بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی تورینو 0 - یوونتوس 1 (گزارش‌اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پیروزی خانگی منچستریونایتد برابر بنفیکا
چهارشنبه, 10 آبان 1396 ساعت 08:56
پیروزی خانگی منچستریونایتد برابر بنفیکا
منچستریونایتد در دیداری خانگی مقابل بنفیکا به پیروزی 2-0 رسید تا در آستانه صعود به مرحله بعد لیگ قهرمانان اروپا قرار بگیرند.

به گزارش "توپ 90"، شاگردان ژوزه مورینیو علی رغم اینکه یک ضربه پنالتی را در این دیدار از دست دادند، اما در نهایت توانستند با دو گل پیروز شوند تا با 4 پیروزی پیاپی، از دو دیدار بعدی تنها به یک امتیاز نیاز داشته باشند.

بنفیکا بازی را بهتر آغاز کرد و بازیکنان این تیم در دقایق ابتدایی بیشتر مالکیت توپ را در اختیار داشتند اما نتوانستند موقعیت خاصی روی دروازه منچستریونایتد ایجاد کنند.

در مقابل، این تیم میزبان بود که در دقیقه 13، صاحب یک ضربه پنالتی شد. خطای داگلاس روی مارسیال باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد. خود مارسیال پشت توپ قرار گرفت اما ضربه او را دروازه بنفیکا با یک واکنش تماشایی به بیرون فرستاد.

چند دقیقه بعد نوبت بازیکنان بنفیکا بود که دروازه منچستریونایتد را به شدت تهدید کنند اما واکنش تماشایی داوید دخیا روی ضربه دیوگو گونکالوس، مانع از رسیدن تیم میهمان به گل شد.

در ادامه تیم میزبان ابتکار عمل را در دست گرفت و چند موقعیت خوب را از دست دادند تا اینکه سرانجام در آخرین دقیقه نیمه اول به گل رسیدند. نمانیا ماتیچ که پشت محوطه جریمه صاحب توپ شده بود، با یک ضربه محکم توپ را به تیر دروازه بنفیکا کوبید اما توپ در برگشت به پشت دروازه بان این تیم برخورد کرد و تبدیل به یک گل به خودی شد. به این ترتیب، شیاطین سرخ با برتری یک گله به رختکن رفتند.

نیمه دوم با حملات منچستریونایتد آغاز شد و در دقایق ابتدایی، بازیکنان این تیم کاملا توپ و میدان را در اختیار داشتند. اما در ادامه بازیکنان بنفیکا پیش کشیدند و حتی می توانستند در دقیقه 60 به گل تساوی برسند اما باز هم واکنش خوب دخیا روی ضربه گونکالوس، دروازه منچستریونایتد را بسته نگه داشت.

فشار حملات بنفیکا ادامه داشت اما این منچستریونایتد بود که در دقیقه 78 به گل دوم رسید. راشفورد که با یک حرکت تکنیکی، سه بازیکن حریف را پشت سر گذاشته بود، در محوطه جریمه سرنگون شد تا داور یک بار دیگر ضربه پنالتی را نشان بدهد. این بار دنی بلیند پشت ضربه قرار گرفت و با یک ضربه محکم، توپ را به وسط دروازه کوبید تا حساب کار 2-0 شود.

در دقایق پایانی اتفاق خاصی رخ نداد و بازی با همان دو گل به سود منچستریونایتد به پایان رسید.