مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 1 مرداد 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی سن‌خوزه 0 - منچستریونایتد 0 (دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

پیروزی های پرگل فرانسه و پرتغال در مقدماتی جام جهانی
جمعه, 10 شهریور 1396 ساعت 10:43
پیروزی های پرگل فرانسه و پرتغال در مقدماتی جام جهانی
تیم های فرانسه و پرتغال با پیروزی های پرگل مقابل هلند و جزایر فارو، یک گام دیگر به رقابت های جام جهانی نزدیک شدند.

به گزارش "توپ 90"، فرانسه که میزبان تیم افول کرده هلند بود، در خانه موفق شد با نتیجه 4-0 این تیم را شکست بدهد و در صدر جدول گروه A در منطقه اروپا قرار بگیرد.

تنها 14 دقیقه از بازی گذشته بود که آنتوان گریزمان موفق شد روی یک حرکت دیدنی، با ضربه ای دقیق، یاسپر سیله سن را مغلوب کند و فرانسه را پیش بیندازد.

نیمه اول با همین نتیجه به پایان رسید و در حالی که هلندی ها در تلاش بودند تا گل خورده را جبران کنند، اخراج کوین استروتمن در دقیقه 62 با خطا روی گریزمان، شرایط را برای نارنجی ها دشوارتر کرد.

در ادامه فرانسوی ها از برتری نفری شان استفاده کردند و سه بار دیگر دروازه هلند را باز کردند. ابتدا توماس لمار در دقایق 73 و 88 دروازه حریف را باز کرد و در نهایت کیلیان امباپه در وقت های اضافه، گل چهارم را به ثمر رساند تا پیروزی خروس ها شیرین تر شود. با این پیروزی و به لطف شکست سوئد مقابل بلغارستان، فرانسه در صدر جدول گروه A قرار گرفت.

در دیگر دیدار مهم امشب، پرتغالی ها با هت تریک کریس رونالدو، 5-1 جزایر فارو را شکست دادند و جایگاه شان در صدر جدول گروه B را تثبیت کردند.

رونالدو در دقایق  3، 29 (پنالتی) و 65 دروازه حریف را باز کرد و دو گل دیگر را هم ویلیان کاروالیو و نلسون اولیویرا در دقیقه 58 و 85 به ثمر رساندند. تک گل بالدوینسون در دقیقه 38 هم از سنگینی شکست جزایر فارو کم نکرد.

در پرگل ترین دیدار امشب هم بلژیک موفق شد در خانه برابر جبل الطارق به برتری 9-0 برسد.