بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 27 دی 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی اینتر 0 - ساسولو 0 (گزارش اختصاصی)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

زیکو و بکن باوئر چه زمانی به ایران می آیند؟
دوشنبه, 29 مرداد 1397 ساعت 11:01
زیکو و بکن باوئر چه زمانی به ایران می آیند؟
فوتبال ایران به خصوص در یکی دو فصل اخیر در جذب بازیکن خارجی عملکرد به مراتب بهترین نسبت به قبل داشته هرچند هنوز بازیکن بزرگی هنوز به فوتبال ایران نیامده است.

به گزارش" توپ 90" امروز یک خبر جالب روی خروجی خبرگزاری ها جلب توجه می کرد. «بالوتلی در برزیل»! البته که این یک تیتر ژورنالیستی است چرا که ماریو بالوتلی یا همان سوپر ماریو فوتبال ایتالیا اینروزها احتمالا در تیم نیس فرانسه حضور دارد. اما این خبر در کمال تعجب خبری در ارتباط با نقل و انتقالات فوتبال ایران است و از انتقال یک بازیکن خارجی به تیم صنعت نفت آبادان خبر می دهد. لقب نفتی های آبادان در فوتبال ایران برزیل است و نویسنده خواسته از این موضوع در جذاب کردن تیترش استفاده کند.  اما جالب اینجا است که بازیکنی که به صنعت نفت پیوسته است تشابه اسمی با یکی از سرشناس ترین بازیکنان فوتبال جهان یعنی ماریو بالوتلی دارد اما او نیست. این بازیکن جاناتان بالوتلی است و قرار است در تیم صنعت نفت آبادان بازی کند.


اما نکته جالب تر اینکه صنعت نفت قبل از بالوتلی، یک بازیکن خارجی دیگر هم به خدمت گرفته است:« میشل پلاتینی»! البته این میشل پلاتینی نیز با آن میشل پلاتینی بزرگ که زمانی که کاپیتان تیم ملی فرانسه و یوونتوس بود و یکی از بهترین های جهان به شمار می آمد تفاوت دارد. این پلاتینی که با پائولو سرجیو مربی پرتغالی صنعت نفت به ایران آمد اصلیتی پرتغالی مانند کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی دارد.


راستی صحبت از کارلوس کی روش شد یادمان باشد که در تیم سپاهان بازیکنی برزیلی به نام کی روش بازی می کند و البته اسم کوچکش استنلی است.


تفاوت لیگ های حرفه ای


در حالی که لیگ های آسیایی با صرف هزینه های هنگفت بازیکنان سرشناسی مثل گابی، ژاوی، پائولینیو، اینیستا، وسلی اسنایدر، هالک و بسیاری دیگر از ستاره های مطرح فوتبال دنیا را به خدمت می گیرند فوتبال ایران هنوز در جذب بازیکن خارجی نامدار توفیقی به دست نیاورده است. البته در مسیر حضور بازیکنان مطرح دنیا موانع و چالش هایی چون مسایل مالی، مشکلات مربوط به تبلیغات و تحریم ها و قوانین داخلی وجود دارد. با این حال فوتبال ایران لااقل از نظر اسم و روی کاغذ امروز شبیه به لیگ ستارگان شده چرا که بعد از پلاتینی و کی روش حالا بالوتلی هم به این جمع اضافه شده و ممکن است ادامه همین روند به حضور زیکو، پله، رونالدو، مارادونا، بکن باوئر و پوشکاش و خیلی های دیگر در فوتبال ایران منجر شود. البته که این اسامی بیشتر از آنکه به کیفیت فنی فوتبال ایران کمک کنند از نظر ژورنالیستی جالب هستند.