بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 2 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بنفیکا 6 - ماریتیمو 0 (دبل ژوائو فلیکس)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رقص و آواز خروس‌ها در اولین اردوی بعد از قهرمانی
چهارشنبه, 14 شهریور 1397 ساعت 12:28
رقص و آواز خروس‌ها در اولین اردوی بعد از قهرمانی
آغاز دور جدید اردوها، چه در باشگاه‌ها و چه در تیم‌های ملی، اغلب برای فوتبالیست‌ها مراسم خوشایندی نیست و انگولو کانته در جریان مراسم معارفه‌ی تیم ملی جدید فرانسه کاملاً معذب به نظر می‌رسید.

به گزارش "توپ 90"، درحالیکه در این مراسم بنجامین لوکونت دروازه‌بان مون‌پلیه روی صندلی ایستاده بود و حرف می‌زد و آواز می‌خواند، کانته در طول مراسم معذب به نظر می‌رسید و خبرنگاران و ناظرین مراسم احساس می‌کردند او برای پایان مهمانی لحظه‌شماری می‌کند.


کانته، هافبک فرانسوی چلسی به خجالتی بودن معروف است. او هیچوقت مایل نیست در معرض توجه قرار بگیرد. درحالیکه هم‌تیمی‌های کانته شادمانه بر میزهای خود می‌کوبیدند و با آواز لوکونت همراهی می‌کردند، کانته آرام و با نگاهی معذب او را نگاه می‌کرد و با یک نگاه تفاوت او با سایر بازیکنان تیم ملی فرانسه مشهود بود.


دیدیه دشان سرمربی خروس‌ها که هوگو لوریس، دروازه‌بان اول خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد برای دو بازی تیمش مقابل آلمان و هلند در رقابتهای لیگ ملتها، دروازه‌بان شوت‌گیر مون‌پلیه لوکونت را به تیم ملی دعوت کرده است.


لوکونت که بین عادل رامی و انگولو کانته نشسته بود روی صندلی رفت تا خود را به هم‌تیمی‌هایش معرفی کند. درحالیکه لوکونت ابتدا سعی می‌کرد دستپاچه نشود، هم‌تیمی‌هایش نمی‌توانستند جلوی خنده‌هایشان را بگیرند. تا اینکه بازیکنانی مثل کیلین امباپه، آنتوان گریزمان و پل پوگبا شروع به کوبیدن روی میز کرده و با فریادهای بلند او را تشویق کردند تا هتل محل اقامت ستاره‌های فرانسوی را روی سرشان بگذارند. فرانسوی‌ها سپس دستمال‌سفره‌ها را از روی میز برداشته و شروع به چرخاندن دستمالها در هوا کردند. درحالیکه همه سرخوش و مشغول شادی بودند توجه خبرنگارهای حاضر در مراسم به چهره‌ی معذب کانته جلب شد که بی‌حرکت سر جای خود نشسته بود و با لبخندی ظریف به هم‌بازی‌هایش نگاه می‌کرد.


داستان خجالتی‌ بودن کانته سر درازی دارد. اولیویه ژیرو اعلام کرده بود که در مراسم اهدای جام جهانی در روسیه، کانته نمی‌توانسته جام را از همبازی‌هایش گرفته و با آن عکس بگیرد تا جایی که ژیرو مجبور به مداخله شده تا جام برای لحظاتی در اختیار کانته گذاشته شود.