بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 2 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی الوحده امارات 4 - الریان 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رونمايى از مسير حسن يزدانى براى طلايى شدن
شنبه, 27 مرداد 1397 ساعت 12:22
رونمايى از مسير حسن يزدانى براى طلايى شدن
٥ ملى پوش کشتى آزاد که در اولین روز بازی های آسیایی روی تشک می روند، رقبای خود را شناختند.

به گزارش "توپ 90"، مراسم قرعه کشی رقابت های کشتی آزاد بازی های آسیایی 2018 جاکارتا صبح امروز(شنبه) برگزار شد و 5 آزادکار ایرانی که فردا روی تشک می روند، حریفان خود را شناختند.


جالب اینکه در همان روز اول 5 کشتی گیر کشورمان به مبارزه حریفان می روند و ممکن است 2، 3 مدال طلا را به کاروان ایران تقدیم کنند.


رضا اطری؛ طلسم سبک وزن را می شکند؟


در وزن 57 کیلوگرم که 18 نفر حضور دارند رضا اطری در دور نخست استراحت می کند و در دور دوم به مصاف نماینده کشور نپال می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور سوم با برنده نماینده کشور فیلیپین و محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال نقره آسیا از کشور ازبکستان کشتی خواهد گرفت. در گروه اطری ساندیپ تومار قهرمان آسیا از هند، بخبایار اردنبات دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از مغولستان و کیم سئونگ گئون از کره جنوبی حضور دارند.


رضا اطری در وزن 57 کیلو‌گرم نخستین نماینده ایران در مسابقات کشتی است. او در حالی به جای حسن رحیمی انتخاب شده که آخرین طلای ایران در وزن اول کشتی آزاد در بازی‌های 1994 توسط نادر رحمتی به دست آمده؛ آیا بعد از 24 سال رضا اطری می‌تواند این طلسم را بشکند؟


مهران نصیری؛ در انتظار اوج گیری در جاکارتا


در وزن 65 کیلوگرم مهران نصیری در دور نخست به مصاف یرلان بک کاتای دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور بعد با برنده کشتی میان نماینده افغانستان و آیبک عثمان اف از قرقیزستان مسابقه می دهد. لی سئونگ چول دارنده مدال نقره آسیا از کره جنوبی، دایچی تاکاتانی دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن و سایاتبک اوکاسوف از قزاقستان در گروه نصیری حضور دارند. در این وزن 21 نفر شرکت کرده اند. نصیری با اینکه 28 سال سن دارد، خیلی از تجربه بالایی برخوردار نیست و باید امیدوار بود به روزهای اوجش نزدیک باشد.


مصطفی حسین خانی؛ کومار در فینال انتظارش را می کشد


در وزن 74 کیلوگرم که 21 نفر حضور دارند. مصطفی حسین خانی در دور نخست به مصاف کشتی گیری از کشور بنگلادش می رود و در صورت غلبه بر این حریف در دور بعد با نماینده کشور ترکمنستان کشتی می گیرد. در گروه حسین خانی بکزاد عبدالرحمن اف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیان از ازبکستان، آدام باتیروف قهرمان آسیا از بحرین، یوهی فوجینامی دارنده مدال برنز جهان از ژاپن و مانداراخان گانزوریک دارنده مدال برنز جهان و نقره آسیا از مغولستان  حضور دارند. مصطفی حسین خانی دیگر کشتی گیر با تجربه تیم ملی است. او هم مانند مهران نصیری باید به این نکته توجه داشته باشد که خیلی بعید است که یکبار دیگر این فرصت نصیبش شود که در بازی‌های آسیایی حضور داشته باشد. این نخستین و آخرین شانس مصطفی است که باید قدر‌دان این فرصت باشد. کومار هندی در طرف دیگری از جدول است و این خبر خوبی برای حسین خانی محسوب می شود.


حسن یزدانی؛ به استقبال یک طلای دیگر


در وزن 86 کیلوگرم که 19 نفر حضور دارند حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با حریفی از اندونزی کشتی می گیرد و در صورت پیروزی بر این حریف در دور سوم به مصاف برنده دیدار کشتی گیران کامبوج و هند می رود. این نابغه کشتی ایران چه حریف سختی داشته باشد و چه راحت؛ انتظارات از او بسیار بالاست. به نظر می رسد حسن یزدانی یک طلای دیگر را در کارنامه خود فردا ثبت می کند.


علیرضا کریمی؛ کار سخت در وزن جدید


در وزن 97 کیلوگرم علیرضا کریمی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف تاکشی یاماگوچی از ژاپن می رود و در صورت پیروزی بر این حریف در دور سوم با برنده دیدار ماسام خاطری از هند و برنده کشتی میان یانگ چائو کیانگ از چین و ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از کشور ازبکستان کشتی می گیرد. در این وزن 13 نفر حضور دارند. او در این دوره از مسابقات فقط ماگومد ابراگیم‌اف را در مقابل خودش می‌بیند اما همین کشتی‌گیر هم می‌تواند تمام برنامه‌ها و آرزوها را از بین ببرد.


پرویز هادی؛ قهرمانی ات را تکرار کن


در وزن 125 کیلوگرم که 13 نفر شرکت کرده اند، پرویز هادی در دور نخست با سومیت از هند کشتی می گیرد و در صورت پیروزی بر این کشتی گیر، در دور دوم به مصاف برنده نوبویوشی آراکیدا از ژاپن و اولگ بولتین از قزاقستان می رود. داوید مودزمانشویلی دارنده مدال نقره المپیک، برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان، و زولبو ناتساگسورن دارنده مدال نقره آسیا از مغولستان در گروه هادی قرار دارند. این کشتی گیر در دوره قبلی هم توانسته بود به مدال طلای بازی های آسیایی برسد و هادی در واقع مدافع عنوان قهرمانی به شمار می رود.مسابقات اوزان 57، 65، 74، 86 و 97 کیلوگرم کشتی آزاد روز 28 مرداد و رقابت های وزن 125 کیلوگرم روز 29 مردادماه برگزار می شود.


مراسم وزن کشی این مسابقات ساعت 9 تا 10:30 صبح به وقت محلی در روز مسابقات انجام می شود.


این مسابقات از ساعت 13 تا 17 و 19 تا 21 به وقت محلی در سالن مرکزی جاکارتا بر روی 2 تشک برگزار خواهد شد.


اختلاف ساعت تهران با جاکارتا 2 ساعت و 30 دقیقه است به طوری که ساعت 13 به وقت جاکارتا 10:30 به وقت تهران است.


امسال رقابت های کشتی بازی های آسیایی نسبت به دوره گذشته در هر رشته آزاد و فرنگی در یک وزن کمتر و در شش وزن المپیکی برگزار می شود.