مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 29 مرداد 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کبدی ایران 36 - پاکستان 20

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پرسپولیس 0 پیکان 1؛ جو آسیایی ترمز برانکو را کشید
یکشنبه, 26 شهریور 1396 ساعت 21:14
پرسپولیس 0 پیکان 1؛ جو آسیایی ترمز برانکو را کشید
شاگردان برانکو دور از انتظار ظاهر شدند و یک شکست مانع از بازگشت آنها به صدر جدول شد تا پیکان و جلالی هفته فوق العاده‌ی خود را اینگونه پایان دهند.

به گزارش "توپ 90"، پرسپولیس که اکنون به عنوان تنها نماینده فوتبال ایران در آسیا، توانسته به جمع چهار تیم برتر راه یابد، در جدال ششم خود در لیگ برتر برابر پیکان قرار خواهد گرفت.


مجید جلالى که به همراه سایپا روزهاى سختى را براى برانکو رقم زده بود اکنون به دنبال اولین پیروزى خود روى نیمکت پیکان مقابل مربى کروات سرخپوشان است. او البته در این بازى با تصمیماتى عجیب بازیکنان سابقا سرخابى خود (رحمان احمدى و امیرحسین صادقى) را از ترکیب خارج کرده است.استادیوم آزادى تماشاگر: حدود ٢٠ هزار نفر


پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی (کاپیتان)، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، شایان مصلح( 71 - علی علیپور)، فرشاد احمدزاده، کمال کامیابی‌نیا، بشار رسن(58 - محسن مسلمان)، سیامک نعمتی(58 - وحید امیری)، مهدی طارمی و گادوین منشا
سرمربى: برانکو ایوانکوویچ


پیکان:

پیام نیازمند، مهران موسوی، حجت حق وردی، مهدی شیری، آرمان قاسمی، امیرحسین کریمی( 68 - سعید صادقی)، محمدصادق بارانی، بختیار رحمانی(60 - ابوالفضل ابراهیمی)، مرتضی آقاخان، مهدی مومنی و افرانگ دافه(62 - علی حمودی)
سرمربى: مجید جلالى

اخطار:

مرتضی آقاخان(6)، مهدی مومنی(28) امیرحسین کریمی(61) از پیکان

شجاع خلیل زاده(66) از پرسپولیس

شرح گل:

پرسپولیس 0 پیکان 1: (دقیقه 4، مرتضی آقاخان): یک ضربه ایستگاهی از منطقه‌ای مناسب با خطای سیامک نعمتی بر روی امیر کریمی برای پیکان شکل گرفت که مرتضی آقاخان به زیبایی آن را به تور دروازه پرسپولیس رساند.

شرح بازی:


پرسپولیس همانقدر که بازی را بد شروع کرده بود بد به پایان رساند تا هفته ششم برای آنها توام با شکست باشد.


شاگردان برانکو ایوانکوویچ که خسته از دیدار نفس گیر برای الاهلی عربستان بودند و چاشنی غرور و دست کم گرفتن حریف را ضمیمه عملکرد خود کرده بودند، در نهایت با یک نمایش دور از انتظار اسیر حربه تاکتیکی مجید جلالی و شاگردانش شدند و بازی را با شکست به پایان رساندند تا پیش بینی سرمربی کروات در بحرانی و سخت بودن این بازی درست از آب در بیاید.


پیکان همانند نیمه اول بازی را با حضور پرشمار در خط دفاعی دنبال کرد و این مساله باعث شد تا پرسپولیس شرایط خوبی برای مالکیت توپ در اختیار داشته باشد اما ناهماهنگی در نیمه اول به دلیل تغییرات پرشمار و دور از انتظار ظاهر شدن بازیکنان در نیمه دوم باعث شد تا آنها نتوانند مقابل پیکان و انگیزه‌هایش به برتری برسند و یک ضربه ایستگاهی تفاوت دو تیم را در کسب نتیجه پایانی رقم زد.

اتفاق ویژه:


حضور حدود 40 هزار هوادار که می‌توانست بهره مالی حداقل 400 میلیونی برای باشگاه داشته باشد با یک درگیری و تنش باعث شد تا هیچ کدام به حق شان نرسند. این دیدار در نهایت رایگان اعلام شد تا هم باشگاه پرسپولیس و هم هوادارانی که با اعتماد به باشگاه و سامانه خرید بلیت مجوز حضور در استادیوم را دریافت کرده بودند ضرر کنند و اتفاق عجیبی را رقم بزنند.


اتفاق ویژه دیگر این بازی را می‌توان به شکست پرسپولیس بعد از 5 بازی مقابل پیکان نامید و مجید جلالی که بار دیگر با تفکرات خود توانست برانکو ایوانکوویچ را مغلوب کند.

دقایق حساس:

دقیقه 12: مرتضی آقاخان در حرکتی انفرادی و با عبور از شجاع خلیل زاده شانس خوبی برای ثبت گل دوم خود داشت که با بی دقتی ضربه اش را تک به تک با بیرانوند و از زاویه بسته راهی اوت کرد.
دقیقه 18: پرسپولیس علیرغم در اختیار داشتن توپ، هنوز نتوانسته فرصتی جدی برای محک دروازه بان پیکان شکل دهد و حرکات این تیم تا پشت محوطه ادامه می‌یابد و بعد از آن با اشتباه در پاس نهایی یا تصمیم برای ضربه آخر از دست می‌رود.
دقیقه 22: اولین فرصت جدی پرسپولیس روی ارسال شایان مصلح و اشتباه مدافعان پیکان در دفع توپ، با ضربه ناقص مهدی طارمی همراه شد که دروازه بان پیکان در دو مرحله با کمک مدافع تیمش آن را دفع کرد.

دقیقه 23: اینبار پرسپولیس توسط سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که ضربه این هافبک شماره 88 با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقه 28: مهدی مومنی با تکلی از پشت حسین ماهینی را متوقف کرد تا داور این بازیکن را نیز با کارت زرد جریمه کند. مومنی در کنار آقاخان بازیکنانی هستند که تا این لحظه از داور بازی کارت دریافت کرده اند.

دقیقه 41: بشار رسن قصد داشت همچون بازی با الاهلی با فرار داخل محوطه جریمه، اینبار مدافع پیکان را مجبور به پنالتی کند که اقدام او برای فریب فغانی ناکام ماند.

دقیقه 43: پاس منشا برای طارمی در محوطه جریمه فرصت خوبی برای این مهاجم فراهم کرد که پرس شدید مدافعان پیکان مانع از ضربه نهایی طارمی شد. در ادامه تماشاگران اعتقاد به برخورد توپ به دست مدافع پیکان را داشتند که فغانی و کمکش دستور به ادامه بازی دادند.

دقیقه 45: روی کرنر ارسالی فرشاد احمدزاده، فرصتی برای ضربه آکروباتیک نصیب شجاع خلیل زاده شد که ضربه مهاجم جنوبی سرخپوشان با کمترین اختلاف و به شکلی خطرناک راهی اوت شد.

دقیقه 65: ارسال خوب از شایان مصلح با ضربه سر مهدی طارمی همراه شد که دروازه بان جوان پیکان با واکنشی فوق العاده آن را مهار کرد و در ادامه تنها یک کرنر نصیب پرسپولیس شد.

دقیقه 69: ارسال شایان مصلح اینبار در آستانه دروازه خالی برای مهدی طارمی با ضربه سر این مهاجم راهی اوت شد.

دقیقه 73: حرکت علی علیپور از سمت چپ و ضربه این مهاجم تازه وارد به سمت دروازه از زاویه‌ای بسته به راحتی در اختیار پیام نیازمند قرار گرفت.

دقیقه 76: یک حرکت فوق العاده از مثلث مسلمان، گادوین منشا و در نهایت علیپور، فرصتی ایده آل و تک به تک برای شماره 70 قرار داد که علیپور بعد از عبور از نیازمند ضربه اش را از زاویه بسته به تیرک دروازه کوبید.

دقیقه 85: اشتباه عجیب بازیکن پیکان که بعد از پرتاب اوت هم تیمی اش آن را با دست لمس کرد یک ضربه ایستگاهی نصیب پرسپولیس کرد که ارسال مسلمان به راحتی در اختیار نیازمند قرار گرفت.

دقیقه 88: ارسال مسلمان برای احمدزاده و توپی که در یک رفت و برگشت به خود این بازیکن در شش قدم رسید با ضربه بی دقت شماره 10 سرخپوشان از بالای دروازه راهی اوت شد.


در حاشیه:


* در شرایطى که قبل از بازى مناقشه شدیدى بین باشگاه پرسپولیس و مسوولان بلیت فروشى شکل گرفته بود، در نهایت این بازى رایگان شد.
* امیرحسین صادقى و رحمان احمدى از سوى مجید جلالى در این بازى در ترکیب پیکان قرار نگرفتند.
* برانکو ایوانکوویچ برخلاف پیش بینى مجید جلالى به برخى از شاگردانش استراحت داد. محسن ربیع خواه، محمد انصارى، وحید امیرى، محسن مسلمان و على علیپور بازیکنانى بودند که در این بازى با استراحت همراه شدند.
* سیامک نعمتى و گادوین منشا، بازیکنان فصل گذشته پیکان در این دیدار در ترکیب اصلى حاضر شده اند تا با انگیزه خود به دنبال اثبات شایستگى مقابل مجید جلالى باشند.

* علی اکبر طاهری که پیش از بازی جلسه پرفشاری را با مسوولان برهان مبین بر سر بلیت این دیدار داشت، در کنار گرشاسبی و ترکاشوند از جایگاه ویژه این دیدار را نظاره می‌کنند.