بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 2 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کرواسی 3 - انگلیس 3 (زیر 21 سال اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

برزیل 1 - 1 سوئیس، توقف برزیل با تمام ستاره هایش
یکشنبه, 27 خرداد 1397 ساعت 23:43
گزارش بازی برزیل و سوئیس تاریخ 1397/3/27
تلاش ستاره‌های سلسائو برای برتری مقابل سوئیس تنها یک گل زیبا به همراه داشت که آن هم روی یک گل مشکوک به خطا پاسخ داده شد.

به گزارش "توپ 90"، در بین تمام تیم‌های جام جهانی روسیه تنها دو تیم از بین 6 تیم برتر رنکینگ فیفا با یکدیگر همگروه هستند؛ برزیل که رتبه دوم و سوئیس که در رده ششم  این فهرست جای دارند، نخستین بازی خود در گروه E جام جهانی را باید برابر هم برگزار کنند؛ حساسیت این بازی از قبل وجود داشت، اما حالا با توجه به باخت آلمان مقابل مکزیک و احتمال دوم شدن مانشافت‌ها در گروه F در پایان دور گروهی، حالا برزیل و سوئیس جدال جذاب‌تری نسبت به قبل را برابر هم برگزار می‌کنند.


جام جهانی 2018 روسیه؛ گروه E
یکشنبه: 97/03/27 ؛ ساعت 22:30
استادیوم: روستوف آرنا / تماشاگر: 43109 نفر
داور: سزار راموس(مکزیک)؛ کمک‌ها: ماروین تورنترا، میگل هرناندس و جان پیتی(ژاپن)/ کمک داور ویدئویی: پائولو والری(ایتالیا)


تیم ملی برزیل


آلیسون بکر، تیاگو سیلوا، میراندا، دانیلو، مارسلو، کاسمیرو(60- فرناندینیو) ، پائولینیو(67- رناتو آگوستو) ، ویلیان، نیمار جونیور، فیلیپ کوتینیو و گابریل ژسوس(79- روبرتو فیرمینو).


سرمربی: تیته

تیم ملی سوئیس


یان سومر، فابین شار(65) ، مانوئل آکانجی، استفان لیششتاینر(87- میشائل لانگ)، ریکاردو رودریگس، والون بهرامی(71- دنیس زکریا) ، گرانیت ژاکا، ژردان شقیری، استیون زوبر، بلریم ژمایلی و هریس سفرووریچ(80- بریل امبولو).


سرمربی: ولادیمیر پتکوویچ

اخطار


استفان لیششتاینر(32) از سوئیس

کاسمیرو(47) از برزیل

فابین شار(65) از سوئیس

والون بهرامی(68) از سوئیس

 

شرح گل


برزیل 1 - سوئیس 0 (دقیقه 20: فیلیپ کوتینیو): نیمار سمت چپ زمین مارسلو که نفوذ کرده بود را صاحب توپ کرد که ارسال او را زوبر با ضربه سر برگشت داد تا کوتینیو با مهار توپ، حرکت در عرض و شوت استثنایی و فنی از پشت محوطه جریمه که به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد، گل اول برزیل برابر سوئیس را بزند.

 

برزیل 1 - سوئیس 1 (دقیقه 50: استیون زوبر): ارسال بدون نقص و عالی شقیری با پای چپ از روی کرنر سمت راست زمین را زوبر در محوطه 6 قدم برزیل و پس از هُل دادن میراندا با ضربه سر محکم تبدیل به گل کرد تا بازی به تساوی کشیده شود.

شرح نیمه اول


سوئیس بازی را بهتر آغاز کرد و برنامه داشت تا روی ارسال از جناحین گلزنی کند ولی حملات کوتاه مدت آنها زهردار نبود و ستاره‌های سلسائو بازی را در دست گرفتند و توپ و میدان را تا پایان نیمه اول در اختیار داشتند؛ بهرامی و لیششتاینر با عملکرد خوبی که در سمت راست زمین داشتند، اجازه ندادند نیمار و مارسلو نفوذ زیادی از جناح چپ انجام دهند و با خطاهای پیاپی و زدن توپ‌های بازیکنان برزیل فرصت گلزنی را از آنها گرفتند ولی پنالتی زیادی به برزیلی‌ها دادند؛ شاگردان تیتو که تلاش زیادی برای گلزنی داشتند، در دقیقه 20 با شوت فنی و استثنایی کوتینیو به گل رسیدند ولی تلاش آنها تا پایان 45 دقیقه ابتدایی ثمر بیشتری نداشت تا با برتری یک بر صفر به رختکن بروند.

لحظات حساس

دقیقه 4: ارسال شقیری از جناح راست و ضربه ژمایلی از محوطه جریمه برزیل به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

دقیقه 6: شوت عجیب ویلیان از سمت راست، عرض زمین را طی کرد و به جناح چپ رفت.

دقیقه 33: ارسال نیمار از روی کرنر به تیرک دوم را ژسوس با ضربه سر زد که توپ عرض زمین را طی کرد و دوباره به نیمار رسید که آفساید او گرفته شد.

 

دقییقه 40: شوت محکم زوبر از محوطه جریمه به صورت سیلوا برخورد کرد و موجب سرنگونی مدافع برزیل شد.

دقیقه 1+45: ارسال نیمار از روی کرنر سمت چپ زمین و ضربه سر سیلوا از تیر یک به شکل خطرناکی از روی دروازه سوئیس به اوت رفت.

دقیقه 46: شوت پشت محوطه ژمایلی خطری روی دروازه برزیل نداشت و به بیرون رفت.

دقیقه 58: شوت پُر قدرت کوتینیو را مدافعان سوئیس در دو مرحله برگشت دادند و در ادامه هم شوت نیمار بعد از برخورد به شار راهی کرنر شد.

دقیقه 70: مهار توپ عالی کوتینیو که با جای گذاشتن مدافع سوئیس هم همراه بود، موقعیت عالی گلزنی برای او فراهم کرد ولی شوت نهایی او خوب نبود تا شوت روی پای او به بیرون برود.

دقیقه 73: شوت پشت محوطه ژمایلی به راحتی توسط آلیسون جمع شد.

دقیقه 74: آکانجی در محوطه جریمه سوئیس، ژسوس را با دو دست گرفت و روی زمین انداخت، اما داور مکزیکی دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 77: شوت راه دور میراندا ثمری نداشت و با اختلاف زیادی از دروازه سوئیس به اوت رفت.

دقیقه 78: نیمار مثل دفعات قبل نتوانست دروازه سوئیس را باز کند و شوت پشت محوطه او را سومر درازکش جمع کرد.

دقیقه 82: شوت روی پای فیرمینو از زاویه بسته به شکل خطرناکی از روی دروازه سوئیس به بیرون زده شد.

دقیقه 87: پاس بلند کوتینیو از روی ضربه آزاد میانه زمین را سومر به شکل خطرناکی مهار کرد که نزدیک بود با گلزنی بازیکنان برزیل همراه باشد.

دقیقه 88: ارسال دانیلو از جناح راست زمین با ضربه سر نیمار همراه شد که توپ او را سومر در اختیار گرفت.

دقیقه 90: سانتر عالی نیمار از ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین به مقابل دروازه سوئیس را فیرمینو با ضربه سر زد که سومر با واکنش استثنایی توپ را دفع کرد.

دقیقه 1+90: شوت میراندا به خطرناک‌ترین شکل ممکن از کنار تیرک عمودی دروازه سوئیس عبور کرد تا برزیل در رسیدن به گل دوم همچنان ناکام بماند.

دقیقه 5+90: باز هم نیمار پشت ضربه آزاد ایستاد ولی این بار نیز بعد از سانتر او، ضربه سر شار و شوت فیرمینو، شار توپ را برگشت داد تا در ثانیه‌های پایانی دروازه سوئیس برای بار دوم باز نشود.


در حاشیه


* مارکینیوش، داگلاس کاستا، فیرمینو و فیلیپه لوئیس شاخص‌ترین نیمکت‌نشینان برزیل هستند و آلیسون بکر درون دروازه این تیم به ادرسون ترجیح داده شده است.

* والون، هافبک تیم ملی سوئیس در بازی با برزیل چهارمین جام جهانی دوران بازی خود را تجربه می‌کند.