بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 2 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی الوحده امارات 4 - الریان 3

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

لو رفتن عملیات تروریستی در ورزشگاه نوکمپ
چهارشنبه, 10 مرداد 1397 ساعت 14:23
لو رفتن عملیات تروریستی در ورزشگاه نوکمپ
نشریه ال پریودیکو تایید کرد که یک گروه تندرو اسلامگرا قصد داشته در جریان دیدار بارسلونا و رئال بتیس، در ورزشگاه نوکمپ عملیاتی تروریستی انجام دهد.

به گزارش "توپ 90"، شاخه یک گروه تندرو در بارسلونا که عملیاتی تروریستی در این شهر انجام داد و منجر به کشته شدن 16 نفر و مجروحیت 133 نفر شد، برنامه داشت تا چندین عملیات نیز در نقاط مختلف شهر، از جمله ورزشگاه نوکمپ انجام دهد.


کاراگاهانی که مسئولیت پرونده را برعهده گرفتند، پس از تحقیقات متوجه شدند که یکی از برنامه های این گروه، انجام عملیاتی تروریستی در جریان دیدار بارسلونا و رئال بتیس بود. طبق بررسی که بر موبایل محمد هیچامی، یکی از تروریست‌هایی که در جریان عملیات کشته شده بود، انجام شد، پلیس متوجه شد که برنامه ریزی‌های دیگری نیز برای انجام دیگر عملیات هماهنگ شده و عکس ورزشگاه بارسلونا نیز در بین یکی از نقاط مورد نظر وجود داشت.


یکی از فروشندگان فروشگاه رسمی بارسلونا تایید کرده بود که دو نفر که شکل و شمایلی مشابه تروریست‌ها داشتند، روز قبل از حمله تروریستی در آنجا حضور داشتند.


به علاوه، دو نوشته از امام عبدالباکی ، یکی دیگر از تروریست‌ها که در انفجار آلکانار کشته شد، پیدا شد که طی آن، برنامه ریزی برای انجام عملیات تروریستی در تاریخ 20 آگوست انجام شده بود، روزی که در آن مردم بارسلونا، یک جشن خیابانی برگزار می‌کنند.
چیزی که کاراگاهان متوجه آن نشدند این بود که تروریست‌ها چگونه می‌خواستند در ورزشگاه عملیات تروریستی انجام دهند. اینکه برنامه ریزی آنها، انفجار در یک ون بوده یا جلیقه انتحاری. جلیقه انتحاری روشی بود که تروریست ورزشگاه سن دنیس، در جریان دیدار دوستانه فرانسه و انگلیس در سال 2015 استفاده کرده بود.