بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی والنسیا 3 - خیخون 0 (دبل سانتی مینا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

اشتباه قانونگذار؛ فوتبال جاکارتا مهم تر از جام ملت ها!
یکشنبه, 11 شهریور 1397 ساعت 11:39
اشتباه قانونگذار؛ فوتبال جاکارتا مهم تر از جام ملت ها!
تیم ملی امید اگر قهرمان بازی های آسیایی جاکارتا می شد همه بازیکنانش از گذراندن دوران خدمت سربازی معاف می شدند. 

به گزارش "توپ 90"، این خبر را سردار موسی کمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده بود و اذعان داشت قهرمانی در جام ملت های آسیا معافیت را برای بازیکنان تیم ملی به همراه نخواهد آورد چون بازی های آسیایی زیر نظر کمیته ملی المپیک برگزار می شود اما برگزار کننده جام ملت ها کنفدراسیون فوتبال آسیا است. 


بله درست حدس زده اید. از نگاه قانونگذار بازی های آسیایی مهم تر از جام ملتها است و به همین خاطر چنین قانونی را تدوین کرد! این در حالی است که از نگاه فوتبالی ها قهرمانی در جام ملت ها ارزشمند تر از قهرمانی در فوتبال بازی های آسیایی است و اگر قرار به ایجاد معافیت برای بازیکنان تیم ملی بود باید قهرمانی در جام ملت ها ملاک معافیت قرار می گرفت.

 
همان طور که هیچ کس نمی تواند منکر شود که قهرمانی در جام جهانی مهم تر از قهرمانی در فوتبال المپیک است. از سویی مسابقاتی از درجه اهمیتی بالاتری برخوردار است که زیر نظر فیفا برگزار شود. مسابقاتی که زیر نظر کمیته ملی المپیک برگزار می شود از نظر اولویت در درجه  دوم است. 


ستاد کل نیروهای مسلح از قانونی تبعیت می کند که توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی وضع شده است. از سویی ستاد کل نیروهای مسلح به تازگی و برای کمک به فوتبالیست ها اعلام کرده بازیکنانی که در لیگ برتر بازی می کنند تا سن 28 سالگی الزامی برای گذراندن دوران خدمت ندارند و این معافیت برای ملی پوشان هم تا 30 سالگی خواهد بود. این قانون قرار است در ماه های آتی و با اضافه شدن بندهایی از سوی سازمان لیگ برتر به تیم ها ابلاغ شود. 


متاسفانه قوانین فوتبالی که در سال های اخیر از سوی مجلس شورای اسلامی وضع شده بیشتر به ضرر فوتبال بوده تا اینکه به فوتبال کمک کند. نمونه اش اینکه وزارت نفت از هزینه برای تیم های لیگ برتری منع شده است و این قانون منجر به نابودی نفت تهران شده است و تیم های پارس جنوبی جم و نفت مسجد سلیمان به همین خاطر در وضعیت بحرانی بسر می برند. از سویی مجلس نتوانسته برای احقاق حق پخش کار مثبتی انجام دهد. 


در آستانه جام ملت ها اصلاح این قانون می تواند روحیه ی تیم ملی را برای قهرمانی بالا ببرد.