بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی تورینو 0 - یوونتوس 1 (گزارش‌اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

برایتون 2 - 1 آرسنال، سومین شکست ونگر در 10 روز
یکشنبه, 13 اسفند 1396 ساعت 20:00
برایتون-آرسنال
آرسنال از هفته 29 لیگ جزیره در زمین برایتون با نتیجه 2-1 مغلوب شد و سومین شکست متوالی خود در یک هفته گذشته را تجربه کرد.

به گزارش "توپ 90"، آرسنال زخم خورده پس از دو شکست متوالی 3-0 برابر سیتی، به زمین تیم رده دوازدهمی برایتون آمده بود تا بلکه با کسب سه امتیاز این بازی، روحیه از دست رفته خود را بازیابد اما توپچی ها خیلی زودتر از حد تصور از میزبان خود عقب افتادند.

 

 

 

برایتون که بازی را بهتر آغاز کرده بود، دقیقه 7 به گل رسید. روی یک ضربه کرنر، خروج اشتباه پتر چک کار دست آرسنال داد. دافی روی دستان چپ با سر توپ را برای دانک فرستاد او درون محوطه جریمه با یک بغل پای محکم توانست کار با 1-0 به سود برایتون کند.

آرسنال برای جبران گل خورده جلو کشید ولی دقیقه 24 یک گل دیگر هم دریافت کرد. اشتباه کشیلنی در ارسال پاس باعث شد توپ به گراس برسد و او هم با یک سانتر دقیق برای مورای، زمینه ساز گل دوم برایتون شد. ضربه سر مورای از زیر دستان چک درون دروازه توپچی ها غلتید.

آرسنال تیم سراپا حمله بود و برایتون روی ضد حملات بسیار خطرناک نشان می داد و در یکی دو موقعیت حتی می توانست کار را 3-0 و 4-0 کند تا اینکه دقیقه 42 اوبامیانگ روی پاس ژاکا از درون شش قدم توانست فاصله را به یک گل کاهش دهد.

ضربه سر کشیلنی در دقیقه 45 که به تیر برخورد کرد، آخرین صحنه خطرناک نیمه اول بود تا برایتون با برتری 2-1 به رختکن برود.

آرسنال نیمه دوم را هجومی آغاز کرد و برایتون در زمین خودی محبوس شد.

توپچی ها  با وجود احاطه کامل بر توپ و میدان، قادر به خلق موقعیت های جدی گلزنی نبودند و روی شوت های از راه دور سعی در رسیدن به گل تساوی داشتند.

دو شوت از ژاکا و اوزیل که این دومی با واکنش عالی گلر برایتون تبدیل به گل نشد، جدی ترین خطرات آرسنال تا دقیقه 60 بودند.

برایتون نیز روی ضدحملات توسط ایسکوئردو خطرناک نشان می داد.

دقیقه 63 اوبامیانگ تا آستانه زدن گل تساوی هم پیش رفت ولی پس از گذر از سد دروازه بان، در سد مدافع برایتون ماند و نتوانست کار را تمام کند.

آرسنال در ادامه بازی تلاش بسیاری برای زدن گل تساوی به خرج داد ولی با وجود مالکیت کامل بر توپ و میدان نتوانست از سد دفاع منسجم برایتون عبور کرده و در نهایت بازی با همان نتیجه 2-1 به سود میزبان تمام شد. با این شکست، آرسنال 45 امتیازی و در رده ششم باقی ماند.