بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 1 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی پرسپولیس 1 - السد 1 (گزارش عباس قانع)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تساوی پیکان و پدیده در هفته شانزدهم لیگ برتر
جمعه, 01 دی 1396 ساعت 16:51
پیکان
تقابل شاگردان مهاجری و جلالی با تساوی یک بر یک به اتمام رسید تا عدم پیروزی دو تیم موجب شود شرایط آنها چندان تغییر نکند.

به گزارش "توپ 90"، پدیده در نیم‌فصل اول تنها سه باخت داشت و نتایج نسبتا خوبی گرفت تا با 24 امتیاز و قرار گرفتن در رده ششم جدول امیدوار به تداوم این روند در ادامه مسابقات باشد اما کسر 6 امتیاز وضعیت آنها کاملا تغییر کرد و در رتبه دهم جای گرفتند و امتیازاتی که به سختی گرفته بودند، هدر رفت؛ شاگردان مهاجری امروز برای بازگشت به جمع تیم‌های بالای جدول مقابل پیکانی قرار گرفتند که بعد از هفت برد متوالی، در چهار دیدار اخیرشان دو تساوی و دو شکست داشتندو مطمئنا آنها نیز به دنبال پایان ناکامی‌هایشان هستند.


هفته شانزدهم لیگ برتر؛ ساعت: 14 ؛ تاریخ: 96/10/01
استادیوم: ثامن‌الائمه مشهد/تماشاگر: یک هزار نفر
داور: محمدرضا اکبریان؛ کمک‌ها: علی میرزابیگی، حسن انتظاری و احمد موسوی/ ناظر: حاتم بک‌پور.


پدیده مشهد

شهاب گردان، سید عبدالله حسینی، محمدرضا خانزاده، مرتضی منصوری(67- امین قاسمی‌نژاد)، رضا ناصحی، اکبر صادقی، اکبر ایمانی، معین عباسیان(83- مهدی مهدی‌خانی)، میلاد کمندانی(50- حسین مهربان)، محمدرضا خلعتبری و محمد قاضی.
سرمربی: محمدرضا مهاجری

پیکان تهران
پیام نیازمند، امیرحسین صادقی، حجت حق‌وردی، مهدی شیری، آرمان قاسمی، ماهان رحمانی، صادق بارانی، شاهین ثاقبی(71- افرنگ دافه)، ابوالفضل ابراهیمی، مهدی مومنی و امیر روستایی.
سرمربی: مجید جلالی

شرح بازی


شاگردان مهاجری در همان لحظات ابتدایی نمایش هجومی در دستور کار قرار دادند و روی سرعت و تکنیک خلعتبری برای طراحی و خلق حملات برنامه داشتند که سه بار هم دروازه پیکان را در نیمه اول تهدید کردند ولی هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد؛ شوت از راه دور دیگر تاکتیکی بود که پدیده در دستور کار داشت ولی ضربات این تیم تبدیل به گل نمی‌شد؛ در سمت مقابل پیکان بیشتر روی اشتباه و تعلل خط دفاعی پدیده موقعیت به دست می‌آورد و حملاتی هم در 45 دقیقه ابتدایی داشت ولی آنها نیز همانند حریف خود در گل کردن توپ ناموفق بودند و بدون گل زده به رختکن رفتند.


یک ضربه آزاد توسط بارانی یخ بازی در شروع نیمه دوم آب کرد و پیکان موفق شد در دقیقه 53 روی یک کرنر توسط آرمان قاسمی به گل برسد؛ پدیده که بیشتر برنامه‌اش روی گردش توپ در میانه زمین و ایجاد فرصت از جناحین بود، پس از عقب افتادن نمایش سراسر هجومی داشت و تغییرات مهاجری نیز نشان داد آنها برای جبران نتیجه تلاش می‌کنند که در دقیقه 72 به این مهم رسیدند و شوت زیبای محمد قاضی گل اول پدیده را رقم زد؛ شاگردان مهاجری باز هم فرصت برای گلزنی داشتند ولی کم‌دقتی در زدن ضربات پایانی موجب شد گلی نزنند و این دیدار با تساوی یک بر یک خاتمه پیدا کند.

شرح گل‌ها


پدیده 0 - پیکان 1 (دقیقه 53: آرمان قاسمی): ارسال کرنر شیری از سمت چپ زمین بعد از یک ضربه سر به مومنی رسید که پاس او به در محوطه 6 قدم به قاسمی رسید تا او به راحتی دروازه پدیده را باز کند.

پدیده 1 - پیکان 1 (دقیقه 72: محمد قاضی): قاضی پشت محوطه جریمه پیکان صاحب موقعیت شد که بعد از سرتوپ به بارانی، به زیبایی شوت‌زنی کرد و توپ به کنج دروازه نیازمند رفت تا گل تساوی پدیده به ثمر برسد.

بهترین بازیکن


محمدرضا خلعبتری با نفوذهای پُر شمارش بارها خط دفاعی پیکان را آزار داد و موقعیت‌های خطرناکی به وجود آورد که اگر دقت هم‌تیمی‌های او بود می‌توانستند به گل‌های بیشتری برسند؛ در پیکان هم ابراهیمی در میانه زمین نمایش کم‌اشتباهی داشت و فرصت‌های گلزنی زیادی با پاس‌های در عمق دقیق خود به وجود آورد.


لحظات حساس

دقیقه 4: خلعتبری با حرکت تکنیکی رحمانی، بازیکن مقابل خود را فریب داد ولی شوت پای چپ او را نیازمند راهی کرنر کرد.
دقیقه 5: مدافعان پیکان سراسیمه ارسال کرنر پدیده را دفع کردند و اجازه باز شدن دروازه‌شان را ندادند.

دقیقه 22: ضربه آزاد خلعتبری به شکل خطرناکی از روی دروازه پیکان عبور کرد و تبدیل به کرنر شد.
دقیقه 22: سانتر خلعتبری از جناح چپ زمین را خانزاده در حالی که خطا کرده بود با ضربه سر زد و توپ از کنار تیرک عمودی دروازه پیکان به اوت رفت.

دقیقه 26: پاس به عقب خطرناک حسینی به گردان نزدیک بود پیکان را به گل برساند که دروازه‌بان پدیده توپ را به بیرون زد.

دقیقه 29: قاضی از فاصله 30 متری شانسش را برای گلزنی امتحان کرد ولی ضربه او با کمترین فاصله از کنار تیرک عمودی به اوت رفت.

دقیقه 31: مومنی با دو سر توپ عالی مدافعان پدیده را فریب داد ولی شوت پُر قدرت او را گردان با واکنش خوب خود دفع کرد.
دقیقه 35: اشتباه گردان در دفع توپ موجب شد فرصت خطرناکی شکل بگیرد که مدافعان پدیده توپ را به میانه زمین فرستادند.
دقیقه 37: شوت راه دور پای چپ ایمانی را نیازمند به سختی و در دور مرحله جمع کرد.
دقیقه 38: روستایی بهترین فرصت را داشت تا پیکان را به گل اول بازی برساند ولی پاس زمینی قاسمی به مقابل محوطه 6 قدم را مهاجم جوان این تیم به بیرون زد.

دقیقه 41: خلعتبری توپ را به قاضی که روی دست او حرکت کرده بود داد ولی شوت پای چپ مهاجم پدیده دقت لازم را نداشت و توپ بعد از برخورد به حق‌وردی به کرنر رفت.
دقیقه 44: یک- دو و پاس در عمق خوب ابراهیمی را مومنی بهره نبرد و ضربه او را گردان با پا دفع کرد و در ریباند هم دروازه‌بان پدیده اجازه گل شدن توپ را نداد.
دقیقه 45: گردان دفع ناقصی در خروج از دروازه برای مهار ارسال توپ از سمت راست زمین داشت ولی در ادامه پاس مومنی و ضربه ثاقبی بی‌حاصل به اوت رفت.

دقیقه 47: در حالی که گردان نظاره‌گر توپ بود، ضربه ایستگاهی بارانی به دیوار دفاعی بازیکنان پدیده برخورد کرد و یک کرنر برای پیکان رقم زد.

دقیقه 55: ارسال عباسیان از میانه زمین در شلوغی محوطه جریمه مقابل پای هم‌تیمی‌های او فرود آمد اما شوت خلعتبری در مقابل دروازه پیکان و در حالی که ایمانی مزاحمتی در ضربه زدن برای او ایجاد کرده بود راهی اوت شد.

دقیقه 58: شوت روی پای قاضی از پشت محوطه جریمه به راحتی در اختیار نیازمند قرار گرفت.

دقیقه 62: روستایی پاس در عمق ابراهیمی را دریافت نکرد تا موقعیت خوب گلزنی برای پیکان از دست برود.
دقیقه 62: سانتر شیری از روی کرنر با ضربه سر حق‌وردی به اوت رفت.

دقیقه 67: شوت زمینی قاضی از پشت محوطه جریمه خطری روی دروازه پیکان به وجود نیاورد و راهی اوت شد.
دقیقه 69: ضربه سر مهربان با وجود اینکه موقعیت بسیار خوبی داشت در آغوش نیازمند جای گرفت.

دقیقه 76: حسین مهربان موقعیت مناسبی برای زدن گل برتری پدیده داشت ولی شوت او بعد از پاس عباسیان به شکل ناقصی توسط نیازمند دفع شد.
دقیقه 76: خلعتبری با عوض کردن پا، مدافع مقابل خود را به زیبایی روی خط عرضی زمین دریبل زد ولی پاس محکم او با ضربه مهربان توسط نیازمند جمع شد.

دقیقه 83: ضربه سر امیرحسین صادقی به راحتی توسط گردان جمع شد.
دقیقه 84: شوت فنی قاضی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه پیکان به اوت رفت.

اتفاق ویژه


پیش‌بینی می‌شد کسر 6 امتیاز پدیده را در بحران ببرد و شاگردان مهاجری روحیه بالایی مثل نیم‌فصل اول نداشته باشند ولی آنها توانستند باخت مقابل پیکان را با تساوی عوض کنند و با شوت زیبای محمد قاضی شکست نخورند.

در حاشیه


* پدیده بعد از مدت‌ها شهاب گردان را به‌عنوان دروازه‌بان در ترکیب دارد و جلالی‌راد مجددا نیمکت‌نشین شده است.
* این بازی با دو دقیقه تاخیر آغاز شد.

* به دلیل خراب بودن اسکوربورد دیجیتالی ورزشگاه ثامن الائمه، از یک اسکوربورد قدیمی که فقط نتیجه و دقیقه را نشان می‌دهد، استفاده شده است.