بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 2 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لوکوموتیو تاشکند 1 - الاتحاد عربستان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

دفاع 3 نفره سرجیو بلای جان صنعت نفت
شنبه, 20 مرداد 1397 ساعت 18:17
دفاع 3 نفره سرجیو بلای جان صنعت نفت
استفاده از دفاع سه نفره توسط سرمربی پرتغالی صنعت نفت دردسرهای زیادی برای این تیم در دیدار با پدیده به وجود آورد.

به گزارش "توپ 90"، صنعت نفت آبادان در حالی که تا دقایق پایانی بازی با پدیده موفق به کسب یک امتیاز ارزشمند در مشهد شده بود با گل امین قاسمی نژاد مغلوب حریف سخت کوش خود شد. پدیده بعد از باخت به پرسپولیس در هفته اول و شکست استقلال خوزستان در هفته دوم با هدف کسب اولین برد خانگی به میدان آمده بود و با حملات دامنه دار خود عرصه را بر شاگردان سرجیو تنگ کرده بود. حرکات سرعتی محمدرضا خلعتبری و امین قاسمی نژاد با حمایت اکبر صادقی در میانه میدان باعث شده بود صنعت نفت مالکیت توپ را به حریف مشهدی واگذار کند.


اما در این بین سورپرایز سرجیو بلای جان تیمش شد و ناهماهنگی بازیکنان در اجرای صحیح برنامه های تاکتیکی این مربی پرتغالی مشهود بود. صنعت نفت در برهه ای از بازی رو به بازی با دفاع 3 نفره آورد به طوریکه وفا هخامنش به سمت راست و حسین ساکی به سمت چپ متمایل شده بودند. اکبر ایمانی هم در برخی صحنه ها برای توپ گیری به قدری به عقب می آمد که گاهی نقش یک مدافع آخر را ایفا می کرد. هرچند تاکید سرمربی پرتغالی صنعت نفت به بازی سازی از عقب زمین است و شاگردانش باید کار را با پاسکاری از زمین خودی آغاز کنند تا ساختار حمله تیم شان سازماندهی شود.


فاصله زیاد بین هخامنش و ساکی روزنه های زیادی را در خط دفاعی صنعت نفت به وجود آورده بود و اشتباهات فردی مدافعان این تیم در نیمه اول بارها و بارها فرصت گلزنی را به مهاجمان پدیده داد. به نظر می رسد استفاده از دفاع سه نفره نتواند توقعات را در تیم سرجیو برآورده کند و برای همین سرمربی پرتغالی صنعت نفت باید تدبیر ویژه ای برای ترمیم ساختار دفاعی و کاهش اشتباهات فردی داشته باشد.