بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 5 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی استقلال خوزستان 1 - نساجی مازندران 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پاسخ ملایم و محترمانه شفر به کی روش
سه شنبه, 01 خرداد 1397 ساعت 15:51
پاسخ ملایم و محترمانه شفر به کی روش
سرمربی استقلال پاسخ صحبت های روز گذشته سرمربی تیم ملی را داد.

به گزارش توپ 90،  کارلوس کی روش در مصاحبه روز گذشته خود مقصر حذف سیدحسین حسینی و وریا غفوری را وینفرد شفر دانست. او در مصاحبه خود گفته بود چون وریا غفوری در بازی های آخر استقلال در پست هافبک راست بازی کرده بود و البته سیدحسین حسینی به دلیل نیمکت نشینی بعد از ثبت رکورد کلین شیت تاریخ فوتبال ایران از لیست مسافران حضور در جام جهانی باز ماندند. وینفرد شفر در گفت و گو با سایت باشگاه استقلال پاسخ محترمانه ای به اظهارات کارلوس کی روش داد که در ادامه آن را می خوانید:


غفوری در 85 درصد بازی ها در پست دفاع راست بازی کرد


در هشتاد و پنج درصد مسابقات ما وریا غفوری به عنوان مدافع راست بازی کرد. هر کسی که مسابقات لیگ را پیگیری و تماشا کرده باشد از این نکته آگاه است. به علاوه اینکه این مشخص بود ما برخی مواقع به دلیل مصدومیت بازیکنان مان از وریا به عنوان وینگر راست استفاده کردیم. مهم تر از همه چیز کیفیت خارق العاده وریا غفوری است. او به خوبی نقش یک دفاع راست را با عملکردی مدرن و محکم به نمایش گذاشت. این موضوع برای تحت فشار قرار دادن حریف و توانایی ایجاد موقعیت بیشتر برای تیم بسیار ضروری است. در سال های گذشته فوتبال تغییرات بسیار مهمی داشته است. بهترین راه برای خارج کردن یک مدافع چپ تهاجمی در جریان مسابقه یک مدافع راست محکم و تهاجمی است. همانطور که بازیکنانی مانند کیمیچ و مارسلو فقط عقب نمی ایستند که دفاع کنند و رو به جلو بازی می کنند. چنین کاری متعلق به گذشته است و وریا فوتبال مدرنی بازی می کند. او بسیار پیشرفت کرده و این خیلی خوب است.

تیم ملی بازیکنان من را تحت فشار قرار داد


من ناراحت و نا امید شدم؛ به خاطر اینکه تیم ملی بازیکن من را پس از بازی با الهلال تحت فشار گذاشت، بعد از این بازی او و استقلال را تحت فشار گذاشتند، از مسیری که به نظر من غیر منصفانه، خارج از شرایط همکاری و مضر برای ما و بازیکن ما بود اما آن مساله متعلق به گذشته است. من امیدوارم ما در آینده با هم همکاری داشته باشیم به خاطر اینکه این بهترین کار برای فوتبال ایران است و من باور دارم همه ما یعنی تیم ملی و باشگاه ها یک هدف را دنبال می کنیم که پیشرفت فوتبال ایران است.ما می توانیم این کار را فقط با هم و با همکاری هم انجام دهیم نه اینکه علیه یکدیگر باشیم.


دروازه بان با تمرین آماده می شود نه بازی کردن


در مورد دروازه بان ها صحبت کنیم. اگر شما دو دروازه بان خوب داشته باشید، باید هر دوی آنها را بازی دهید، این یک حقیقت ساده است. به عنوان یک مربی باشگاهی این کار من است که تا همه بازیکنانم را در بهترین شکل ممکن حفظ کنم و برای دروازه بان ها از بازی کردن مهم ترین تمرین کردن است. فلسفه ای که شما می توانید در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه ببینید. هیچ تردیدی نمی تواند وجود داشته باشد که حسینی دروازه بان آینده داری است و عملکرد او در مسابقات لیگ و مسابقات بین المللی فوق العاده بود و او شایستگی حضور در تیم ملی را داشت اما این نظر شخصی من است. من بازیکنان ملی ما را حمایت می کنم و برای آنها بهترین آرزوها را دارم. این یک تیم فوق العاده و با شخصیت های فوق العاده است و امیدوارم آنها بتوانند به دور بعدی راه پیدا کنند. همانطور که پیش از این هم نشان داده و گفته ام من هیچ صحبت دیگری غیر از احترام برای تیم ملی و برای ایران ندارم.