بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بنفیکا 3 - گوادالاخارا 0 (اینترنشنال کاپ)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

تیبو کورتوا؛ یاغی شماره 45 شهر مادرید
پنجشنبه, 18 مرداد 1397 ساعت 11:36
تیبو کورتوا؛ یاغی شماره 45 شهر مادرید
تیبو کورتوا حالا تبدیل به چهل و پنجمین بازیکنی می شود که هم برای رئال و هم اتلتیکومادرید بازی کرده است.


به گزارش "توپ 90"، 4 سال پیش و با نظر مورینیو، انتقال قرضی کورتوا به اتلتیکومادرید به پایان رسیده و او تبدیل به دروازه بان اصلی چلسی شد و حالا دیشب این سنگربان 26 ساله به رئال مادرید پیوست. تیبو کورتوا هفتمین دروازه بان تاریخ است که هم برای رئال و هم اتلتیکو بازی کرده است و پیش از کورتوا، فرناند گوایارتز تنها بلژیکی بود که موفق به بازی کردن برای کهکشانی ها شده بود.

در سالهای اخیر انتقال بین اتلتیکو و رئال به حداقل رسیده بود و تئو هرناندز مدافع جوان روخی بلانکوس که فصل قبل راهی برنابئو شد در بین معدود بازیکنانی بود که بین این 2 رقیب دیرینه جا به جا می شد.

خواکین کاروچو در سال 1916 از اتلتیکو راهی اردوی رقیب شد تا اولین یاغی پایتخت اسپانیا لقب گیرد و در ادامه بازیکنانی چون خوزه ماریا کابو، جیمی لازکانو و آندرس آریستگی برای هر 2 تیم مادرید بازی کردند.

سائول نیگز ستاره جوان و فعلی اتلتیکو پیش از انتقال به این تیم در آکادمی رئال مادرید بود و برعکس همین اتفاق برای آلوارو موراتا رخ داده بود. اما شاید بزرگ ترین حسرت اتلتیکو، از دست رائول گونزالس بود که در این تیم مورد توجه قرار نگرفت اما تبدیل به اسطوره رئال مادرید شد.