بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی پرسپولیس 3 - پارس‌جنوبی‌جم 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تغییرات اساسی چمپیونزلیگ از فصل آینده
چهارشنبه, 09 اسفند 1396 ساعت 00:31
تغییرات اساسی چمپیونزلیگ از فصل آینده
لیگ قهرمانان از فصل 19-2018 چند تغییر مهم و اساسی را به خصوص در مرحله پلی آف در خود خواهد دید.

به گزارش "توپ 90"، لیگ قهرمان فصل آینده تغییرات زیادی خواهد داشت. بازی‌ها در مرحله گروهی در دو ساعت مختلف برگزار می‌شوند. دو دیدار در ساعت ۲۰:۳۵ و بقیه دیدارها ۲۳:۳۰ انجام می‌شوند. تغییر مهم در مرحله گروهی یا بازی‌های رفت و برگشت حذفی نخواهد بود و این اتفاق در صعود به مرحله نهایی رخ خواهد داد.

چهار لیگ بزرگ قاره اروپا (لالیگا، بوندسلیگا، لیگ برتر انگلیس و سری A ایتالیا) برای حضور در این مرحله نیازی به شرکت در پلی‌آف نخواهند داشت و هر یک چهار سهمیه مستقیم خواهند داشت.

۱۶ سهمیه دیگر به شکل زیر تقسیم می‌شود:

(چهار تیم) دو تیم نخست لیگ‌های فرانسه و روسیه.

(چهار تیم) قهرمان‌های لیگ‌های پرتغال، اوکراین، بلژیک و ترکیه.

قهرمان لیگ قهرمان اروپا در فصل گذشته.

قهرمان لیگ اروپا در فصل گذشته.

 

چهار تیم از ۴۴ تیمی که در پلی‌آف لیگ قهرمانان رقابت خواهند کرد که شامل تیم های قهرمان کشورهای با رنکینگ پایین یوفا می شود. آنها به صورت جداگانه در چند مرحله حذفی رقابت خواهند کرد و در نهایت چهار تیم شانس حضور در دور گروهی را پیدا خواهند کرد.

 

دو تیم از ۱۱ تیمی که در پلی‌آف لیگ‌ها رقابت خواهند کرد که شامل تیم های سوم کشورهای رنک پنج و شش یوفا و نیز تیم های دوم رنکینگ های هفتم تا پانزدهم می شود.

 

همچنین کشورهایی که چهار سهمیه دارند با قهرمانی تیمشان در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا می‌توانند با پنج سهمیه در این بازی‌ها حضور داشته باشند. اگر تیم‌های قهرمان سهمیه را کسب کرده باشند قهرمان رنکینگ ۱۱ یوفا جایگزین خواهد شد یا تیم سوم رنکینگ پنجم یوفا، یعنی فرانسه راهی این رقابت‌ها می‌شود.