بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 27 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال هیوستون - یوتا جاز

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

الغرافه 3 - 0 تراکتورسازی، دبل طارمی و شکست تراکتور
دوشنبه, 30 بهمن 1396 ساعت 21:25
گزارش بازی تراکتورسازی- الغرافه 30/11/96
الغرافه با درخشش مهدی طارمی موفق شدتراکتور را شکست دهد؛ طارمی در این بازی دو گل زد و یک پنالتی هم برای تیمش گفت که خودش آن را هدر داد.

به گزارش "توپ 90"، تراکتورسازی و الغرافه در مسابقه دوم خود از لیگ قهرمانان آسیا بازی مهیج و جذابی را به معرض نمایش گذاشتند. در مسابقه ای که دو اشتباه عجیب از گریکوف سیمه مدافع کروات برای پایان تلخ تراکتور کافی بود، مهدی طارمی عملکردی بی نظیر داشت و با همکاری اسنایدر تیمش را در مسیر برد اول آسیایی قرار داد. البته تراکتورسازی بعد از دریافت دو گل عملکرد فوق العاده ای داشت و موقعیت های پرتعدادی را روی دروازه حریف پی ریزی کرد که درخشش یوسف حسن دروازه بان قطری ها مانع از باز شدن دروازه الغرافه شد.


دوشنبه 30 بهمن ماه 1396/ هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا/ساعت 18:30


ورزشگاه ثانی بن جاسم دوحه/ تماشاگر:

داور: لیو ووک من     کمک ها: چو چون کیت و پانگ شینگ

اخطار


اوتمان الیحری (45+1) از الغرافه

محمد ایرانپوریان(68) از تراکتورسازی

ترکیب تراکتورسازی:

 • ژوردی آلمیدا
 • محمدرضا مهدی زاده
 • گریکوف سیمه(32- محمد ایرانپوریان)
 • محمد نادری
 • رضا شربتی
 • مهدی مهدی پور
 • مهدی کیانی
 • ارسلان مطهری
 • محمد ابراهیمی(68- دانیال اسماعیلی‌فر)
 • احسان پهلوان
 • سلیمان کرپیچ(78- محمدرضا آزادی)


سرمربی: ارتغرول ساغلام

ترکیب الغرافه:

 • یوسف حسن علی
 • روبرت فاسیانو
 • فهد الشمری
 • عمر مادیبو(86- منکز عدی)
 • یوسف مفتاح
 • اوتمان الیحری(66- حسن موید)
 • احمد علاءالدین(68- خالد الریگی)
 • کارلوس آمادو
 • عبدالعزیز حاتم
 • وسلی اسنایدر
 • مهدی طارمی

سرمربی: بولنت اویگان

شرح گل‌ها:


یک بر صفر الغرافه(مهدی طارمی): در دقیقه 11ارسال اوتمان از جناح چپ تیم الغرافه با اشتباه گریکوف سیمه همراه شد و مهدی طارمی با ضربه سری دیدنی دروازه تیم تراکتورسازی را باز کرد.

دو بر صفر الغرافه(گریکوف سیمه- گل به خودی): در دقیقه 22 مسابقه در حالی که توپ در اختیار گریکوف سیمه مدافع کروات تراکتورسازی بود، مهدی طارمی توپ را به خوبی از او ربود و خود را در موقعیت تک به تک با آلمیدا قرار داد؛ در حالی که می توانست خودش ضربه بزند ترجیح داد به اسنایدر پاس بدهد که سیمه از راه رسید و با اشتباهی عجیب دروازه تیم خود را باز کرد.

3 بر صفر الغرافه(مهدی طارمی): در دقیقه 90+3 مهدی طارمی با جا گذاشتن محمد نادری در محوطه جریمه توپ را به مهاجم کناری اش سپرد که او سریعا توپ را لو داد و دوباره به طارمی رسید؛ مهاجم ایرانی الغرافه با یک بغل پای ساده سومین گل تیمش و دومین گل خود را به ثمر رساند.


شرح بازی


الغرافه بازی را بهتر شروع کرد؛ تیم قطری که می دانست در سمت راست تراکتورسازی تغییراتی داده شده، فشار را در این قسمت گذاشت و توانست حملاتی را از این سمت پی ریزی کند. الغرافه روی نبوغ مهدی طارمی و اشتباه گریکوف سیمه به دو گل زودهنگام رسید و همین امر شرایط را برای نماینده ایران سخت کرد. با به زمین آمدن ایرانپوریان تراکتورسازی جان دوباره ای گرفت و به یک  پنالتی نیز رسید اما آن را ازدست داد تا نیمه اول با برتری دو بر صفر تیم قطری به پایان برسد.
در نیمه دوم تراکتورسازی فشار زیادی را روی دروازه الغرافه آورد و بی محابا حمله می کرد. ساغلام سرمربی تراکتور نیز با تعویض های هجومی اش بر فشار حملات تراکتور افزود و در سوی دیگر میدان الغرافه با استفاده از سرعت طارمی و اسنایدر دل به ضد حملات بسته بود. تراکتور در نیمه دوم موقعیت های گلزنی بسیار زیادی را به دست آورد که با بی دقتی مهاجمان و البته درخشش یوسف حسن دروازه بان قطری ها راهی به دروازه نیافت. در نهایت هم روی یکی از ضدحملات مهدی طارمی گل سوم را وارد دروازه تراکتورسازی کرد تا شکست سنگینی با شاگردان ساغلام تحمیل شود.

لحظات حساس:


دقیقه 6: ارسال وسلی اسنایدر از روی ضربه ایستگاهی با ضربه سر مهدی طارمی همراه شد که توپ از بالای دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.

دقیقه 8: ارسال هافبک تیم الغرافه روی دروازه تراکتورسازی را آلمیدا مال خود کرد و اجازه نداد مهاجمان تیم قطری ضربه بزنند.

دقیقه 14: روی اشتباه مدافعان تراکتورسازی در جناح راست اوتمان الیحری صاحب توپ شد و موقعیت خوبی را روی دروازه ایجاد کرد؛ ضربه او در موقعیتی تقریبا تک به تک زده شد که آلمیدا با عکس العملی دیدنی دروازه را نجات داد.

دقیقه 24: محمد ابراهیمی توپ را از سمت چپ روی دروازه الغرافه ارسال کرد که دروازه بان تیم قطری توپ را دور کرد.
دقیقه 25: گریکوف سیمه یک اشتباه عجیب دیگر در خط دفاع تراکتور انجام داد که می توانست کار دست تیمش بدهد اما نادری توپ را دور کرد.

دقیقه 33: پاس خوبی که برای پهلوان ارسال شد، او را در موقعیت خوبی قرار داد اما قبل از اینکه در محوطه جریمه ضربه اش را بزند، مدافع الغرافه توپ را به کرنر فرستاد.
دقیقه 36: پاس خوب مطهری در محوطه جریمه به محمد ابراهیمی رسید و او را تک به تک کرد. با اینکه ابراهیمی توپ را به گل تبدیل کرد اما داور اعلام آفساید کرده بود.

دقیقه 40: خطای روبرت فاسیانو روی محمد نادری در محوطه جریمه الغرافه را داور اعلام پنالتی به سود تراکتورسازی کرد؛ مهدی مهدی پور پشت توپ قرار گرفت و ضربه اش را یوسف حسن علی دروازه بان الغرافه مهار کرد تا بهترین فرصت تراکتور برای گلزنی از دست برود.

دقیقه 44: حرکت خوب بازیکنان تراکتورسازی در نهایت به محمد ایرانپوریان رسید اما ضربه او با اختلاف اندک از کنار دروازه الغرافه به بیرون رفت.

دقیقه 49: ضربه احمد علاءالدین از گوشه محوطه جریمه تراکتورسازی نواخته شد که توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 53: ارسال مادیبو روی دروازه را طارمی به هر شکلی بود با تلاش زیاد به یک شوت تبدیل کرد که آلمیدا مانع از گل شدن توپ شد.

دقیقه 58: ارسال شربتی روی دروازه الغرافه با ضربه مطهری همراه شد و توپ به ایرانپوریان رسید اما شوت سرضرب او خوب نبود و از کنار دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 63: ارسال شربتی روی دروازه الغرافه از ارسلان مطهری عبور کرد و به ایرانپوریان رسید؛ ضربه او را دروازه بان الغرافه راهی کرنر کرد.
دقیقه 64: ارسال کرنر روی دروازه الغرافه به کرپیچ رسید و او شوت محکمی را روانه دروازه کرد که مدافع الغرافه از روی خط برگرداند.

دقیقه 71: ارسال اسماعیلی فر روی دروازه الغرافه برای استفاده کرپیچ را مدافع تیم قطری راهی کرنر کرد.
دقیقه 72: ضربه سر محمد نادری روی ارسال ایرانپوریان از بالای دروازه الغرافه راهی اوت شد.
دقیقه 73: ارسال خوب ایرانپوریان روی دروازه الغرافه با ضربه سر دیدنی مهدی زاده همراه شد اما یوسف حسن دروازه بان تیم قطری توپ را به خوبی مهار کرد.
دقیقه 74: ضربه مهاجم الغرافه را ژوردی آلمیدا در دو ضرب مال خود کرد.

دقیقه 77: برخورد محمد ایرانپوریان با مهدی طارمی را در محوطه جریمه تراکتورسازی داور اعلام پنالتی به سود الغرافه کرد. مهدی طارمی خودش پشت توپ قرار گرفت اما ضربه اش را خوب نزد و آلمیدا اجازه گل شدن توپ را نداد.

دقیقه 79: حرکت خوب بازیکنان تراکتورسازی با پاس عرضی موقعیت فوق العاده ای را در اختیار آزادی قرار داد اما او در حالی که دروازه خالی را جلویش داشت، ضربه اش را به بیرون فرستاد!
دقیقه 85: حرکت انفرادی خوب و ارسال احسان پهلوان با ضربه سر زیبای محمدرضا آزادی همراه شد که دروازه بان الغرافه با عکس العملی فوق العاده توپ را در آورد.
دقیقه 86: ضربه سر دانیال اسماعیلی فر با اختلافی اندک از کنار دروازه الغرافه به بیرون رفت.

دقیقه 90+3: ضربه از راه دور مهدی کیانی را یوسف حسن دروازه بان القطر را برگشت داد.

حاشیه ها

 • قبل از شروع بازی ساغلام و اویگان سرمربیان ترکیه ای تراکتور و الغرافه برخورد گرمی بایکدیگر داشتند.
 • نیمکت نشینی محمد ایرانپوریان مهم ترین نکته ترکیب تراکتورسازی بود.
 • مهدی طارمی مهاجم ایرانی الغرافه قبل از شروع بازی برخورد گرمی با اعضای تیم تراکتورسازی داشت.
 • برخورد مهدی کیانی و وسلی اسنایدر کاپیتان های و تیم نیز جالب بود.
 • تراکتورسازی برای اولین بار در این فصل از هر 3 بازیکن خارجی خود در ترکیب اصلی استفاده کرده است.
 • ژوردی آلمیدا دروازه بان تراکتور با مهاجم الغرافه درگیری فیزیکی کوچکی پیدا کردند که با دخالت داور قضیه ختم شد.
 • روبرت فاسیانو با مصدومیتی که برایش پیش آمد چند دقیقه وقت بازی را کشت و همین موضوع موجب اعتراض ساغلام سرمربی تراکتورسازی شد.

بهترین بازیکن زمین؛ مهدی طارمی


مهاجم ایرانی الغرافه در مسابقه با تراکتورسازی همه کار برای موفقیت تیمش انجام داد؛ او علاوه بر اینکه دو گل اول و سوم الغرافه را به ثمر رساند، روی گل دوم تیمش نیز تاثیرگذاری مستقیم داشت. طارمی همچنین یک پنالتی نیز برای الغرافه گرفت که خودش آن را از دست داد تا آمادگی بالایش را به رخ بکشد.

اتفاق ویژه؛ ترکیب اشتباه ساغلام


ارتغرول ساغلام سرمربی ترکیه ای تراکتورسازی با تغییرات عجیبی که در ترکیب تیمش انجام داد، زمینه را برای شکست فراهم کرد. او محمد ایرانپوریان را از ترکیب بیرون کشید تا برای اولین بار به گریکوف سیمه فرصت دهد و این مدافع کروات نیز با اشتباهاتی که انجام داد دو گل را به الغرافه هدیه کرد. ساغلام خیلی زود متوجه اشتباهش شد و ایرانپوریان را در دقیقه 32 به جای سیمه به زمین فرستاد.