بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 3 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی کرواسی 3 - انگلیس 3 (زیر 21 سال اروپا)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رویس و گوتزه، امیدهای اصلی دورتموند هستند
پنجشنبه, 18 مرداد 1397 ساعت 11:35
رویس و گوتزه، امیدهای اصلی دورتموند هستند
سباستین کل که از او به عنوان یکی از اسطوره‌های اخیر باشگاه دورتموند یاد می‌شود به ستایش از کاپیتان جدید باشگاه، مارکو رویس پرداخته و معتقد است ماریو گوتزه هم در فصل پیش رو می‌تواند بار دیگر به دوران اوج بازگردد. 

به گزارش "توپ 90"، سباستین کل که قبل از بازنشستگی در سال 2015 سیزده سال با پیراهن زرد دورتموند به میدان رفته سابقه‌ی هم‌بازی بودن با رویس و گوتزه را در کارنامه دارد. کل از اوایل تابستان به عنوان مدیر اداره‌ی فوتبالیست‌های حرفه‌ای به باشگاه محبوبش بازگشته. 

مارکو رویس هم که برای باشگاه شهر زادگاهش بیش از 200 بازی انجام داده اخیراً بازوبند کاپیتانی این تیم را بدست آورده. رویس در 17سالگی دورتموند را ترک کرده بود ولی در سال 2012 بعد از پشت سر گذاشتن سه سال موفق در مونشن‌گلادباخ به تیم محبوبش بازگشت. رویس 29ساله در فصل پیش رو، دهمین فصل بازی در بوندس‌لیگا را تجربه خواهد کرد. 


کل درباره‌ی رویس گفت:" مارکو قصد دارد نقش جدیدی در تیم بازی کند و من از او حمایت کامل می‌کنم. ما در فصل پیش رو با هم زیاد کار خواهیم کرد و ارتباط نزدیک و تنگاتنگی خواهیم داشت. یک کاپیتان نسبت به سایر بازیکنها مشکلات بیشتری را تحمل خواهد کرد و باید همیشه تصویر بزرگتر تیم را در نظر داشته باشد. مارکو یک کاپیتان ایده‌آل است چون چه به عنوان فوتبالیست و چه به عنوان انسان، یک الگوی به تمام معنا است و در زمین هم می‌تواند بدرخشد". 


گوتزه دیگر بازیکن دورتموندی‌ای است که فصل پیش رو برایش اهمیتی کلیدی خواهد داشت. این بازیکن 26ساله که پیش از جام جهانی با فقدان آمادگی جسمانی و بی‌نظمی‌های متابولیک دست و پنجه نرم می‌کرد از سوی یواخیم لو به تیم ملی دعوت نشد ولی لوسین فاور سرمربی دورتموند در اردوهای پیش‌فصل از او به عنوان یکی از بازیکنان اصلی تیمش استفاده کرده است. 


کل که در زمان حضور قبلی گوتزه در دورتموند، به عنوان کاپیتان تیم در سالهای 2011 و 2012 دو بار پیاپی بوندس‌لیگا را فتح کرده بود درباره‌ی گوتزه گفت:" ماریو فصل خیلی مهمی در پیش دارد. او برنامه‌های بزرگی دارد. بعد از چند هفته‌ای که از حضور او در تمرین‌ها می‌گذرد شک ندارم امسال ماریو گوتزه‌ای را خواهیم دید که زمانی با پیراهن زرد دورتموند چشم‌ها را خیره می‌کرد و هواداران را سر ذوق می‌آورد".