه 83: آرمانی با واکنشی عالی ضربه ایگالو در موقعیت تک به تک را مهار کرد.

دقیقه 84: ضربه آزاد بازیکنان نیجریه به تور کنار دروازه آرژانتین برخورد کرد تا همچنان بازی با تساوی یک بر یک دنبال شود.

در حاشیه


* آرژانتین با پنج تغییر در ترکیب نسبت به بازی اخیرش برابر کرواسی امشب به مصاف نیجریه رفته که فرانکو آرمانی، اور بانگا، انزو پرز، آنخل دی‌ماریا و ایگواین به جای ویلفرد کابایرو، ادواردو سالویو، مارکوس آکونا، ماکسیمیلیانو مسا و سرخیو آگوئرو بازی می‌کنند.
* پیروزی تیم ملی نیجریه در مسابقه اخیرش برابر ایسلند موجب شده هیچ تغییری در ترکیب این تیم در بازی امشب شاهد نباشیم.
* لئون بالوگان، مدافع نیجریه در دقیقه 32 خطای خطرناکی روی پای دی‌ماریا که در موقعیت تک به تک قرار داشت، مرتکب شد  ولی داور ترکیه‌ای فقط خطا گرفت و یک کارت زرد به او داد تا با اعتراض آرژانتینی‌ها مواجه شود.

* دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین همانند دو مسابقه گذشته این تیم در جام جهانی امشب هم در ورزشگاه حضور دارد که خوشحالی جالب توجهی هم بعد از گل مسی انجام داد.
* خاویر زانتی، مدافع سابق فوتبال آرژانتین در ورزشگاه سن پترزبورگ حضور دارد.

* گل اول آرژانتین به نیجریه، صدمین گل جام جهانی 2018 بود که توسط لیونل مسی به ثمر رسید.