بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 27 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی اسپرانس 1 - گوادالاخارا 1 +پنالتی

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

استقلال 2 - نساجی 1؛ هدیه شفر به آبی‌ها قبل از دربی
جمعه, 28 مهر 1396 ساعت 19:20
استقلال 2 - نساجی 1؛ هدیه شفر به آبی‌ها قبل از دربی
استقلال با برتری دو بر یک برابر نساجی به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کرد.


به گزارش توپ 90، در بازی که شفر برای اولین بار جام حذفی فوتبال ایران را تجربه می کرد استقلال با نمایشی برتر با گل های دقیقه 28 و 59 اسماعیلی قربانی در مقابل تک گل اوسانی در دقیقه 71 به برتری رسید تا آبی ها با روحیه ای خوب به استقبال دربی تهران بروند.


مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی/ ساعت 16:45
استادیوم آزادی/ تعداد تماشاگر:
داور: موعود بنیادی فر / کمک ها: علیرضا ایلدروم، محمدرضا مدیرروستا

ترکیب استقلال:


حسین حسینی، مجید حسینی، روزبه چشمی، میلاد زکی پور، وریا غفوری، امید ابراهیمی، داریوش شجاعیان، خسرو حیدری (90 - پادوانی)، سرور چپاروف، فرشید اسماعیلی (80 - فرشید باقری) و علی قربانی (78 - سجاد شهباززاده)
سرمربی: وینفرد شفر


ترکیب نساجی


مجتبی روشنگر، مهرداد عبدی، مرتضی غلامعلی تبار، مجتبی بیژن، مجتبی ممشلی، علی اکبر فرهنگ (60 - محمد اوسانی)، حسین کریمی (64 - رحمان جعفری)، محمود شفیعی، محمد آشتیانی (77 -حسن نجفی)، احسان پیرهادی و مجتبی محبوب مجاز

سرمربی: مهدی پاشازاده

کارت زرد:

محبوب مجاز (54) مهرداد عبدی (82) احسان پیرهادی(95) حسن نجفی(96) از نساجی مازندران

میلاد زکی پور(62) وریا غفور(81) چپاروف(87) از استقلال

شرح بازی:

بازیکنان استقلال در نیمه اول بازی را تهاجمی آغاز کردند و پرس شدیدی روی بازیکنان نساجی باعث اشتباه پرتعداد مدافعان این تیم شدند. استقلالی ها در هفته ابتدایی همیشه به ضعف بدنی متهم بودند؛ اما تمرینات بدنسازی پرفشار استقلالی ها در طول دو هفته ای که شفر هدایت این تیم برعهده گرفته است باعث شد این تیم در تمام طول 45 دقیقه بازی برتری فاحشی نسبت به حریفش داشته باشد. استقلالی ها در طول 45 دقیقه نیمه اول بارها با پرس شدید توپ را از مدافعان نساجی گرفتند که در یکی از این صحنه ها فرشید اسماعیلی روی اشتباه غلامعلی تبار موفق شد دروازه نساجی را باز کند. استقلال بعد از گل هم نمایش برتری از حریفش داشت و اجازه نداد نساجی خطر جدی روی دروازه این تیم ایجاد کند. در نهایت استقلال در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر نساجی را شکست داد تا آبی ها با روحیه ای خوب به رختکن بروند.

نیمه دوم هم با برتری مطلق استقلال آغاز شد و آبی ها که انگیزه زیادی برای زیاد کردن تعداد گل های خود داشتند، بازهم حملات خود را ادامه دادند و موقعیت های خوبی هم روی دروازه حریف خلق کردند که علی قربانی در این دقایق دو موقعیت عالی گلزنی را از دست داد. اما در دقیقه 59 سانتر زیبای زکی پور توسط علی قربانی وارد دروازه نساجی شد تا آبی ها با خیال راحت دقایق باقی مانده را دنبال کنند. اما مهدی پاشازاده که در دقایق پایانی از زمین بازی اخراج شده بود در تعویضی هوشمندانه ترجیح داد اوسانی را وارد بازی کند و او جز گلی که در دقیقه 71 زد موفق شد روند بازی را نیز تغییر بدهد. بعد از این دقیقه حملات نساجی خطرناک شد، هرچند که استقلال هم روی ضد حمله ها چند بار دروازه نساجی را تهدید کرد؛ اما در نهایت موفق به گلزنی نشد تا استقلال با ارائه بازی برتر به مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی صعود کند.

شرح گل‌ها:

1-0 (استقلال): اشتباه غلامعلی تبار باعث شد علی قربانی توپ را بدست بیاورد و پاس او به فرشید اسماعیلی در موقعیت تک به تک باعث شد او دروازه نساجی را در دقیقه 28 باز کند.

 

 

2-0 (استقلال): سانتر میلاد زکی پور در نهایت با ضربه زیر طاقی علی قربانی وارد دروازه نساجی شد تا خیال استقلال از کسب پیروزی در دقیقه 59 راحت شود.

2-1 (نساجی): پاس عمقی فوق العاده از وسط زمین اوسانی را در موقعیت تک به تک قرار داد و او با یک بغل پا دروازه استقلال را باز کرد.

 


اتفاق ویژه:


استقلال دیدار با نساجی را با دو مهاجم آغاز کرد و هر دو مهاجم موفق به گلزنی در این دیدار شدند. فرشید اسماعیلی و علی قربانی دو مهاجم استقلال بودند که موفق شدند طلسم گل نزدن مهاجمان استقلال را بعد از حدود 10 دیدار در جام حذفی و لیگ برتر بشکنند و صعود آبی ها به جمع 8 تیم برتر جام حذفی را پایه گذاری کنند. استقلال برابر نساجی در خط حمله بر خلاف دیدارهای گذشته روز بسیار خوبی را پشت سر گذاشت و حالا هواداران این تیم می توانند باز هم به خط حمله خود برای موفقیت دل ببندند.


بهترین بازیکن:


در روزی که فرشید اسماعیلی و علی قربانی برای استقلال گلزنی کردند، داریوش شجاعیان نمایش بسیار خوبی در ترکیب آبی ها داشت. هافبک تازه وارد تیم استقلال که رفته رفته تبدیل به یکی از بازیکنان کلیدی این تیم شده است. شجاعیان در بازی بدون توپ و زمانیکه استقلالی ها به دنبال باز پس گیری توپ هستند نقش پر رنگی ایفا می کند و همواره در جریان بازی کمترین فاصله را با بازیکن صاحب توپ دارد تا حالا چهره ای تاثیر گذار و کلیدی در تیم شفر باشد.

دقایق حساس:

دقیقه 3 : سانتر زکی پور می رفت یک راست وارد دروازه شود؛ اما عکس العمل روشنگر مانع از این اتفاق شد.

دقیقه 5 : سانتر از سمت چپ به روی دروازه استقلال را محبوب مجاز با ضربه سر به سمت دروازه زد که حسینی اشتباه کرد؛ اما مدافعان توپ را جمع کردند.

دقیقه 10 : اشتباه مدافعان نساجی با توپ دزدی زیبای اسماعیلی همراه شد؛ اما در حالی که او در موقعیت سه به تک قرار داشت ترجیح داد خودش ضربه را بزند و این موقعیت عالی از دست رفت.

دقیقه 14 : بازهم ناهماهنگی مدافعان نساجی باعث شد خسرو حیدری توپ را در اختیار بگیرد؛ اما سانتر او را روشنگر مهار کرد و اجازه نداد توپ به فرشید اسماعیلی برسد.

دقیقه 22 : سانتر زیبای داریوش شجاعیان با ضربه سر فرشید اسماعیلی همراه شد؛ اما با بدشانسی توپ به تیر دروازه برخورد کرد و راهی به دروازه نداشت.

دقیقه24 : سانتر داریوش شجاعیان بازهم با ضربه سر اسماعیلی همراه شد؛ اما این ضربه هم با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 37 : پاس خسرو حیدری در موقعیت ایده آل به علی قربانی رسید؛ اما او ضربه اش را به بدترین حالت ممکن به بیرون زد.

دقیقه 42 : سانتر  خسرو حیدری می رفت با ضربه علی قربانی وارد دروازه نساجی شود؛ ولی روشنگر به خوبی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 45 : شوت علی قربانی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 51 : سانتر دقیق پیرهادی به یک ضربه سر نیاز داشت تا وارد دروازه استقلال شود؛ اما مشت حسینی این موقعیت را از نساجی گرفت.

دقیقه 52 : یک و دو بازیکنان  و پاس عالی اسماعیلی در موقعیت خوب به قربانی رسید؛ اما ضربه بی دقت او به آسمان رفت.

دقیقه 54 : شوت آرام محبوب مجاز به سادگی در دستان حسینی قرار گرفت.

دقیقه 73 : ضربه اسماعیلی از گوشه چپ محوطه جریمه به راحتی در دستان روشنگر قرار گرفت.

حواشی:

*در اتفاقی عجیب برای بازی امروز تعداد هواداران نساجی بیشتر از هواداران استقلال در استادیوم آزادی هستند.
*تماشاگران استقلال از نیروی انتظامی درخواست داشتند که سکوهای بیشتری به آنها اختصاص داده شود که این درخواست مورد موافقت واقع نشد.
*استقلالی ها تا دقایقی پیش از شروع بازی تنها 5 هزار سکوی استادیوم آزادی را به خود اختصاص داده اند.
* پسر وینفرد شفر آنالیزور در آزادی حضور دارد و بازی تیمش از نزدیک تماشا می کند.
*اشکان نامداری مربی دروازه بان های استقلال با توجه به این که قراردادی ندارد اجازه نشستن روی نیمکت را پیدا نکرد.

*مهدی پاشازاده پیش از شروع بازی به شدت از سوی هواداران استقلال تشویق شد. عده ای او را در آینده سرمربی استقلال می دانند.

*تماشاگران استقلال در دقیقه 22 با تشویق منصور پورحیدری یاد اسطوره باشگاه خود را زنده نگه داشتند.

*شعار هواداران نساجی علیه استقلالی ها باعث درگیری لفظی بین هواداران دو تیم در استادیوم آزادی شده است.

*بین دو نیمه مهدی پاشازاده به شدت از سوی هواداران استقلال تشویق شد.

*در دقیقه 56 بازی که داور به نفع استقلال خطا اعلام کرد مهدی پاشازاده به شدت عصبانی شد تا جایی که چند دقیقه هم روند بازی قطع شد. در این هنگام داور مهدی پاشازاده را از زمین اخراج کرد؛ اما او حاضر نشد از زمین بازی خارج شود و روند بازی چند دقیقه قطع شد. در نهایت پاشازاده بیرون رفت.