بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

استقلال - 9 آبان 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بنفیکا 3 - گوادالاخارا 0 (اینترنشنال کاپ)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

زوج 19 گله پیکان؛ منطق یا رویا
چهارشنبه, 17 مرداد 1397 ساعت 12:31
زوج 19 گله پیکان؛ منطق یا رویا
پیکان در این فصل دو بازیکن از بهترین گلزنان فصل قبل لیگ برتر را در اختیار دارد اما هم پست بودن این بازیکنان باعث شده تا این هفته تنها یکی از آن ها فرصت بازی در ترکیب را داشته باشد.

به گزارش" توپ 90" وقتی پیکان در فصل نقل و انتقالات محمدقاضی و عیسی آل کثیر را به خدمت گرفت این ذهنیت پیش آمد که با وجود این دو مهاجم گلزن خط حمله قدرتمندی برای پیکان بسازند اما در دوبازی اول مجید جلالی از قاضی در ترکیب اصلی استفاده کرد. آل کثیر که فصل قبل در نفت بحران زده عملکرد خوبی داشت در بازی با استقلال به میدان آمد اما او جانشین قاضی شد تا این زوج شکل نگیرد. البته که بازی این دو بازیکن شباهت هایی به هم دارد و هر دو مهاجم نوک هستند اما تفاوت هایی که بازی این دوبازیکن دارد شاید بتواند از آن ها زوج خوبی در خط حمله بسازد. نکته جالب اینجا است فراز امامعلی که یک مهاجم نوک است در ترکیب این فصل پیکان در پست وینگر بازی می کند. اما همانطور که حمید مطهری مربی پیکان در گفت و گو با توپ 90 گفت آل کثیر در پیکان در پست اصلی اش که مهاجم نوک است بازی خواهد کرد.


آل کثیر بعد از قاضی که 11 گل در فصل گذشته به ثمر رسانده با 8 گل دومین گلزن برتر خط حمله پیکان در این فصل است و شاید استفاده همزمان از این دوبازیکن در برخی از بازی های بتواند تجربه جالبی برای این تیم باشد. البته که بازی کردن دو بازیکن هم پست حتی اگر در یک فصل 20 گل در مجموع زده باشند نمی تواند به معنای این باشد که این دو الزاما در کنار هم بتوانند زوج خوبی تشکیل بدهند، اما همانطور که گفته شد خصوصیات بازی این دو بازیکن به شکلی است که شاید در کنار هم بتوانند ترکیب خوبی باشند. قاضی چپ پا و قدرتی است و آل کثیر راست و پا و سرعتی تر است. هر دوبازیکن قدرت سرزنی و قدرت بدنی خوبی دارند و می توانند روی خط دفاعی حریف فشار بیاورند و شاید امتحان آن در تمرینات جلالی را برای استفاده همزمان از این دو بازیکن وسوسه کند.