بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 26 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 2 - رئال سوسیداد 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

آخرین خبر در مورد قانون استفاده از سربازها در لیگ برتر
چهارشنبه, 07 شهریور 1397 ساعت 14:57
آخرین خبر در مورد قانون استفاده از سربازها در لیگ برتر
با توجه به کاهش تیم های نظامی فوتبال و هم چنین کمک به رشد بازیکنانی که سرباز می شوند ستاد کل نیروهای مسلح به دنبال ابلاغیه ای جدید به فدراسیون فوتبال است.

به گزارش"توپ 90"، بر این اساس بازیکنان که در لیگ برتر بازی می کنند تا 28 سالگی منعی برای حضور در تیم های غیر نظامی ندارند اما در این سال می بایست برای گذراندن دوران خدمت یک تیم نظامی را برای بازی انتخاب کنند. این پوئن به ملی پوشان تا 30 سالگی داده خواهد شد.


اما اجرای این قانون در تیم های لیگ برتر منوط به تایید از سوی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است. به واقع این قانون زمانی به تیم های لیگ برتری ابلاغ می شود که توسط اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال مورد تایید قرار گیرد.


خبرهای رسیده حکایت از این دارد سازمان لیگ برتر به دنبال ارایه پیشنهادات جدید به ستاد کل نیروهای مسلح است تا جلوی هر گونه سوء استفاده از سوی بازیکنان را بگیرد. بر اساس این قانون که در حال حاضر کمی خام به نظر می رسد بازیکن در هر شرایط سنی وارد لیست تیم های لیگ برتری شود برای گذراندن خدمت تا 28 سالگی مشکلی نخواهد داشت. در حالی که شاید برخی از بازیکنانی که در ابتدای دوران بازیگری وارد لیست تیم های لیگ برتری می شوند ضعیف باشند و در ادامه از لیست تیم های لیگ برتری کنار گذاشته شوند.


گفته می شود بعد از ارایه پیشنهادات از سوی سازمان لیگ برتر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح سر و شکل فنی به خود خواهد گرفت و بعد برای تصویب در اختیار هیات رئیسه فدراسیون فوتبال قرار خواهد گرفت.


بر این اساس در روزهای باقی مانده تا پایان نقل و انتقالات تابستانی که 13 شهریور ماه خواهد بود قانون به تیم ها ابلاغ نمی شود و بازیکنان سرباز باید با همان قانون قدیمی برای خود تعیین و تکلیف کنند.