بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 27 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی جوانان استقلال 2 - جوانان پرسپولیس 0

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کورتوا- مسی؛ لایی تاریخی یا کلین شیت های متوالی
پنجشنبه, 18 مرداد 1397 ساعت 11:36
کورتوا- مسی؛ لایی تاریخی یا کلین شیت های متوالی
با انتقال تیبو کورتوا به رئال مادرید، فصل پیش رو شاهد رقابت بین او و لیونل مسی در ال کلاسیکو خواهیم بود.

به گزارش "توپ 90"، دیشب انتقال تیبو کورتوا دروازه بان بلژیکی و بلند قامت چلسی به رئال مادرید بعد از ماه ها قطعی شد تا بالاخره شایعه جذب یک سنگربان کلاس بالای جهانی که بخش لاینفک اخبار کهکشانی ها در سالهای اخیر بود به حقیقت منجر شود.

نام های فراوانی چون دخیا، دوناروما، آلیسون بکر و حتی بوفون برای تقویت دروازه رئال مادرید در سالهای اخیر مطرح شدند و در نهایت کورتوا راهی برنابئو شد.

در ال کلاسیکوهای فصل پیش رو اگرچه دیدار شاهد رقابت جذاب لیونل مسی و کریستیانو رونالدو نخواهیم بود، اما با اضافه شدن ترکیب تیبو کورتوا به ترکیب کهکشانی ها، حالا ستاره شماره 10 بارسا یک رقیب جدید پیدا کرده اسنت.

اگرچه لیونل مسی در دیدار رفت و برگشت فصل قبل بارسا برابر چلسی مجموعا 3 بار دروازه سنگربان بلژیکی را باز کرد که گل لایی دور برگشت او تا مدت ها سوژه تمسخر آبی های لندن شده بود، اما پیش از این 2 دیدار لیونل مسی آن در 8 بازی متوالی در باز کردن دروازه کورتوا ناکام مانده بود.

داستان لیونل مسی و کورتوا با درخشش ستاره آژانتینی آغاز شد و مسی در 3 دیدار اول برابر دروزه بان جدید رئال مادرید 6 بار دروازه او را باز کرد اما بعد از آن طلسم 8 بازی آغاز شد.

مسی طی 2 بازی در لیگ قهرمانان، 3 دیدار در لالیگا، 2 بازی در سوپرجام اسپانیا و یک بار در جام جهانی 2014 در دیدار آرژانتین برابر بلژیک نتوانست دروازه کورتوا را باز کند و در سال 2014 یک بار در نبرد پنالتی نیز در مقابل این گلر 26 ساله ناکام ماند.

البته لیونل مسی در دیدار فصل قبل لیگ قهرمانان و در بازی رفت، هم طلسم گل نزدن به چلسی و هم ناکامی برابر تیبو کورتوا را یک جا شکست و در بازی برگشت نیز با دبل خود زمینه صعود آبی اناری ها را به مرحله بعدی مهیا کرد.

حالا و در فصل جدید، لیونل مسی و کورتوا در ال کلاسیکو به مصاف یکدیگر خواهند رفت و ستاره آرژانتینی امیدوار است یکه تازی در جدول بهترین گلزنان تاریخ این نبرد حساس با باز کردن دروازه کورتوا ادامه یابد.

از آنسو دروازه بان جدید کهکشانی ها نیز به خوبی می داند درخشش برابر بارسلونا و لیونل مسی می تواند خیلی زود وی را به قهرمان برنابئو تبدیل کند.