بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 31 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی فنرباغچه 1 - وولفسبورگ 1 (بازی‌دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

قدوس، محبوب جدید ورزشگاه لالیکورن
دوشنبه, 05 شهریور 1397 ساعت 10:29
قدوس، محبوب جدید ورزشگاه لالیکورن
سامان قدوس نمی‌توانست شروعی بهتر از این در لیگ فرانسه تصور کند. انتقال مهاجم تیم ملی هرچند طولانی شد، ولی او به محض پیوستن به امی‌ین نشان داد که باشگاه در انتخاب او اشتباه نکرده و با گلی که زد تیمش را در مسیر پیروزی قرار داد.

به گزارش توپ 90 و به نقل از ایران ورزشی ، قبل از این بازی آمار به زیان امی‌ین بود. میزبان هر دو بازی قبلی را باخته بود، در حالی که رنس با دو برد و بدون گل خورده حریف سرسختی به نظر می‌رسید. در نهایت این امی‌ین بود که بازی را 4 بر یک برد. سامان در شروع نیمه دوم گل دوم را به زیبایی زد و دقایقی بعد در میان تشویق تماشاگران ورزشگاه «لالیکورن» از زمین خارج شد.


کریستف پلیسیه، سرمربی امی‌ین روز قبل از بازی دو ترکیب متفاوت را برای خط میانی تیمش امتحان کرده بود، با سامان و بدون او. یکی مثلث زونگو، بودمر و گنائوره و دومی زونگو، قدوس و گنائوره. او در نهایت تصمیم گرفت قدوس را که دقایق تمرین کمی کنار تیم داشت در ترکیب اصلی قرار دهد. کرافت، مدافع راست سوئدی و زونگو که از مصدومیت برگشته هم برای نخستین بازی در ترکیب تیم قرار گرفتند.


 در دقیقه 23 گنائوره موفق شد نخستین گل با پیراهن امی‌ین را وارد دروازه رنس کند. در دقیقه 32 متانیر تکل خشنی روی پای مندوزا، بازیکن کلمبیایی امی‌ین داشت و داور پس از بازبینی ویدیویی به او کارت قرمز داد تا رنس ده نفره شود.


امی‌ین با برتری عددی بازی را در اختیار گرفت، ولی نیمه اول بدون گل دیگری به پایان رسید. فاصله یک گل تضمینی برای پیروزی نبود تا اینکه سامان در دقیقه 59 با زدن گل دوم کار را تمام کرد. او سانتر زیبای لوفور را با پرشی بلند و ضربه سری دقیق به تور دروازه رساند. قدوس در دقیقه 65 تعویض شد و جای خود را به بودمر داد. در ادامه بازی کوناته موفق شد دو گل بزند تا برد امی‌ین پررنگ‌تر شود. رنس ده نفره در دقیقه 85 موفق شد تنها یکی از گل‌ها را جبران کند.


قدوس در 65 دقیقه حضورش 21 بار صاحب توپ شد که تنها یکی از آنها را از دست داد. او 15 پاس داشت که 73.33 درصد آنها موفق بود.


سامان در این بازی در پست هافبک نفوذی یا مهاجم دوم بازی کرد و توانست به خوبی از خصوصیات تکنیکی و سرعتش استفاده کند.


کریستف پلیسیه، سرمربی امی‌ین درباره نخستین برد تیمش گفت: «ما شروع خیلی خوبی داشتیم، رنس را تحت فشار قرار داریم و توانستیم به گل اول برسیم. اخراج بازیکن حریف روی بازی تاثیر داشت، ولی ما هم از فرصت‌ها به خوبی استفاده کردیم. تفاوت بزرگ ما نسبت به دو بازی قبلی همین فرصت‌طلبی بود. ما لیاقت این برد را داشتیم، هرچند نتیجه بازتابی از اختلاف دو تیم نیست. تمرینات ما در طول هفته بر اساس این بود که چطور به رنس ضربه بزنیم.»


او درباره بازی دادن به قدوس که زمان کمی کنار تیم بوده هم گفت: «استفاده از قدوس در ترکیب اصلی برای غافلگیری حریف نبود. من با این کار می‌خواستم تحرک تیم در خط حمله بیشتر شود. این بازی سختی برای او بود و گاهی برای جایگیری مشکل پیدا می‌کرد، ولی در یک صحنه موفق شد گل زیبایی بزند. دوست ندارم درباره نمایش یک بازیکن خیلی نظر بدهم، ولی زونگو در خط میانی آرامش تکنیکی به تیم داد که به آن نیاز داشتیم.»


روزنامه اکیپ هم در گزارشی که از این بازی داشت به نخستین گل ایرانی تاریخ لیگ فرانسه اشاره کرد که قدوس موفق شد در نخستین بازی‌اش با پیراهن امی‌ین به ثمر برساند. این روزنامه در پایان بازی به قدوس نمره 6 از 10 داد که نشانه عملکرد قابل قبول او در نخستین بازی است. امی‌ین هفته آینده بازی سختی در خانه سنت‌اتین دارد و انتظار می‌رود قدوس پس از نمایش خوب مقابل رنس دوباره در ترکیب اصلی قرار بگیرد.