بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 4 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کاشیما آلترز 0 - ژیونگنام 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ایرانی ها در افتتاحیه کت و شلوار نمی پوشند (عکس)
شنبه, 20 مرداد 1397 ساعت 20:25
ایرانی ها در افتتاحیه کت و شلوار نمی پوشند (عکس)
از پوشش ورزشکاران ایرانی برای حضور در رژه مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی 2018 رونمایی شد.

به گزارش "توپ 90"، در سال های اخیر موضوع انتخاب لباس فرم برای ورزشکاران ایرانی جهت شرکت در افتتاحیه بازی های آسیایی و المپیک مورد بحث بوده و حتی باعث ایجاد حاشیه هایی نیز شده است.
کمیته ملی المپیک با ریاست سیدرضا صالحی امیری از اتفاقاتی که قبل از المپیک 2016 رخ داد و رونمایی از لباس رسمی ورزشکاران برای افتتاحیه حاشیه هایی زیادی آفرید، درس گرفت و برای بازی های آسیایی 2018 اعلام کرد خبری از لباس رسمی نیست.


بر این اساس ورزشکاران کشورمان با شلوار و گرمکن متحدالشکل در افتتاحیه بازی های آسیایی 2018 در جاکارتا رژه می روند.


قبل از المپیک 2016 و در دوره ریاست کیومرث هاشمی، کمیته ملی المپیک از کت و شلوارها و مانتوهای ورزشکاران برای افتتاحیه رونمایی کرد که این موضوع با واکنش های منفی بسیاری همراه شد. در نهایت کمیته مجبور شد در مدت زمان کوتاه تا شروع المپیک لباس ها را به طور کلی تغییر داده و از برند جدیدی برای تولید آنها استفاده کند.


حالا از لباسی که با طرحی خاص توسط شرکت تولیدی داخلی برای ورزشکاران زن و مرد آماده شده، رونمایی شده است. در این گرمکن از رنگ های پرچم ایران و همچنین رنگ مشکی استفاده شده و نقشی هم برای نشان دادن زنانه بودن لباس ها بر روی گرمکن ها دوخته شده است.


سیدرضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک چند روز قبل در گفت و گویی دلیل اصلی استفاده نکردن از لباس رسمی برای افتتاحیه سخن گفته بود: «روی این موضوع مطالعه کردیم و برای اینکه از لباس رسمی استفاده نکنیم، 2 دلیل داشتیم. اول اینکه لباس مساله فرعی بود، نه اصلی و نخواستیم تمرکزمان را روی آن بگذاریم. در وهله دوم هم طبق برآورد قیمتی که داشتیم، متوجه شدیم اگر بخواهیم لباس رسمی جداگانه ای برای ورزشکاران در نظر بگیریم،‌هزینه زیادی به ما تحمیل می شود. خیلی از کشورها با همین گرمکن و شلوار در افتتاحیه حاضر می شوند و ما هم یکی از آنها خواهیم بود.»