بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 2 مرداد 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی بارسلونا 1 - چلسی 2

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

احتمال انحلال سیاه جامگان بالا رفت
سه شنبه, 09 مرداد 1397 ساعت 18:10
احتمال انحلال سیاه جامگان بالا رفت
مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان مدعی شده است که در صورت عدم حمایت مالی از سوی نهادها و ارگان های مختلف این باشگاه بعید است بتواند در مسابقات لیگ دسته اول کشور حاضر شود.

به گزارش "توپ 90" سید هاشم حسینی مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان که در روزهای اخیر در سکوت کارش را پیگیری کرده بود در گفتگویی مفصل به نقد عملکرد مسئولان پرداخت و گفت هر چه در توان داشته برای سرپا ماندن سیاه جامگان به میدان عمل آورده است؛ حسینی در ابتدای صحبت های خود با تشکر از خانواده عباسی گفت: هفت سال مدیریت فوتبالی در این روزگار پر حاشیه اقتصادی آن هم به صورت شخصی و بدون هیچ حمایتی از سوی نهادها و ارگان های مختلف یک جهاد است و واقعا خانواده عباسی زحمتکش کشیدند و نامشان در فوتبال خراسان جاودانه شد؛ آنها اکنون واقعا بضاعت مالی مالکیت باشگاه را ندارند و باید به آنها حق داد و از آنها نیز تقدیر نمود. به واسطه رفاقت دیرینه و سابقه مدیریتی بنده و به درخواست شخص آقای عباسی پدر، من به عنوان مدیرعامل باشگاه در بحرانی ترین دوران هفت سال اخیر این باشگاه منصوب شدم؛ از روز اول پیگیر برگزاری جلسات با مدیران سطح اول بودم اما متاسفانه هیچ همکاری شکل نگرفت و از جلسه با آنها ممانعت شد تا به سراغ مدیران میانه بروم و در جلسات با مدیران میانه هم چیزی عاید باشگاه نشد و شانه ای نیافتیم تا بتوانیم دستمان را به روی آن بگذاریم و به آن اعتماد کنیم.


حسینی در ادامه گفت: در میان این روزهای شلوغ و به دور از هیاهوهای نقل و انتقالاتی، ما کادرفنی موردنظر خود را انتخاب کردیم و بسیاری از بازیکنان فصل گذشته نیز با ما برای ادامه همکاری به توافق رسیدند؛ همچنین به دنبال آن بوده و هستیم تا با کشف استعداد های نوین به جوانان شهرمان کمک کنیم زیرا یکی از معدود امید های شهر امام مهربانی ها همین فوتبال است و جوانان به عنوان یک تفریح سالم به آن می پردازند. من اکنون حاضرم با همین پتانسیل در هر نهاد و ارگانی تعهد دهم که اگر در جمع تیم های صعود کننده به لیگ برتر نباشیم می توانیم در زمره تیم های پدیده لیگ دسته اول کشور قرار گیریم.


حسینی با ابراز ناراحتی از نامهربانی ها با این تیم در روزهای اخیر ادامه داد: ای کاش گوش شنوایی پیدا شود و بیاید و تنها هزینه های مالی ما را برعهده بگیرد زیرا ما تمام سخت افزار خود را آماده و مهیا کرده ایم و اگر یک اسپانسر پیدا شود، کار خود را رسما آغاز خواهیم کرد؛ بازیکنان بعضاً به صورت انفرادی و یا گروهی تمریناتشان را مدتهاست آغاز کرده اند تا با آمادگی کامل در تمرینات حاضر شوند. ای کاش نگاه به فوتبال عوض شود و ای کاش به فوتبال به عنوان یک بنگاه اقتصادی و تجاری نگاه نکنیم و عواقب فرهنگی آن را هم در نظر بگیریم. به طور مثال اگر همین باشگاه منحل شود، حدود 150 نیرو اعم از (بازیکن، کادرفنی، کادر پزشکی، پرسنل و ...) بیکار می شوند که در شرایط کنونی کشور آیا به مصلحت است؟


حسینی در خلال صحبت هایش با انتقاد از برخی مدیران مسئول گفت: اصلا تمایلی به صحبت نداشتم وقتی شرایط تیممان پایدار نشده است؛ آقایان می آیند و در رسانه ملی می گویند چرا سیاه جامگان تیم ندهد مگر مشکلی است؟ حال شما به همان آقای مسئول بگویید 300 میلیون تومان کمک کند، اگر انجام داد! برخلاف دوستان من در آن دسته از مدیران قرار ندارم که بخواهم برای هیچ و پوچ داد و فریاد کنم، در سکوت کادرفنی و بازیکنان را به توافق رسیدیم و تنها مشکلمان بحث اسپانسر است؛ الان هم هشدار می دهم تا هواداران بدانند که اگر اسپانسر مالی پیدا نشود، تمام زحمات ما در این مدت از بین خواهد رفت و طبق اعلام سازمان لیگ باید در 24 ساعت آینده این اتفاق نهایی شود و شرایط تیم به سازمان لیگ اعلام گردد.


حسینی در پایان صحبت هایش خبر از انحلال احتمالی داد و افزود: اگر خبر نامنحوس و تلخ انحلال این تیم مردمی با هواداران پرشورش در شهر پیچید، از هواداران عذرخواهی میکنم زیرا با توجه به تجربه ام، آمده بودم تا برای حفظ این سهمیه تلاش کنم و در بحث ساختار و فنی کار را به خوبی جلو بردیم و نهایی کردیم اما نمیدانم در این شهر بزرگ که به شهر مهربانی و عطوفت با توجه به حضور امام رئوفمان نامیده شده است چرا یک اسپانسر مالی برای ما پیدا نمی شود؟ در پایان امیدوارم یکی از امید های اصلی مردمان این شهر با تزریق مالی نهادها و ارگان های مختلف سرپا بماند زیرا در غیر اینصورت بعید میدانم راهی جز اعلام انحلال در دستور کار مالکیت (خانواده عباسی) قرار داشته باشد؛ به همین منظور در صورت عدم مساعدت، این آخرین مصاحبه من خواهد بود و از هواداران خونگرم مشکی در سراسر ایران خداحافظی می کنم زیرا متاسفانه این مسئله در خراسان به یک رسم تبدیل شده است که عمر باشگاه ها کوتاه باشد.