بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ناپولی 1 - آتالانتا 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

10 نکته از تاریخچه پرسپولیس - صنعت نفت
پنجشنبه, 01 شهریور 1397 ساعت 13:00
10 نکته از تاریخچه پرسپولیس - صنعت نفت
از آخرین تساوی دو تیم، 15 سال می گذرد و بسیار جالب به نظر می رسد که این دو تیم تنها یک تساوی لیگ برتری در تاریخ بازی شان داشته اند.

به گزارش "توپ 90"، پرسپولیس و صنعت نفت آبادان امروز پانزدهمین بازی خود را برگزار خواهند کرد. در تاریخ بازی های دو تیم همواره تقابل های جذابی شکل گرفته و معمولا بازی های پرگلی را از پرسپولیس - صنعت نفت در ذهن فوتبال دوستان بوده است.

* پرسپولیس هرگاه در بازی رفت میهمان صنعت نفت آبادان بوده، پیروز شده است. آن ها در لیگ هفتم، دهم و دوازدهم بازی رفت را میهمان بودند و موفق به برد شدند.

* در تاریخ بازی های لیگ برتری دو تیم، تنها یک بار پرسپولیس و صنعت نفت در هفته پنجم مقابل هم قرار گرفتند که پرسپولیس با هت تریک کاظمینان موفق به پیروزی شد.

* تنها بازیکنی که در هر دو بازی رفت و برگشت موفق به گلزنی در این بازی شده، علی علیپور است. او فصل گذشته 4 گل به صنعت نفت زد.

* پرگل ترین بازی دو تیم به لیگ یازدهم باز می گردد؛ جایی که آبادانی ها موفق شدند با نتیجه 4-2 پرسپولیس را شکست دهند. در آن بازی فونیکه سی هت تریک کرد و لئون پاچاچیان یک گل دیگر زد. نکته جالب این که هت تریک مهاجم صنعت نفت در یک نیمه اتفاق افتاد! گلر قرمزها در آن روز تاریخی میثاق معمارزاده بود.

* بیشترین برد متوالی در بازی های پرسپولیس و صنعت به دیدار رفت لیگ هفتم تا دیدار برگشت لیگ یازدهم باز می گردد؛ جایی که قرمزها موفق شدند 5 بازی پی در پی حریف آبادانی را شکست دهند.

* نفت آبادان برای دومین بار، 3 فصل حضور مداوم در لیگ برتر را تجربه می کند. در دوره سه ساله قبلی، آن ها 5 باخت و یک پیروزی مقابل پرسپولیس داشتند و حال اگر یک تساوی در این فصل برابر تیم برانکو به دست بیاورند، رکورد خود را بهبود خواهند بخشید.

* از آخرین تساوی دو تیم، 15 سال می گذرد. در هفته 22اُم لیگ دوم حرفه ای، این دو تیم در آبادان به تساوی بدون گل رسیدند که این اولین و آخرین تساوی دو تیم بود.

* 30 گل در 14 بازی لیگ برتری، نشان می دهد تقابل پرسپولیس و نفت آبادان چه مقدار جذابیت دارد. در این بازی میانگین بیش از 2 گل به ثبت رسیده و باید دید آیا این بار هم این چنین خواهد شد یا خیر؟

* صنعت نفت در تاریخ لیگ برتر هیچگاه نتوانسته پرسپولیس را در بازی رفت شکست دهد. آن ها همواره بازنده بوده اند و این بار به دنبال جبران و طلسم شکنی هستند.

* در بین بازیکنان فعلی صنعت نفت، هیچ بازیکن با پیراهن صنعت به پرسپولیس گل نزده. در بین پرسپولیسی ها نیز فقط علی علیپور توانسته دروازه آبادانی ها را باز کند.