بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

هدف - 3 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کرواسی 3 - انگلیس 3 (زیر 21 سال اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تراکتور - سپاهان؛ در انتظار دربی جذاب شهرستانی
پنجشنبه, 01 شهریور 1397 ساعت 13:00
تراکتور - سپاهان؛ در انتظار دربی جذاب شهرستانی
بازی سپاهان - تراکتورسازی از جمله معدود بازی های مهم لیگ برتر بدون حضور سرخابی هاست که همواره از جذابیت زیادی برخوردار بوده است.

به گزارش "توپ 90"، مصاف غول های شهرستانی فوتبال کشورمان همواره از بازی های بسیار مهم و البته جذاب لیگ برتر به حساب می آید، به مناسبت بازی این هفته این دو تیم پرستاره، به بررسی بازی های تاریخ دو تیم از حیث آمار و ارقام پرداخته ایم.

تیم های تراکتورسازی و سپاهان در تاریخ لیگ برتر تاکنون 20 بار مقابل هم قرار گرفته اند که حاصل کار 10 برد برای طلایی پوشان و 5 برد برای تی تی ها بوده و البته 5 مسابقه هم با تساوی به پایان رسیده است. همانند تعداد برتری، اصفهانی ها در تعداد گل زده هم موفق تر از حریف تبریزی خود عمل کرده اند. تیم دیار زاینده رود 28 بار دروازه سرخ ها را باز کرده و در مقابل 19 بار دروازه خود را باز شده دیده است و می توان گفت تقریبا همه آمار مثبت از آن طلایی پوشان است.

اما از آن جایی که بازی فردا در اصفهان برگزار می شود، بد نیست سری هم به آمار بازی های دو تیم در اصفهان بزنیم. شاید برایتان جالب باشد بدانید که تبریزی ها 3 برد از 5 بردشان را در اصفهان دشت کرده اند و البته نکته قابل توجه این که پرگل ترین بازی دو تیم و البته سنگین ترین شکست سپاهان هم در اصفهان رقم خورده است، مسابقه ای که در آن شاگردان تونی اولیویرا در لیگ دوازدهم توانستند با نتیجه باورنکردنی 4-1 سپاهان قدرتمند آن روزها را در فولادشهر در هم بکوبند. 2 برد دیگر تراکتور در اصفهان هم هر دو با نتیجه 1-0 رقم خورده است که مربوط به لیگ سیزدهم و اولین دوره لیگ حرفه ای می باشد.

اما با این حال سپاهان در شهر خودش آن قدر ها هم بد نتیجه نگرفته است، زردها علی رغم قبول 3 شکست در خانه، 6 بار هم مهمان خود را با شکست بدرقه تبریز کرده اند و فقط یک مسابقه در اصفهان با تساوی به اتمام رسیده است، اما نکته جالب همین یک تساوی در این است که این تساوی 0-0 در لیگ پانزدهم و در آخرین میزبانی فولادشهر از این مسابقه حساس بوده است. طلایی پوشان در دو فصل اخیر در نقش جهان هیچ امتیازی به خواهرخوانده خود نداده اند و آخرین بار با همین نتیجه 0-0 در فولادشهر، امتیازات را تقسیم شده دیده اند.

اما نکته ای که شاید برای شاگردان قلعه نویی امیدوارکننده باشد این است که در 4 سال اخیر تراکتور موفق به شکست آن ها در اصفهان نشده و آخرین برد تبریزی ها به لیگ سیزدهم که با نتیجه 1-0 به پایان رسید برمی گردد. علاوه بر این طلسم، شاگردان توشاک باید به فکر یک طلسم شکنی دیگر نیز باشند. تراکتورسازان در 3 فصل اخیر در اصفهان موفق به گشودن دروازه میزبان خود نشده اند و آخرین گل سرخ ها در اصفهان به لیگ چهاردهم برمی گردد که شاگردان تونی 2-1 بازی را واگذار کردند تا به نوعی استارت قهرمانی سپاهان در آن فصل رقم بخورد.

اما یک نکته آماری مثبت و امیدوارکننده اینکه از 20 بازی انجام شده تنها 2 بار دو تیم موفق به گشودن دروازه همدیگر نشده اند و در 18 بازی بعدی دو تیم 47 گل به ثمر رسیده که نشان دهنده پرگل بودن و جذابیت مسابقات این دو تیم بوده است. همچنین پرتکرارترین نتیجه هم نتیجه 2-1 بوده است که 5 بار در اسکوربورد ثبت شده است.

لازم به ذکر است بازی دو تیم سپاهان و تراکتورسازی از ساعت 20 روز جمعه 2 شهریور در استادیوم فولادشهر برگزار خواهد شد.

حامد حاجی محمدی