بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 3 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بنفیکا 6 - ماریتیمو 0 (دبل ژوائو فلیکس)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سپاهان در نیمه دوم کم نمی‌آورد
سه شنبه, 06 شهریور 1397 ساعت 21:06
سپاهان در نیمه دوم کم نمی‌آورد
بخش آنالیز تیم فوتبال سپاهان با ارائه اطلاعاتی از دیدار برابر تراکتورسازی به انتقاداتی که در مورد افت عملکرد تیم در نیمه دوم وجود دارد، پاسخ داد.

به گزارش "توپ 90"، سپاهان در دیدار برابر تراکتورسازی نیمه اول را با پیروزی به رختکن رفت ولی در نیمه دوم موفق به حفظ برتری خود نشد و با تساوی 2 بر 2 زمین مسابقه را ترک کرد. این نمایش و همینطور افت عملکرد سپاهان در دیدار برابر پیکان که در نیمه دوم اتفاق افتاد، سبب شد تا شائباتی در مورد آمادگی بدنی سپاهانی ها به خصوص در نیمه دوم پیش بیاید که بخش آنالیز باشگاه سپاهان با انتشار داده های دیدار برابر تراکتورسازی به این موضوع واکنش نشان داده است.

« نگاه سطحی به دقایق پایانی دیدار سپاهان و تراکتورسازی شاید این ذهنیت را ایجاد کند که سپاهان تا حدودی از لحاظ بدنی دچار افت شده اما برای آگاهی ذهنیت هواداران صاحبان اصلی باشگاه به طور دقیق و آماری توضیحاتی را لازم میدانیم. 


جدول میانگین فردی کمیت و کیفیت دوندگی تیم سپاهان در دیدار با تراکتور سازی نشان می‌دهد که کاهش محسوسی در شاخصه های آمادگی جسمانی تیم در نیمه دوم وجود ندارد و حتی شاخص مسافت استارت ها در نیمه دوم نسبت به نیمه اول افزایش هم داشته است . این در حالی است که تحقیق دانشگاهی در مورد کیفیت و کمیت دوندگی در ٥ لیگ معتبر دنیا در سال ٢٠١٦ نشان میدهد که بطور میانگین ٨ درصد افت در مسافت دوندگی نیمه دوم نسبت به نیمه اول اتفاق می افتد. 


این آمار بیانگر شرایط مناسب تیم از لحاظ جسمانی است و آنچه موجب اتفاقات مشابهه نیمه دوم برابر تراکتور سازی میشود فارغ از اشتباهات داوری و از دست دادن موقعیت های گلزنی برای اضافه کردن فاصله ، دوران گذار تیم از شرایط دو فصل گذشته است ، پروسه شخصیت سازی تیم در قالب برنامه "بازگشت به افتخارات گذشته" در حال اجرا است و مسلما نیازمند زمان و حمایت برای تبدیل شدن سپاهان به مدعی اصلی قهرمانی است.»