بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 25 بهمن 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی آگزبورگ 2 - بایرن مونیخ 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کاوه کاندیدای کفش طلای بلژیک شد!
دوشنبه, 16 بهمن 1396 ساعت 13:14
کاوه کاندیدای کفش طلای بلژیک شد!
پدیده این فصل شارلروا دوباره به داد این تیم رسید تا به عنوان تعویض طلایی دقایقی بعد از ورود به زمین زننده گل تساوی بخش گورخرها مقابل بهترین تیم این فصل بلژیک لقب بگیرد.

به گزارش "توپ 90"، رقابت های هفته بیست و پنجم ژوپیرلیگ تحت الشعاع رویارویی تیم های اول و دوم جدول رده بندی قرار داشت، جدالی که برای کاوه رضایی و یارانش بعد از شکست ناامیدکننده یکی دو هفته قبل برابر بروژ در یک چهارم نهایی جام حذفی حس انتقامی هم داشت.


برخلاف تمام پیش بینی ها فلیس ماتزو سرمربی شارلروا در این بازی مهم از کاوه رضایی بهترین گلزن و پدیده این فصل خود در ترکیب اصلی بهره نبرد تا باعث تعجب همگان شود. تصمیمی که در پایان بازی هم به سوژه ای جذاب برای خبرنگاران تبدیل شد تا پیرامون آن از سرمربی شارلروا سئوالاتی داشته باشند. ماتزو در پاسخ به دلیل نیمکت نشینی کاوه گفت:« مسلما اگر رضایی شرایط بدنی خوبی داشت از او در ترکیب اصلی بهره می بردم؛ اما نیاز بود به او استراحت بدهم چون قبل از بازی هم شرایط را برای کاوه تشریح کرده بودم. او با مصدومیتی روبرو بود که حسابی باعث اذیتش شد ضمن این که هفته ها به صورت مداوم در زمین حاضر بود و از همین رو بهترین تصمیم نیمکت نشینی و بهره بردن در دقایق پایانی از این بازیکن بود».


ماتزو در ادامه تصریح کرد:« من برای تمام ستاره های تیمم بهترین تصمیم را اتخاذ می کنم و کاری هم به انتقادات و مخالفت ها ندارم. کاوه رضایی از دید من یکی از کاندیداهای اصلی کسب کفش طلا در بلژیک است؛ اما نیاز دارد کمی ریکاوری شود درست مثل دروازه بان شارلروا که از دید من می تواند عنوان بهترین دروازه بان فصل را به خود اختصاص دهد».


صحبت های سرمربی شارلروا پیرامون شرایط ستاره ایرانی به ماجرای مصدومیت کاوه در جریان بازی هفته قبل با آنتورپ برمی گردد. در این بازی کاوه با آسیب دیدگی جدی روبرو شد و کار به جایی رسید که این مهاجم در تمرینات دور روز قبل از بازی با بروژ هم غیبت داشت. کادر پزشکی مخالف بازی این مهاجم مقابل صدرنشین لیگ بودند؛ اما کاوه به درخواست و تاکید خودش در نیمه دوم به میدان رفت و زننده گل تساوی شارلروا شد.


کاوه در دقیقه 56 در شرایطی که بازی با تساوی 2-2 در جریان بود وارد زمین شد و در دقیقه 80 زننده سومین گل تیمش به صدرنشین بلژیک لقب گرفت. گلی دیدنی روی حرکت فوق العاده با کریستین بنونتو پرویی که یازدهمین گل پدیده ایرانی گورخرها در فصل جاری را رقم زد و باعث شد تا طرفداران بروژ با شوک بزرگی روبرو و سکوت سنگینی بر ورزشگاه حاکم شود. این گل بعد از نزدیک به چهار هفته عدم گلزنی برای کاوه زمینه صعود این بازیکن به رده دوم برترین گلزنان فصل شد.


اما شادی او و قرار گرفتن در آغوش هم تیمی هایش بیشتر از هر چیزی مورد توجه رسانه ها قرار گرفت. جایی که این مهاجم ایرانی بعد از اقدامات نژادپرستانه و شعارهایی که طرفداران بروژ علیه هم تیمی سیاه پوست او در شارلروا داشتند این گل به نحوی پاسخ محکمی به این حرکت غیرانسانی قلمداد شد. حرکتی که با جنجال های بسیار زیادی از سوی رسانه های بلژیکی نیز همراه شد تا گل کاوه و شادی او با هم تیمی هایش بیشتر از هر وقت مورد توجه قرار بگیرد.