بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

ابرار ورزشی - 26 فروردین 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بسکتبال بروکلین - فیلادلفیا ( بازی چهارم)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

رمزگشایی از نامه کی‌روش؛ این یک خداحافظی ساده نیست!
چهارشنبه, 10 مرداد 1397 ساعت 21:05
رمزگشایی از نامه کی‌روش؛ این یک خداحافظی ساده نیست!
نامه منتشر شده از سوی کارلوس کی روش در فضای مجازی، برداشت های مختلفی را به دنبال داشته است. از خداحافظی با ایران، تا هشدار به فدراسیون.

به گزارش "توپ 90"، بعد از ظهر امروز اتفاقی در فضای مجازی رخ داد که می تواند دهم مرداد ماه را به یک روز تاریخی در فوتبال ما تبدیل کند و یا از سوی دیگر ممکن است یک اتفاق عادی و البته تکراری باشد.

کارلوس کی روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران، حوالی ساعت 14 امروز در صفحه شخصی خود مطلبی منتشر کرد که بیش از هر چیز شبیه به یک زنگ خطر بود.

اگر کسی با خلقیات کی روش و البته سابقه او و متن های مجازی اش آشنا نباشد، پیام امروز او را می تواند به راحتی مترادف با خداحافظی و پایان همکاری با فدراسیون ایران تلقی کند. البته دلایل هم برای این اتفاق کم نیستند. از مشکلات اقتصادی و تحریم های ایران که منجر به مسدود شدن حساب های او در اروپا شد گرفته، تا مشکلاتی با افرادی مثل برانکو ایوانکوویچ که او برای اشاره مجدد به آنها حتی تا بازگشت از روسیه به ایران هم صبر نکرد و پس از بازی سوم مرحله گروهی ایران در جام جهانی دوباره چنین مسائلی را یادآوری کرد.

اما نکته دیگری که در خصوص ماجرای این مرد پرتغالی وجود دارد، این است که قرارداد او با فدراسیون فوتبال ایران تا پایان ماه جولای بوده است. یعنی از ساعت 12 شب گذشته دیگر کارلوس کی روش روی کاغذ سرمربی تیم ملی ایران نیست. هرچند صحبت های زیادی بین او و مهدی تاج در خصوص عقد قرارداد مجدد انجام شده و این مربی حتی برنامه هایش را نیز برای جام ملتهای آسیا ارائه کرده، اما این مذاکرات هنوز منجر به عقد قرارداد نشده و رنگ رسمیت نگرفته است.

حالا کارلوس کی روش با انتشار این پست و اشاره به دوران 7 و نیم ساله حضورش روی نیمکت تیم ایران، به نوعی قصد یادآوری به مسئولان فدراسیون دارد؛ یادآوری این نکته که قرارداد ما از دیشب به اتمام رسیده و اگر تمایل به ادامه همکاری دارید، طبیعتا باید خیلی زود اقدام کنید.

یک نگاه دیگر هم می توان به این نامه داشت و آن هم اینکه کی روش به مشتریان احتمالی اش از جمله فدراسیون فوتبال الجزایر اعلام کرده که به صورت رسمی همکاری اش با ایران تمام شده و دوره حضور کی روش در تیم ایران به پایان خود رسیده است. در کشور الجزایر رسانه های مختلفی صحبت از حضور کی روش روی نیمکت این تیم کرده بودند. با این حال رئیس فدراسیون این کشور با اعلام اینکه با یک مربی بزرگ در آستانه عقد قرارداد بودند ولی از نظر مالی به توافق نرسیدند، ذهن ها را به این سمت برد که شاید منظور او کارلوس کی روش بوده و حالا پیوستن این مرد پرتغالی به سبزهای آفریقا منتفی شده است.

در مجموع باید به خاطر داشت که سرمربی 7 سال اخیر تیم ایران، هر بار خواسته ای اعم از مالی، امکاناتی، حمایتی و... داشته، از چنین راه هایی درخواست خود را اعلام کرده و هشدار داده که باید شرایط مورد نیاز برای او و تیمش فراهم شود. هنوز دقیق مشخص نیست که به نامه او از کدام زاویه باید نگاه کرد؛ آیا کی روش دوباره در حال تلنگر زدن از طریق صفحه رمزآلود اینستاگرام خود است و می خواهد مسئولان فدراسیون را به تکاپو وا دارد یا اینکه این بار قصد خداحافظی از ایران و اعلام رسمی پایان دوره همکاری اش با این کشور را دارد؟