بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی فنرباغچه 1 - وولفسبورگ 1 (بازی‌دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کاپیتانی تیم ملی در اختیار تی‌تی‌ها (عکس)
چهارشنبه, 14 شهریور 1397 ساعت 12:28
کاپیتانی تیم ملی در اختیار تی‌تی‌ها (عکس)
با پیوستن مسعود شجاعی، اشکان دژاگه و احسان حاج صفی، بار دیگر کاپیتان تیم ملی بازیکنی از تیم تراکتورسازی خواهد بود.

به گزارش "توپ 90"، در طول این سال ها تراکتورسازان همواره خریدهای بزرگی داشته اند اما جذب سه ستاره تیم ملی، شاید بزرگترین خریدهای تاریخ این باشگاه بود که به دست مالکیت جدید رقم خورد. آن ها در ابتدا مسعود و اشکان را خریدند و همین چند روز پیش احسان حاج صفی به جمع تراکتوری ها اضافه شد.

اکنون کاپیتان تیم ملی مسعود شجاعی است. او سابقه بیش از 12 سال حضور در تیم ملی را دارد و همچنین در طی این سال ها همیشه یکی از لژیونرههای موفق فوتبال ایران بوده است. عملکرد او نوسان های زیاد داشته اما در اغلب اوقات شجاعی را با نمایش هایی دلچسب و البته چهره ای مردمی دیده ایم.

تراکتوری ها که پیش تر آندو تیموریان را به عنوان یکی از کاپیتان های تیم ملی جذب کردند، حالا مسرور از خرید ستاره 34 ساله ای هستند که در رزومه اش، بازی برای هیچ تیم پرطرفداری نیست و در آینده می تواند پیشکسوت این باشگاه تلقی شود و برای تی تی ها چه چیزی از این بهتر؟

شجاعی که سابقه حضور در 3 جام جهانی و 3 جام ملت ها را دار کارنامه دارد، با ادامه این روند با پیراهن تراکتور بدون شک شانس بالایی برای سفر به امارات خواهد داشت. آنجا ایران بدون شک به نمایش های هجومی بیشتری احتیاج دارد و همین موضوع می تواند شجاعی را بیش از جام جهانی در زمین مسابقه نگه دارد و این یعنی تداوم بستن بازوبند کاپیتانی تیم ملی بر بازوی کاپیتان تراکتور.

کاپیتان شماره 7 تیم ملی، در جام ملت های 2007 حضور داشت و در 23 سالگی این تورنمنت را تجربه کرد، هرچند که هافبک تکنیکی الشارجه در هیچ کدام از چهار بازی به میدان نرفت. در 2011 و بازی اول مقابل عراق شجاعی در ترکیب اصلی تیم ملی قرار گرفت اما نمایش او چنگی به دل نزد و در نیمه دوم تعویض شد. بازی دوم نیمکت نشین بود و در بازی سوم 45 دقیقه فرصت حضور در زمین را پیدا کرد. مسعود که شباهتی به شجاعیِ سابق نداشت در مقابل کره نیز 15 دقیقه آخر را بازی کرد.

شجاعی در 2015 سه بازی به میدان رفت و یک گل هم زد و بهترین جام ملت های خود را سپری کرد اما نتیجه در پایان تورنمنت یک حذف دیگر در یک چهارم نهایی بود.

البته در صورت عدم حضور این بازیکن، اشکان دژاگه و احسان حاج صفی شانس بستن بازوبند خواهند بود که هر دو در تیم تراکتورسازی حضور دارند. در این بین پژمان منتظری نیز با بیش از یک دهه حضور در تیم ملی کاندیدای بستن بازوبند خواهد بود.

عکس از امیرحسین خیرخواه