بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 25 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه فوتسال شهروندساری 3 - فرش آرامشهد 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

ترکیب احتمالی فولاد برابر نفت مسجدسلیمان
جمعه, 19 مرداد 1397 ساعت 16:23
ترکیب احتمالی فولاد برابر نفت مسجدسلیمان
شاگردان سیدسیروس پورموسوی پس از شکست خارج از خانه مقابل پرسپولیس پا به اولین دربی خوزستان در فصل جاری خواهند گذاشت.

به گزارش "توپ 90" فولاد خوزستان با ترکیب بومی به همراه چند ستاره کلیدی همانند سروش رفیعی وارد مسابقات هجدهمین دوره لیگ برتر شده است و در گام نخست توانست در خانه مقابل تیم شگفتی ساز پارس جنوبی جم با درخشش بیت سعید پیروز شود اما فولادی ها در هفته دوم در ورزشگاه آزادی نتوانستند مقابل پرسپولیس امتیاز بگیرند و با شکست سه بر صفر از میدان خارج شدند. همین نتیجه باعث شد شاگردان پورموسوی برای ماندن در کورس بالانشینان جدول نیاز مبرمی به سه امتیاز دیدار امشب مقابل نفت مسجدسلیمان داشته باشند.

در درون دروازه احسان مرادیان در دیدار مقابل پرسپولیس نتوانست عملکرد خوبی از خود به جای بگذارد و حتی شایعاتی پیرامون حضور اخباری در این تیم به گوش رسیده که تاکنون عملی نشده است. 


با این حال به نظر می رسد پورموسوی در دیدار امشب هم به این دروازه بان جوان فرصت بدهد تا در مقابل انتقادات، از خود دفاع کند.

در بخش دفاعی تیم فولاد نمایش چندان خوبی در دیدار مقابل پرسپولیس نداشت. آنها موقعیت های زیادی را به خط حمله پرسپولیس دادند و به جز دریافت سه گل، در چند صحنه خوش شانس بودند که دروازه شان باز نشد. در بازی های قبلی ایوب والی و عبدالله کرمی زوج مرکز خط دفاعی این تیم را تشکیل دادند و پیمان شیرزادی و فرزاد جعفری هم به عنوان مدافعان کناری به میدان رفتند. به نظر می رسد پورموسوی در بازی امشب تغییراتی را در این ترکیب به وجود بیاورد. او روی نیمکت بازیکن برزیلی بلندقامت یعنی نگچی لوپز را در اختیار دارد و همچنین جوان هایی که سرآمد آنها میلاد بدرقه است، مترصد فرصت بازی در ترکیب اصلی فولاد هستند و احتمال حضورشان در زمین کم نیست.

میانه زمین در بازی های قبلی فولاد در اختیار سینا مریدی و فرشاد سالاروند بود. این ترکیب امشب به طور حتم دستخوش تغییر خواهد شد چرا که مریدی با دریافت دو کارت زرد در بازی مقابل پرسپولیس، از زمین بازی اخراج شد و امشب نمی تواند تیمش را همراهی کند.

برای جایگزینی مریدی، میثم دورقی یکی از گزینه ها است. همچنین سوارز تارتا بازیکن برزیلی تازه جذب شده ی فولاد هم می تواند یکی از گزینه های مناسب برای حضور در ترکیب فیکس این تیم باشد. تارتا در بازی مقابل پرسپولیس جایگزین سروش رفیعی شد که البته نمایش خوبی هم به جا نگذاشت؛ اما حضور او به عنوان یار تعویضی در بازی هفته نخست مقابل پارس جم، با یک سانتر زیبا روی ضربه ایستگاهی همراه بود که پایه گذار گل برتری فولاد شد.

در قسمت جلوی خط هافبک پورموسوی به سروش رفیعی به عنوان بازیکن شماره 10 و پلی میکر بازی خواهد داد. رفیعی پس از عملکرد متوسط در برابر پرسپولیس، به دنبال اولین استارت قدرتمند خود در لیگ هجدهم است.


رضا میرزایی دیگر هافبک فولاد است که در هر دو بازی قبلی فیکس بوده و بعید به نظر می رسد جایگاه خود را از دست بدهد. صابر حردانی هم یکی از گزینه های بازگشت به ترکیب اصلی در خط هافبک به شمار می رود.

به احتمال زیاد در خط حمله همان زوج حسن بیت سعید و لوسیانو پریرا از سوی سیروس پورموسوی به کار گرفته خواهند شد. آنها پس از درخشش در بازی نخست، در دیدار دوم در چنگ مدافعان مستحکم پرسپولیس گیر افتادند و موقعیت چندانی نصیبشان نشد. در کنار این دو مهاجم، فرشاد جان فزا و مهدی زبیدی هم کاندیدای ورود به زمین خواهند بود.