بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 31 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی فنرباغچه 1 - وولفسبورگ 1 (بازی‌دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

میناوند: میخواهم بعضی از گزارشگران را خفه کنم!
یکشنبه, 21 مرداد 1397 ساعت 21:34
میناوند: میخواهم بعضی از گزارشگران را خفه کنم!
سال ها این مردم کنار هم بازی کردند، زندگی کردند، با هم وصلت کردند. در همین خوزستان عرب زبان ها با بختیاری ها و... وصلت کردند. من فکر میکنم این ها اهداف فرا فوتبالی دارند.

 به گزارش "توپ 90"، مهرداد میناوند یکی پیشکسوتان محبوب در بین هواداران پرسپولیس است که معمولا نظراتش را با صراحت بیان می کند. او فصل را با مربیگری در سپیدرود آغاز کرد اما چند روز پیش از این تیم جدا شد. با میناوند که سابقه بازی در لیگ قهرمانان را دارد، راجع به موضوعات متفاوتی صحبت کردیم که ماحصلش مصاحبه جذابی است که در ادامه می خوانید.

 

* توقع از پرسپولیس خیلی بالا رفته

از این خوشحالم که پرسپولیس انقدر توقع ها را بالا برده که در گرمای 50 درجه و در آن شرایط که میزبانی داشت. البته من فوتبالی صحبت میکنم چون مردم خوزستان را می شناسم و کلی به آن ها ارادت دارم. چه عرب زبان، چه بختیاری سال ها آن جا زندگی کردم و منظورم، تماشاگران داخل استادیوم است. به هر حال اتفاقی که از اول می رسی اتوبوس شکسته می شود و بالاخره بازیکنان هم زن و بچه دارند و این ترس وجود دارد. امیدوارم یک قوانینی درست کنند، من دوست ندارم بازی بدون تماشاگر باشد اما با یک جریمه های سنگین برای باشگاه ها، اوضاع را درست کنند. تماشاگران به ورزشگاه می آیند تا لذت ببرند.، نگاه کنند و کیف کنند. فوتبالی باید برخورد کنیم چون یک بازی را میبری و یکی را میبازی.

پرسپولیس توقع ها را بالا برده و تمام تیم های دنیا هم مبنا را به پیروزی در خانه و تساوی در خارج از خانه می گذارند. هرچند گرما خیلی تاثیرگذار بود، چیزی شبیه فوتبال نبود اگرچه بازی در دست پرسپولیس بود اما شکل فوتبال نبود. ولی من فکر میکنم مهم صدرنشینی پرسپولیس است و بازی بیرون از خانه برد حساب می شود. من نمی دانم چطور می گویند پرسپولیس متوقف شد و با این جملات جو سازی می کنند. پرسپولیس به اعتقاد من در صدر جدول است و بهتر هم خواهد شد. درست است که بازیکنان جوان به تیم آمده اند اما سال اول برانکو هم می گفتند نیمکت پرسپولیس خوب نیست اما با درایت برانکو همان بازیکنان به مهره های اصلی تیم تبدیل شدند، مثل طارمی و خیلی های دیگر. جوانانی که در تیم هستند بازیکنان آینده درخشانی دارند به شرطی که به حرف های برانکو گوش کنند و تمرینات را منظم انجام دهند.

* فقط یک دیوانه می تواند از پرسپولیس راضی نباشد

معلوم است که از عملکرد تیم راضی ام، تیم صدر جدول است. فقط یک دیوانه می تواند غیر از این فکر کند. جدا من بعضی چیزها را مانده ام، توقف پرسپولیس نیست. توقف استقلال خوزستان در خانه است چون می توانست ببرد و 2 امتیاز را از دست داد. خوشحالم از این که پرسپولیس به جایی رسیده که بیرون از خانه هم دوست دارند با تمام این اتفاقات، پرسپولیس ببرد. من به عنوان یک پیشکسوت باید این ها را بگذارم و دورشان بچرخم. از همه این بچه ها باید تشکر ویژه بکنم چون کار بزرگی انجام می دهند. یک نیمکت جوان و نمی گویم بد. تک تک این بچه ها می توانند به جاهای بزرگ برسند.

* بعضی ها اهداف فرا فوتبالی دارند

زمان ما هم بود و نمی توانیم دروغ بگوییم نبود اما الان چون شبکه های اجتماعی هستند همه چیز گفته می شود و درباره این مسائل هم کمیته اخلاق می تواند سرمنشا را پیدا کند 10 هزار نفر نه اصلا 40 هزار نفر که به ورزشگاه می آیند مشخص می شود چه کسی خط می دهد و چه کسی تحریک می کند. خیلی راحت می شود این ها را جمع کرد. یک سری هم منتظر هستند تا این اتفاقات بیفتند و دعوای قومیتی ایجاد شود. اما نه اینجا اینطور نیست. سال ها این مردم کنار هم بازی کردند، زندگی کردند، با هم وصلت کردند. در همین خوزستان عرب زبان ها با بختیاری ها و... وصلت کردند.  من فکر میکنم این ها اهداف فرا فوتبالی دارند و اهدافشان بزرگ است وگرنه کمیته اخلاق و حتی هیئت های فوتبال می توانند حل کنند چون ریشه و منشا مشخص است. 4-5 نفر در استادیوم و 4-5 نفر در فضای مجازی مردم را تحریک می کنند. این مسائل را نباید بزرگ کرد.

* دوست دارم بعضی گزارشگرها را خفه کنم

یک چیزی که خیلی مهم است  و من بارها گفته ام اما گوش شنوایی وجود ندارد این است که من فکر میکنم این آدم هایی که گزارش می کنند، خیلی از اختلافات را به وجود می آورند و کاملا یک طرفه گزارش می کنند. وقتی من به عنوان یک فوتبالی بازی را نگاه می کنم، میبینم که طرف فقط به خاطر این که چون سرمربی فلانی با او دوست است، با هم بده بستان دارند، از فلان بازیکن بدش می آید، می خواهد خودش را به 4-5 نشان بدهد. شما بازی را بدون گزارش گوش کنید و ببینید. من فکر میکنم گزارشگر ها نقش مهمی در این اتحاد دارند. واقع بینانه یک تیمی حمله نمی کند شما یک چیز دیگری می گویند، مردم عقل دارند، شعور دارند. آدم اعصابش خرد  می شود! من بعضی از این گزارشگران را حین گزارش ببینم، دوست دارم آن ها را خفه کنم! یعنی نمی دانم، فوتبال یک زبان بین المللی است و شما نمی توانید عقده ها نسبت به یک بازیکن و تیم را خالی کنید. تیم بهتر را بگویید بدتر، بازیکنان ضعیف تر را بگویید بهتر! همین باعث تشنج می شود، طرف می آید شعار می دهد و می رود برای هفته بعد و انتقام گرفتن!

* صددرصد با ماهینی و سیدجلال موافقم

من کلیات را بگویم. لیدر در سرما و گرما می آید تشویق می کند ولی لیدر نمی تواند قدمش را بیشتر از آن چه باید بردارد، این اجازه را ندارد. یک چارچوبی دارد که باید حرکت کند و نباید بیشتر از چارچوب جلوتر برود. خود من کاملا مخالف هستم. شما ببینید که در آن مشکلات میزبانی رفته و اتفاقاتی افتاده و معلوم است سیدجلال حسینی و حسین ماهینی حق دارند. اصلا تیم 5 گل هم بخورد، لیدر اجازه ندارد! لیدر جزوی از تیم است و می تواند خیلی به آرامش تیم کمک کند. یک جاهایی ما به لیدرها بیشتر بها می دهیم. پرسپولیس را اصلا بگذاریم کنار من در جاهای دیگر هم بوده ام، دیدم که لیدر علنا آمده و از ما طلب پول کرده! حالا بچه هایی که در پرسپولیس هستند یک سری خیلی زحمت می کشند، اما لیدر چارچوب دارد. همانطوری که مدیرعامل نمی تواند در بخش فنی دخالت کند، مربی نمی تواند در مدیریت دخالت کند، لیدر هم نمی تواند در خیلی از مسائل دخالت کند. این ها باید خیلی صریح گفته شود. این که این از او خط می گیرد و از او خوشش نمیاید. ببخشید پرسپولیس 45-50 میلیون هوادار دارد. خداراشکر دیروز تمام شد و واقعا از آقای گرشاسبی و خبیری تشکر می کنم  که همین جا تمامش کردند. حالا ما مساوی هستیم، صدر جدولیم این حواشی به وجود آمده. خدایی نکرده اگر در مسیر دیگری قرار بگیریم که نمی شود تیم را جمع کرد.


 
* مدیران محکم برخورد کنند

من به عنوان یک هوادار می خواهم بگویم، خودم را پیشکسوت نمی دانم، پرسپولیس خیلی بزرگتر از من را دارد. من وقتی با سپیدرود قرارداد بستم در صفحه ام گفتم فعلا پست پرسپولیسی نمی گذارم اما از 3 روز قبل که مشخص شد در سپیدرود نیستیم دوباره در صفحه ام از پرسپولیس حمایت کردم.  باید از خودمان شروع کنیم و چارچوبی را که در نظر میگیریم باید بدانیم که کجا باید چه کار کنیم. لیدرهم بودنش خوب است اما باید از آن ها به نحو احسن استفاده کنیم. لیدر فقط باید 90 دقیقه تیم را حمایت کند و بیرون از آن دیگر به او ربطی ندارد.

آدم هایی که مدیر هستند با آن ها خیلی محکم برخورد کنند. مدیرها هم بعضی می ترسند از جایگاهشان که با یک اتفاق در ورزشگاه هو شوند. ولی مردمی که به استادیوم می روند باید بدانند که لیدر هرچی می گوید که نباید بگویند. لیدرها هم خیلی زحمت کشیدند و کتک خوردند اما جایگاهشان باید مشخص شود. چارچوب باید برای لیدر و گزارشگر مشخص باشد. شاید حالا گزارشگر فردا من را میبیند چیزی بگوید اما یک نفر باید مرد باشد و این حرف ها را. برایم مهم نیست که کسی خوشش بیاید یا نه. مگر مردم ما با زبان های مختلف در کنار هم زندگی نمی کنند؟ حالا فوتبال شده جایی شده که بهم فحاشی کنند؟ اتفاقا فوتبال باید باعث نزدیکی شود!

* سوپرجام باید 3-0 شود

هرچه سریعتر باید تکلیف مشخص شود. امیدوارم کسانی که به آن ها ربط دارند، خصوصا آقای فتاحی که دوست خوبم است، داستان را مشخص کنند. من فکر میکنم عقب انداختنش کار را سخت می کند. تیمی در بازی حاضر نشده و 3-0 میشود و باید جام را همین بازی به پرسپولیس بدهند. قوانین همه جا یکی است و شما نمی توانید قوانین را به خاطر مصلحت اندیشی عوض کنید.  امیدوارم آقای گرشاسبی پیگیری کنند تا هرچه سریعتر این جام به افتخارات پرسپولیس اضافه شود. خیلی چیز ساده ای است، تیم نیامده سر بازی و 3-0 اعلام شده و این جام باید به پرسپولیس تعلق یابد و هرچه سریعتر این اتفاق رخ دهد. خانه خاله نیست که یکی بگوید این زمان بازی نمی کنم، فوتبال قانون دارد و همه جا یک شکل است. برای تیم استقلال احترام قائلم اگر پرسپولیس نمی آمد، باید جام را به استقلال می دادند. بنظرم وقتی می گویند صلاح نیست و الان ندهیم کار را خراب می کند ما هر وقت فوتبالی برخورد کنیم مردم هم حرف های فوتبالی را قبول می کنند.

* مردم رشت حلالمان کنند

از امیر قلعه نوئی ممنون هستم. بعد از بازی با سپیدرود که آن اتفاق برای خداداد افتاد. از امیر قلعه نوئی بابت رفتارش واقعا تشکر میکنم. برای تیم سپیدرود آرزوی موفقیت می کنم و انشالله پول تزریق شود و سپیدرود به جایگاه اصلی برگردد. قرار نیست چون من جایی نیستم  بد آنجا را بخواهم.

فوتبال یک ابزاری می خواهد، روز اول به ما قول داده شد و شماره کارت هایی اعلام شد که برای بازیکنان پول می ریزند چون تمام دغدغه ما بازیکنان بودند. ما سر یک چیزهایی دعوا داشتیم و نمی خواستیم مردم بدانند و درون خانوادگی حل کنیم اما دیدیم نمی شود. مردم رشت باید این را بدانند، پارسال با علی کریمی یک پروسه ای را رفتید و در لیگ ماندید اما امسال دیگر نباید تکرار شود. این آقایان آمدند و یک قول هایی دادند اما تا زمانی که ما بودیم عملی نشد. شما نود این هفته را ببینید ما برای 26 میلیون، اسم گروگان را آوردند که خیلی وحشتناک بود. این را مردم رشت بدانند ما هر کاری کردیم نشد. بازی آخر خداداد گلویش گرفته بود از بالا انقدر فریاد زد. من و بقیه هم که کنار زمین بودیم. به دلیل این که تا بودیم شرافتمندانه کار کنیم. مردم رشت حلالمان کنند و تیم را هفته سوم تحویل دادیم تا مربی بعدی بیاید و سپیدرود را به جایگاه اصلی برساند.

* جای جهانبخش بودم، تیم بهتری می رفتم

جهانبخش راهش را خوب پیدا کرده. من یکی دو بار مصاحبه اش در هلند را دیدم، این بچه به زبان هلندی مصاحبه می کرد آنقدر که حرفه ای است. آن موقع هم فکرش را می کردم، جای علی کریمی، علی دایی، کریم باقری و خیلی از بچه های دیگر را پر کنند. فکر میکنم جهانبخش می تواند راه خیلی از بچه ها را باز کند. ببینید ما در جام جهانی بازی کردیم و درخشیدیم اما خیلی از لژیونرها برگشتند و می خواهم بگویم فوتبال سخت شده و اینطور نیست که در جام جهانی بدرخشی و تیم ها دنبالت بیایند. فکر میکنم جهانبخش این مسیر را قبل از جام جهانی رفت اما اگر جای او بودم، در این تیم نمی رفتم. بنظرم پیشنهادات بهتری داشت. اما مطمئنم او اهداف بزرگی دارد و با تمام وجود برایش آرزوی موفقیت می کنم. چون فکر میکنم می تواند نماینده خوبی برای ایران باشد.