بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

شوت - 4 تیر 1396

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال آذرخش بندرعباس 1 - اهورا بهبهان 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

قانون جدید سربازی فردا ابلاغ می‌شود
سه شنبه, 06 شهریور 1397 ساعت 21:07
قانون جدید سربازی فردا ابلاغ می‌شود
رئیس اداره ورزش نیروهای مسلح می گوید که تمام تلاشش را به کار می گیرد تا پیش از پایان مهلت نقل و انتقالات، قانون جدید سربازی را ابلاغ کند تا تیم ها و بازیکنان فوتبال بتوانند از آن منتفع شوند.

امیرسرتیپ امیر پیامبری رئیس اداره ورزش نیروهای مسلح در گفتگو با "توپ 90" درمورد قانون جدیدی که برای ورزشکاران و فوتبالیست ها اتخاذ شده و اینکه این قانون چه زمانی به صورت رسمی ابلاغ می شود، اظهار داشت: این قانون در نظر گرفته شده تا استعدادهای ورزش و هم چنین فوتبال بتوانند رشد کنند.


وی ادامه داد: وقتی ورزش پویا داشته باشیم، مثل این روزها که مردم با هر مدال طلا شاد می شوند، شادابی در جامعه بیشتر می شود. ورزش فوتبال هم به نوبه خود سهم زیادی در خوشحالی دارد. 


پیامبری در مورد اینکه فردا ساعت 24 فصل نقل و انتقالات فوتبال ایران خاتمه پیدا می کند و آیا این قانون زودتر ابلاغ می شود تا مشکلات سربازان فوتبالیست حل شود، تاکید کرد: در واقع این قانون بستری است که به رشد ورزش کمک کند و ورزشکاران دغدغه کمتری داشته باشند. ما تمام تلاشمان می کنیم تا با موافقت سایر مدیران و مسئولان این قانون ابلاغ شود و فوتبالیست ها بتوانند از آن منتفع شوند.

پس از اینکه کارلوس کی روش خواهان حل مشکل سربازان شد، قانون جدیدی در مورد سربازان ورزشکار تصویب شد که مهلت اعزام ورزشکاران تیم‌های ملی تا 30 سالگی و ورزشکاران تیم‌های لیگ برتری تا 28 سالگی بدون ایجاد مشکل برای آنها به تعویق افتاد؛ اما هنوز این قانون به فدراسیون فوتبال ایران ابلاغ نشده و در صورتی که تا فردا هم این ابلاغ صورت نگیرد، تیم های لیگ برتری و بازیکنان سرباز آنها باید تا پایان نیم فصل منتظر بمانند.