بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 29 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی نفت‌ مسجدسلیمان 0 - استقلال خوزستان 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

برانکو در کنفرانس خبری قبل دیدار با مسجدسلیمان
پنجشنبه, 25 مرداد 1397 ساعت 15:57
برانکو
سرمربی پرسپولیس ناشناخته بودن تیم نفت مسجد سلیمان را یکی از دغدغه‌های تیمش در بازی فردا عنوان کرد.

به گزارش "توپ 90"، پرسپولیس که اکنون در صدر جدول لیگ برتر قرار دارد فردا در استادیوم آزادی به مصاف شاگردان عبدالله ویسی خواهد رفت. برانکو با حضور در نشست خبری سازمان لیگ به سوالات خبرنگاران در خصوص شرایط سرخپوشان پاسخ داد.


سرمربی سرخپوشان در ابتدای صحبت‌هایش گفت: اکنون هفته چهارم لیگ است و ما مقابل تیم جدیدی قرار خواهیم گرفت. فصل گذشته پارس جنوبی تیم جدید لیگ بود و دیدید که خصوصا در نیم فصل اول چه عملکردی داشت و چگونه در کورس قرار داشت.


وی ادامه داد: فصل گذشته دیدید که پارس جنوبی چقدر در لیگ برتر خوب عمل کرد و سایه به سایه ما آمد. به این دلیل بازی مقابل تیم جدید لیگ برتری سخت خواهد بود چون حریف بسیار با انگیزه است. مشخصه مهم تیم نفت مسجد سلیمان تغییر سرمربی‌اش است. آنها عبدالله ویسی را آورده‌اند که با استقلال خوزستان قهرمان لیگ شده و بازیکنان جدیدی را هم آورده‌اند و به تیمشان اضافه کرده‌اند. یکی از مشخصات بارز این تیم داشتن بازیکنانی با کیفیت و با تجربه است که بین ۲۵ تا ۳۰ سال هستند و در بهترین سنشان قرار دارند. بازی با چنین تیمی می‌تواند برای ما مشکل‌ساز باشد، همیشه تکرار کرده‌ام که هیچ تیمی را دست کم نمی‌گیریم و انتظار برد ساده‌ای مقابل حریف نداریم.

برانکو در واکنش به این سوال که خط هجومی نفت مسجد سلیمان آمار ناامیدکننده ای دارد و این مساله می‌تواند پوئن مثبتی برای پرسپولیس باشد گفت: می‌دانیم که حریف ما با انگیزه و محکم خواهد بود و همه کار انجام می‌دهد تا نتیجه بگیرد، ما خودمان را با این آمار که تا به حال گل نزده‌اند، گول نمی‌زنیم چرا که آنها مقابل همه حریفان موقعیت گل داشتند به خصوص در بازی با فولاد که بازی سختی بود. می‌توانم دقیق‌تر بگویم که آنها مثل فولاد تیم بسیار خوبی هستند و بازی سختی با آنها داریم اما به هر حال انگیزه ما مثل همیشه برد خواهد بود و نیاز به تکرار نیست. درباره تیم خودم هم باید بگویم که همه بازیکنان سلامت هستند فقط سیدجلال حسینی مشکل کوچکی دارد که باید ببینیم تا فردا آماده می‌شود یا نه.

سرمربی سرخپوشان در خصوص اینکه اتفاقات یک هفته اخیر بین لیدرها- هواداران و بازیکنان آیا نگران کننده نخواهد بود و تاثیری در عملکرد تیمش نخواهد گذاشت گفت: من از همینجا از همه هوادارانمان دعوت می‌کنم تا فردا به استادیوم بیایند و ورزشگاه را پر کنند تا تیم خود را تشویق نمایند. مهمترین موضوع هواداران هستند و همه تلاش ما برای آنهاست و افتخار می‌کنیم به هوادارانی که داریم چرا که یار دوازدهم ما هستند و این مسئله را فردا نشان خواهند داد اما به هر حال همیشه سوء تفاهم‌هایی وجود دارد. هرچند که نام پرسپولیس از همه چیز مهمتر است و ما با وحدتی که در ۳ سال اخیر داشتیم، نتایج خوبی گرفتیم. بازیکنان می‌توانند اشتباه کنند اما هواداران می‌دانند که آنها همه توانشان را برای تیم گذاشتند و من به بازیکنانم تبریک می‌گویم و به آنها افتخار می‌کنم. آن چیزی که هواداران ما فهمیدند این است که بازیکنانم ۹۰ دقیقه انرژی گذاشتند و به همین دلیل حتی اگر باختیم آنها را بخشیده‌اند چون می‌دانند که در فوتبال مثل زندگی برد و باخت وجود دارد و بازیکنانم همه توانشان را گذاشته‌اند.


برانکو درباره تعطیلی لیگ و برنامه تیم ملی و همچنین بازی حساس مقابل الدحیل قطر در لیگ قهرمانان گفت: نمی‌دانم برنامه به چه شکل خواهد شد چون از برنامه تیم ملی خبر ندارم، تا حالا کسی به ما و باشگاه ما اطلاعی نداده است که خواهد بود یا نخواهد بود، و چه کسی سرمربی خواهد بود یا نخواهد بود. شما دیدید که الدوحیل و السد قطر چه شروعی امسال داشتند واضح است که سخت ترین مسابقه ما در این دوره است.


سرمربی پرسپولیس در واکنش به اینکه چه تدبیری مقابل تیم‌های قعرنشین که مقابل این تیم به ضدفوتبال – اتلاف وقت برای دستیابی به امتیاز روی می آورند خواهد داشت گفت: در مورد حرکت غیر ورزشی داور و تیم داوری تصمیم می‌گیرند اما تا زمانی که من در پرسپولیس هستم، تیم پرسپولیس فقط حواسشان مربوط به فوتبال خواهد بود. کارت زرد هم می‌گیریم اما این کارت زردها به خاطر دوئل‌های ورزشی است نه غیر ورزشی. در مورد رفتارهای غیر ورزشی هم اختیاراتی است که داوران دارند. ما بازیکنان مهمی را از دست داده‌ایم اما همچنان صدرنشین هستیم. طبیعی است که تلاش می‌کنیم سخت ترین کار را انجام بدهیم و هم کسب نتیجه کنیم و هم بازی زیبایی برای هوادارانمان ارائه دهیم.


برانکو در پاسخ به سوال عجیبی درباره رنکینگ کنونی تیم ملی ایران در رده 32 فیفا و آیا این رتبه شایسته ایران است گفت: من در این مورد نمی‌توانم نظر بدهم. اما زمانی که من سرمربی تیم ملی ایران بودم تیم ملی در رده ۱۷ رده بندی فیفا قرار داشت، فیفا هم معیارهای خاص خودش را دارد که اکنون نمی‌خواهم وارد جزئیات آن شوم. طبیعی است که وقتی تیم ملی به جام جهانی صعود کرده در جمع ۳۲ تیم برتر جهان حضور دارد.


سوال بعدی در خصوص ایمن حسین و حضورش در پرسپولیس بود که بعد از توضیحاتی از سوی پندار خمارلو، برانکو نیز اینطور گفت: ما درباره او از سال قبل حرف زدیم و او جوان آینده‌داری است اما اینکه چقدر به درد ما می‌خورد در آینده مشخص می‌شود، اما جایگاه هیچ بازیکنی تضمین شده نیست.


برانکو در پایان با سوالی درباره مقایسه‌اش با وینفرد شفر طی 25 بازی اخیر مواجه شد. اینکه طی یک مقایسه آماری مشخص شده که عملکرد شفر در تیم استقلال در ۲۵ بازی بهتر از عملکرد برانکو در ۲۵ بازی بوده است: من به شفر تبریک می‌گویم! اما آیا مشخص شده که چه تیمی قهرمان شده است؟! استقلال تیم سوم عالی است اما من الان گریه نمی‌کنم و به این رکوردها توجهی ندارم چرا که برای من مهم پرسپولیس است که قهرمان شود.