بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 2 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 1 - چلسی 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

گرشاسبی: استقلال مثل زهرا نعمتی ۳۰ ثانیه دیر آمد
شنبه, 03 شهریور 1397 ساعت 21:40
گرشاسبی: استقلال مثل زهرا نعمتی ۳۰ ثانیه دیر آمد
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس حداکثر بدهی این باشگاه به بازیکنان و کادرفنی را 6 میلیارد اعلام کرد و از پرداخت اکثر بدهی‌های قرمزپوشان خبر داد.

به گزارش "توپ 90"، گرشاسبی در حاشیه آخرین تمرین پرسپولیس در تهران قبل از سفر به قطر رو در روی خبرنگاران قرار گرفت و گفت:
امروز آخرین جلسه تمرین پرسپولیس است و فردا ظهر تیم عازم قطر می شود  و امیدواریم که با دست پر برگردیم.

همه کارهای تدارکاتی و فنی انجام شده و همه می دانند که تیم یک فصل از نقل و انتقالات محروم بوده و با همین نیروی موجود داریم می رویم به جنگ تیمی که هزینه کرده و در شرایط خیلی خوبی است. انشاء الله در قطر بازی خوبی کنیم و بعد در روز بیست و هفتم در ورزشگاه سرخ پوش آزادی کار را تمام کنیم.


گرشاسبی در ادامه از نمایش تیمش در لیگ برتر تعریف و اعلام کرد:
درست است که نتیجه نگرفته ایم اما همه کارشناس ها به این نکته اذعان داشته اند که پرسپولیس موقعیت های خوبی را ایجاد کرده و حریفان هم از دقایق ابتدایی مقابل ما دفاع کرده اند و وقتی این شکل بازی وجود دارد کار برای ما سخت می‌شود. البته موقعیت‌های ما هم به گل تبدیل نشد و در همین بازی آخر به تیر دروازه برخورد کرد و دو فرصت تک به تک از دست دادیم و داور یک پنالتی صد در صد برای ما نگرفت. از طرفی دیگر داور وقت اضافه منطقی برای بازی آخر ما نگرفت و همه این عوامل جای سوال برای ما دارد. امیدواریم کمیته داوران بررسی بیشتر بشود و با توجه به اینکه در آستانه حضور در لیگ قهرمانان آسیا هستیم این عوامل بر روحیه بازیکنان ما اثر نگذارد.


هم‌چنین مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از پرداخت بدهی‌های باشگاه خبر داد و عنوان کرد:
ما هر چه در توان داشتیم به کار گرفتیم و توانستیم 28 پرونده خارجی را ببندیم و دو پرونده را با لطف بازیکنان سابق به صورت قسطی پرداخت کنیم. در حالی که تعدادی از طلبکاران داخلی تحت هیچ شرایطی کوتاه نمی‌آیند و ظاهرا دوست دارند پرسپولیس از بین برود. حدود 200 نفر کادرفنی و بازیکنان بودند که تنها 15 یا 16 نفر از آن‌ها باقی مانده و حالا باید با این تعداد جلسه بگذاریم و کارشان را حل کنیم.


وی در ادامه گفت:
من فکر می‌کنم با حدود 5 الی 6 میلیارد تومان تمامی بدهی‌های پرسپولیس از بدو تاسیس به کادرفنی و مربیان پرداخت می‌شود و طی یک اتفاق خوب این باشگاه دیگر بدهی نخواهد داشت. بدهی مالیاتی هم بدهی نبود و تنها قصوری که امثال من کوتاهی کردند و اسناد مربوط را به موقع تحویل ندادند. ماموران مالیاتی هم آمدند و علی الراس دادند و سال به سال جریمه حساب کردند و این مقدار بدهی شده است که من فکر نمی‌کنم کارخانه ایرانخودرو هم این حجم از بدهی مالیاتی داشته باشد. البته این بدهی هم با همت وزیر محترم اقتصاد و دارایی و وزیر ورزش به کمیسیون ماده 251 مکرر رفته است تا دوباره عادلانه بررسی بشود و مالیات واقعی به ما اعلام شود تا ما به صورت اقساطی آن‌ها را پرداخت کنیم.


گرشاسبی در خصوص شایعات موجود در رابطه با بازی سوپرجام نیز گفت:
رای سوپر جام که مشخص است؛ شما ببینید زهرا نعمتی چند ثانیه دیر آمد؟ 30 ثانیه دیر آمد و حذف شد.

استقلال که اصلا در زمین حاضر نشد. بنابراین اعتراضات آن‌ها هیچ منطقی پشتش نیست که بخواهند رای را تغییر بدهند.

آقای فتحی در مصاحبه‌ای گفته ما می‌خواستیم به پرسپولیس رکب بزنیم و قصد حضور در زمین را داشتیم. اما این نکته جالب است که آقای فتحی اصلا آن زمان حضور نداشته که بخواهد رکب بزند و بعد از سوپرجام حکم گرفته است. در آخرین جلسه‌ای که شورای تامین قبل از حضور در سوپرجام برگزار کرد، نماینده باشگاه استقلال حضور داشت و اعلام کرد که ما آمادگی نداریم و تیممان خارج از کشور است. حتی سه بار آقای تاج سوال کردند و نماینده آن‌ها گفت تیممان نمی‌رسد که در سوپرجام حضور داشته باشد. به نظرم ادامه این مباحث جالب نیست و باید منتظر رای نهایی باشیم. 

گرشابی در ادامه تاکید کرد:
یکی از وظایف ما این است که آرامش را به هواداران  خود تزریق کنیم و جامعه را ملتهب نکنیم. ما و استقلال هواداران زیادی داریم و نباید این سخنان حالا مطرح شود. رای این بازی مشخص است و باید خیلی فوری اعلام می‌شد که کار به اینجا نکشد. ما کری برای کسی نداریم و قانون باید اجرا شود حتما باید جام به ما تعلق گیرد.


مدیرعامل پرسپولیس در خصوص عدم پرداخت پول به بازیکنان و اعتراضات آن‌ها نسبت به وضعیت موجود نیز گفت:
طبق برنامه‌ریزی که داریم درصدی که قرار بود از قبل در ابتدا به آن‌ها تعلق بگیرد پرداخت خواهد شد و آن را عملیاتی می‌کنیم.
 

هم‌چنین گرشاسبی در رابطه با شایعات موجود در خصوص جداییش از پرسپولیس به علت بازنشستگی نیز خاطرنشان کرد:
در حال حاضر مسئولیت برای من سنگین‌تر شد و معتقدم انسان باید تا زمانی که در جایی حضور دارد کار کند و کم فروشی نداشته باشد. من هم قول می‌دهم هرگاه نتوانم چرخ پرسپولیس را به سمت جلو حرکت دهم  قطعا خیانت نمی‌کنم و به میزم نمی‌چسبم  تا فرد توانمندتری بیاید و به پرسپولیس کمک کند.


وی درباره حضور رییس فدراسیون فوتبال در تمرین امروز گفت:
ایشان صبح امروز به بنده زنگ زدند و گفتند قصد دارند قبل از دیدار با الدحیل به تمرین بچه‌ها سر بزنند و بعد از ما هم به تمرین استقلال رفتند تا با آن‌ها دیداری داشته باشند. منتها چون ما باید به قطر برویم زودتر به تمرین پرسپولیس آمدند و بعدش تمرین استقلال را دیدند.


گرشاسبی در خصوص ضرب‌العجل afc برای پرداخت بدهی‌ها موجود عنوان کرد:
ما تمام تلاش خود را انجام دادیم اما یک سری از مسائل از توان من خارج است و وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به دنبال این هستند راه را هموار کنند. ما توانستیم بیش از 92 الی 93 درصد بدهی‌ها را صاف کنیم و تنها هفت، هشت درصد مانده است که به دنبال پرداخت آن‌ها هم هستیم.
 

وی ادامه داد:
با توجه به تورمی که در سه ماه اخیر رخ داد ما خیلی آسیب دیدیم. اولین آسیب ما این بود که ارز دولتی حذف شد و حالا ما چهار برابر بیشتر هزینه می‌کنیم. مورد بعد هم بحث قرارداد است که ما آن را با نرخ قبلی محاسبه کردیم و حالا ضربه شدید مالی به باشگاه وارد شده است. ما قرار است که تازه از یک شهریور مطالبات خود از اسپانسر را دریافت کنیم.  متاسفانه ما اینقدر پرونده داریم که ما را یک ضرب محروم می‌کنند. در پرونده گابریل هم همین بود؛ وکیل گابریل پول را دریافت کرده بود و خود بازیکن دوباره از باشگاه شکایت کرد که پولی پرداخت نشده. ما هم از طرفی در خطر محرومیت و کسر شش امتیاز قرار گرفتیم و مجبور شدیم که آن را قسط بندی کنیم و وکیلش اعلام کرده که من این پول را تقبل کرده و پرداخت می‌کنم.