بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 30 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بنفیکا 3 - گوادالاخارا 0 (اینترنشنال کاپ)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رییس کانون هواداران تراکتور: استقلالی‌ها محروم شوند!
یکشنبه, 21 مرداد 1397 ساعت 19:16
رییس کانون هواداران تراکتور: استقلالی‌ها محروم شوند!
رییس کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی اعلام کرد شروع کننده درگیری‌های روز جمعه در ورزشگاه آزادی هواداران استقلال بودند.

به گزارش "توپ 90"، درگیری و زد‌وخورد بسیار شدید بین طرفداران، آسیب‌رساندن به ورزشگاه آزادی، شعارهای سیاسی و توهین‌های قومیتی و نژادپرستانه تنها بخشی از ناهنجاری‌های سکوها در بازی حساس استقلال در مقابل تراکتورسازی بود. بدون تردید فوتبال ایران شانس آورد که در جریان این درگیری‌های شدید کسی جان خود را از دست نداد.  بیش از ٩٠ دقیقه فحاشی، شعارهای تند قومیتی از سوی طرفداران دو باشگاه، سنگ‌پراکنی و آتش‌زدن سکوها باعث رقم خوردن یک روز سیاه شد. به دنبال این جنجال بزرگ که به نظر می‌رسد به خاطر ورود کمیته انضباطی و کمیته اخلاق بدون هزینه هم نباشد، روزنامه «شهروند» با اسماعیل قلیچ‌خانی، رئیس کانون هواداران باشگاه تراکتورسازی گفت‌وگویی انجام داده است.


قلیچ‌خانی در این خصوص گفت:‌«ما بلافاصله بعد از بازی درگیر حل‌کردن مشکل بعضی از تماشاگران تبریزی بودیم که بازداشت شده بودند. با پیگیری‌هایی که از سوی مالک باشگاه و بعضی از مسئولان صورت گرفت، به رتق‌وفتق مشکل آنها پرداختیم، خوشبختانه همگی آنها آزاد شدند و به تبریز برگشتند. خدا شاهد است این ٤٨ نفر بازداشتی هیچ کار خلافی نکرده بودند، جلوی در ورزشگاه منتظر بودند اتوبوس برسد و سوار شوند. به طرف استقلالی‌ها هم سنگ پرت نکرده‌اند.»


وی ادامه داد: «همه می‌دانیم که اتفاقات ورزشگاه زشت و زننده بود، اما باید کارشناسی شود. باید از ابتدا تا انتهای تمامی اتفاقات مورد بحث و بررسی قرار بگیرد تا معلوم شود مقصر شروع این جنجال‌ها چه کسانی بودند. به‌هرحال توهین‌ها به هواداران تراکتورسازی و ترک‌ها از بیرون ورزشگاه شروع و باعث درگیری و به سکوها کشیده شد.»


رییس کانون هواداران تراکتورسازی با اشاره به شکسته‌شدن صندلی‌های ورزشگاه آزادی و شعارهایی که هواداران باشگاه تبریزی دادند، تاکید کرد: «ما نمی‌گوییم که نبود. اما خود من که درحال آرام کردن سکوهای هواداران تراکتورسازی بودم، در یک لحظه سنگی به سرم برخورد کرد و چند دقیقه بیهوش بودم. همین الان هم دارم به بیمارستان می‌روم تا MRI بگیرم که بفهمم آسیب جدی پیدا کرده‌ام یا نه! اما سنگی که به سر من خورد و بسیاری دیگر از طرفداران تیم ما هم آسیب دیدند‌، از طرف تماشاگران خودی بود؟»


قلیچ‌خانی درباره اتفاقات روز جمعه هواداران استقلال را متهم کرد: «فحاشی‌های شدید استقلالی‌ها عامل جنجال‌های استادیوم بود. از نظر ما شروع‌کننده همه این اتفاقات استقلالی‌ها بودند. ما حتی با لیدرهای استقلال هم همکاری کردیم که این موضوع را کنترل کنیم، اما متاسفانه سنگ‌پراکنی از سوی تمام تماشاگران صورت گرفت. این‌که استقلالی‌ها به صورت هماهنگ بدترین الفاظ را علیه هواداران تراکتور سر دادند باعث خشم هواداران تبریزی شد. شما باید ببینید علت واکنش هواداران تراکتورسازی چیست. وقتی جو خراب می‌شود، چنین مسائلی پیش می‌آید. شما با دقت اگر ببینید انواع و اقسام توهین‌ها را کردند و از نظر ما آنها شروع‌کننده بودند. جواب‌ "های" هم از قدیم می‌گویند "هوی" است.»


وی در پایان درباره احتمال محرومیت هواداران تراکتورسازی افزود:‌«اینکه کمیته انضباطی و کمیته اخلاق چه تصمیمی اتخاذ خواهند کرد، دست خودشان است. تاکید می‌کنیم که ما هیچ وقت شروع‌کننده دعوا نبوده‌ایم. قطعا هرگونه شعار سیاسی و قومیتی را محکوم می‌کنیم، اما این از سوی هواداران طرف مقابل هم اتفاق افتاد. به این ترتیب ارکان قضائی فدراسیون باید منصفانه به قضیه نگاه کنند. اگر قرار است تراکتورسازی محروم شود،‌ باید استقلال هم محروم شود.»