بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ایران ورزشی - 29 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 2 - رئال سوسیداد 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

گورتزکا: می‌خواهم رهبر خط میانی بایرن باشم
دوشنبه, 15 مرداد 1397 ساعت 10:57
گورتزکا: می‌خواهم رهبر خط میانی بایرن باشم
لئون گورتزکا که به تازگی به بایرن مونیخ پیوسته معتقد است درحالیکه بایرن برای کسب هفتمین قهرمانی پیاپی در بوندس‌لیگا آماده می‌شود، می‌تواند به مهره‌ی اصلی خط میانی این غول فوتبال آلمان تبدیل شود.

به گزارش توپ 90، گورتزکا از آغاز هفته‌ی گذشته به تمرینات بایرن پیوسته ولی گویا جو بایرن مونیخ از همین حالا روی او اثر گذاشته و غلظت جاه‌طلبی او را افزایش داده.


گورتزکا در مصاحبه با روزنامه‌ی بیلد گفت:" من معتقدم توان آن را دارم که در تیم نقش رهبری بازی کنم. برای این کار باید خودم را در زمین ثابت کنم و با عملکردم نشان بدهم که چند مرده حلاجم".


گروتزکا فصل پیش به عنوان کاپیتان دوم شالکه در این تیم بازی می‌کرد اما در فرصت نقل و انتقالات ژانویه‌ی 2018 اعلام شد که او به بایرن مونیخ خواهد پیوست. درحالیکه هواداران آبی‌های شالکه از این اقدام او عصبانی بودند و عصبانیت خود را در بازی‌های شالکه ابراز می‌کردند، گروتزکا از تلاش برای تیم خود دست برنداشت و با به ثمر رساندن چهار گل، دو پاس گل و بازی‌های زیبا و متقدرانه برای شالکه، در کسب مقام دومی بوندس‌لیگا توسط این تیم نقش مهمی داشت.


گروتزکا در مصاحبه با بیلد گفت:" برایم خیلی مهم بود که شالکه را در اوج ترک کنم. آن زمان بهترین زمان ممکن برای رفتن به یک باشگاه دیگر بود. احساس می‌کردم برای پیشرفت باید دل به دریا بزنم و ناشناخته‌ها را امتحان کنم".

گورتزکا در بایرن، در پست تخصصی خود رقبای سرسختی دارد. سباستین رودی و رناتو سانچز که دوباره به میادین بازگشته برای بدست آوردن جایگاه فیکس در ترکیب بایرن مونیخ از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد. سانچز ماه گذشته در بازی دوستانه‌ی بایرن با پاری سن ژرمن با به ثمر رساندن یک ضربه‌ی آزاد بی‌نظیر و تماشایی نشان داد که برای فصل آینده، به راحتی به رقبای خود باج نخواهد داد.


گورتزکا در مصاحبه با بیلد  گفت:" می‌دانم کیفیت بایرن فوق‌العاده بالا است. ولی من برای نیمکت‌نشینی به مونیخ نیامده‌ام. من قبلاً ثابت کرده‌ام که می‌توانم مسئولیت‌پذیر باشم و مسئولیت‌های دشوار را به عهده بگیرم. من برای موفقیت با بایرن مونیخ عطش زیادی دارم".