بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 30 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بنفیکا 3 - گوادالاخارا 0 (اینترنشنال کاپ)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

زلاتکو کرانچار در موقعیت ساوت گیت
دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 13:13
زلاتکو کرانچار در موقعیت ساوت گیت
امیدهای ایران پس از انکه صعود خود به مرحله بعدی بازی های آسیایی را قطعی کردند اکنون به دنبال انتخاب حریفی راحت تر در مرحله یک هشتم هستند. این اتفاق باعث شد تا کرانچار تیمش را با پنج تغییر روانه این بازی کند.

به گزارش "توپ 90"، امیدهای ایران از دو ساعت دیگر در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی بازی های آسیایی حضور پیدا خواهند کرد. این بازی در حالی برگزار می شود که دیگر رقیب امیدهای ایران در یعنی عربستان، هم در امتیاز و هم در تفاضل گل با ایران برابر است و بدین منظور بازی های سوم هر یک از این دو تیم می تواند روی صدرنشینی و یا دوم شدن آنها به مرحله بعدی تاثیر زیادی بگذارد.


کاملا پیداست صدرنشینی در هر گروهی برای هر تیمی لذت بخش است اما گاهی اوقات برای رسیدن به هدف نهایی منطقی به نظر نمی رسد! درست به مانند وضعیت امیدهای ایران که در صورت صدرنشینی به احتمال فراوان در مرحله بعدی با کره جنوبی دیدار خواهد کرد. اتفاقی که احتمالا باعث خواهد شد تا کادرفنی امیدها برای بازی امروز با استراتژی خاصی پا به میدان بگذارند.


اصل موضوع این است که امیدهای ایران امروز با تیم میانمار روبرو خواهند شد و در طرف دیگر نیز عربستانی ها برای کره شمالی به میدان می روند. با توجه به وضعیت کاملا مساوی ایران و عربستان در جدول و وضعیت حریفان دو تیم، احتمال اینکه ایران بتواند میانمار را در یک بازی پرگل ببرد و صدرنشین شود بالاست اما این موضوع می تواند در مرحله یک هشتم نهایی باعث ضرر شود.


در گروه دیگر رقابت ها که حریفان مرحله بعدی تیم ایران را تشکیل می دهند تیم مالزی با 6 امتیاز در صدر جدول حضور دارد و با کسب یک تساوی در بازی برابر بحرین می تواند به عنوان صدرنشین صعود کند. در این صورت تیم کره جنوبی در رده دوم قرار می گیرد و روبروی تیم صدرنشین گروه ایران، یعنی احتمالا خود ایران می ایستد.


با این حساب منطقی به نظر می رسد که کرانچار در بازی امروز بازیکنان نیمکت نشین خود را به میدان بفرستد تا آنها را هم محک بزند. این اتفاق در حالی که منجر به ایستادن در رتبه دوم شود می تواند حریف آسانتری را برای مرحله یک هشتم نهایی برای ایران به همراه داشته باشد. اتفاقی که در جام جهانی نیز برای انگلیس افتاد و گرت ساوت گیت با تدبیر خود از مواجهه تیمش با برزیل در مرحله یک چهارم نهایی جلوگیری کرد.


با توجه به موضوعات عنوان شده زلاتکو کرانچار و کادرفنی امیدها در ترکیب اصلی بازی پایانی خود تغییرات زیادی به وجود آوردند که البته با توجه به صعود امیدهای ایران کاملا منطقی به نظر می رسد. آنها برای بازی امروز 5 بازیکن اصلی خود را روی نیمکت نشاندند که با توجه به فشرده بودن بازی ها و البته استرس نداشتن نسبت به بازی امروز کاملا منطقی به نظر می رسد.


کرانچار برای دیدار برابر میانمار شهاب عادلی را درون دروازه قرار داد و مهدی رحیمی، محمد سلطانی مهر، رضا جبیره و شاهین عباسیان را نیز برای اولین بار وارد ترکیب اصلی کرد تا بدین ترتیب به برخی بازیکنان خود برای بازی های مهم تر مراحل بعدی این رقابت ها استراحتی داده باشد. امیدهای ایران در این بازی با ترکیب شهاب عادلی، عارف آقاسی، محمد مسلمی پور، مهدی رحیمی، محمد سلطانی مهر، مهدی قائدی، ابوالفضل رزاق پور، رضا جبیره، شاهین عباسیان، محمد خدابنده لو و یونس دلفی به میدان خواهند رفت.


آنها برای دیدار اول برابر عربستان با ترکیب امینی، آقاجانپور، مسلمی پور، آرتا، دلفی، اسدی، مهدی خانی، آزادی، قائدی، رزاق پور، آقاسی به میدان رفتند و در دیدار دوم نیز با بازیکنانی نظیر امینی، آقاجانپور، مسلمی پور، آرتا، دلفی، مهدی خانی، آزادی، رزاق پور، روستایی، خدابنده لو، آقاسی با تیم کره شمالی دیدار کردند.