مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 27 آذر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 4 - دیپورتیوو لاکرونیا 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

نفت 0 - پرسپولیس 3؛ صدرنشینی با سه گل
پنجشنبه, 19 مرداد 1396 ساعت 21:50
نفت 0 - پرسپولیس 3؛ صدرنشینی با ATM
سرخپوشان با دو گل مهدی طارمی و تک گل فرشاد احمدزاده 9 امتیازی شدند و صدرجدول لیگ را از آن خود کردند.

به گزارش "توپ 90"، برای پرسپولیس بعد از مقاومت یک نیمه ای نفت، مهدی طارمی(46و87) و فرشاد احمدزاده(59) گل زدند تا سرخپوشان نهمین امتیاز فصل را نیز به حساب خود واریز کنند.

هفته سوم لیگ هفدهم، پنجشنبه 19/05/96، ساعت20:45، ورزشگاه تختی تهران - تماشاگر: حدود 25 هزار نفر

داور:    علیرضا فغانی                                 کمک ها: رضا سخندان، علی دودانگه

کارت زرد

محسن مسلمان (38) از پرسپولیس

مهدی طارمی (78) از پرسپولیس


نفت تهران
میلاد فراهانی، هاشم بیگ زاده(80 حسین جعفری)، محسن بنگر، احمد ال نعمه، فرید محمدی زاده، علی زینالی، علی عزتی، فرشاد هاشمی(72 سامان آقازمانی)، امیر احمد کامدار، مجتبی حقدوست(53 سیدحسین حسینی)، عیسی ال کثیر.
سرمربی: حمید درخشان

پرسپولیس
علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، شجاع خلیل زاده، محمد انصاری، صادق محرمی، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، وحید امیری(84 وحید امیری)، علی علیپور(70 گادوین منشا)، مهدی طارمی(89 حمیدرضا طاهرخانی).
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

شرح بازی در نیمه اول
ورزشگاه تختی تهران در شرایطی که باد شدیدی در آن می وزید میزبان بازی دو تیم تهرانی در هفته سوم بود. نفت تهران و پرسپولیس امروز در حالی در حضور نزدیک به پانزده هزارنفر به مصاف هم رفتند که انتظار می رفت پرسپولیس برابرتیمی که مشکلات زیادی داشته است کار آسانی پیش رو داشته باشد اما با شروع بازی نفت تهران نشان داد که نتایج خوب این تیم در دو هفته ابتدایی اتفاقی نبوده است.
نمایش تاکتیکی نفت تهران که سعی داشت توپ گیری و بازیسازی هافبک های پرسپولیس را خنثی کند از همان دقیقه یک ضرب حملات پرسپولیس را گرفته بود و پرسپولیس برخلاف بازی های قبل نتوانست در بیست دقیقه ابتدایی حریف را تحت فشار گذاشته و مالکیت کامل بر توپ و میدان داشته باشد.
نفت تهران اما با برنامه و دونده نشان داد و ضمن اجرای تاکتیک های دفاعی سمت چپ پرسپولیس را برای رسیدن به گل تحت فشار گذاشته و چندباری هم شانس رسیدن به گل را به دست آورد که البته عیسی آل کثیر ستاره اینروزهای نفت نتوانست از موقعیت هایش نهایت استفاده را بکند.
در آن سو اما مهاجمان پرسپولیس و به خصوص مهدی طارمی بازهم نتوانستند از فرصت هایشان استفاده کنند. طارمی در چند موقعیت می توانست اولین گل فصلش را در بازی برابر نفت به ثمر برساند اما تعلل و شاید ناآمادگی او باعث شد تا توپهای آقای گل دوفصل متوالی فوتبال ایران راهی به دروازه پیدا نکنند.
البته این فقط طارمی نبود که در گل نکردن موقعیت های گل پرسپولیس نقش داشت. فرشاد احمدزاده و وحید امیری هم یکی دو موقعیت خوب را خراب کردند که پرسپولیس برای اولین بار در این فصل نتواند در یک نیمه به گل برسد. این تیم در دو بازی قبلی در هرنیمه موفق به گلزنی شده بود.

شرح گل‌ها:

نفت 0 - پرسپولیس 1( دقیقه 46، مهدی طارمی): پاسکاری سرعتی میان مثلث هجومی مسلمان، طارمی و علیپور با پاس توی عمق مسلمان به طارمی همراه بود.  طارمی در پشت مدافعان نفت و در شرایط تک با تک با فراهانی به توپ رسید و روی خط هجده قدم با یک ضربه دقیق توپ را به کنج دروازه نفت فرستاد.

نفت تهران0 - پرسپولیس 2(دقیقه 59، فرشاد احمدزاده) در یک حمله برق آسا و سرعتی در حالی که مدافعان نفت جا مانده بودند طارمی پشت هجده قدم صاحب توپ شد و با یک بغل پا احمدزاده را در هجده قدم تک به تک کرد تا احمدزاده دومین گل را هم برای پرسپولیس بزند.

نفت تهران0 - پرسپولیس 3 (دقیقه 87، مهدی طارمی)
سیامک نعمتی که در دقیقه 85 به بازی آمده بود روی دومین حرکت هجومی خود یک پاس گل خوب به مهدی طارمی داد. پاس نعمتی بازهم پشت مدافعان نفت به طارمی رسید تا ضربه پای چپ و زمینی طارمی به گوشه دروزاه نفت رفته و سومین گل مدافع عنوان قهرمانی رقم بخورد.

دقایق حساس

دقیقه 2: سانتر تیز وحید امیری از چپ را طارمی در شش قدم قطع کرد اما توپ به دروازه نرسید.

دقیقه 21: عیسی آل کثیر در یک حمله خطرناک از سمت راست، با ضربه محکم دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که توپش با اختلفا بیرون رفت.

دقیقه 25: نفتی ها روی یک ضدحمه در آستانه گل زنی قرار گرفتند. حرکت حقدوست با پاس او به زینالی همراه بود. زینالی در جدال دو به دو توپ را به آل کثیر داد اما بیرانوند ضربه خطرناک آل کثیر از فاصله نزدیک را گرفت.

دقیقه 27: ضربه ایستگاهی را از پشت محوطه جریمه مسلمان فنی به شش قدم فرستاد اما طارمی در حالت متعادل این تک به تک را به بیرون زد.

دقیقه 30: پاس احمدزاده درون هجده قدم به طارمی رسید، طارمی اما تعلل کرد و در نهایت ضربه اش از زاویه بسته را فراهانی دروازه بان نفت دفع کرد.

دقیقه 34: پاس در عرض و زمینی مسلمان در هجده قدم با ضربه طارمی همراه شد. شوت طارمی در زاویه مخالف به احمدزاده رسید اما شماره ده پرسپولیس توپ را به خارج زد.

دقیقه 41: کرنر ارسالی مسلمان را مدافع نفت روی شش قدم با ضربه سر زد.همین توپ را  در برگشت شجاع خلیل زاده با ضربه برگردان زد اما توپ با فاصله کم به بیرون رفت.

دقیقه 63: پاسکاری پرسپولیسی ها پشت هجده قدم توپی را که ارتفاع داشت به امیری رساند. ضربه روپای امیری از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 83: ضربه ایستگاهی نفتی که از گوشه محوطه جریمه زده شد در برگشت و روی خط هجده قدم به حسین جعفری رسید اما ضربه محکم او از بالای دروازه پرسپولیس بیرون رفت.

در حاشیه

* وزش باد شدید باعث شده تا شرایط بازی از حالت عادی خارج شده و گرد و خاک در محیط به دردسر بازیکنان، هواداران و خبرنگاران تبدیل شود.

* هواداران پرسپولیس با شعارهای خود کری جالبی با هاشم بیگ زاده، بازیکن سابق استقلال داشتند و او را دعوت به انجام حرکات موزون کردند.