بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

مرجع دانشجویان و مهندسان عمران - سیویلان

گیشـه مطبوعات ورزشی

گل - 25 آذر 1397

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی ایتالیا 0 - لهستان 1 (یورو زیر 21 سال)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

وضعیت خطرناک دو تیم لیگ برتری در هفته دوم
سه شنبه, 09 مرداد 1397 ساعت 18:08
وضعیت خطرناک دو تیم لیگ برتری در هفته دوم
کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال درباره باشگاه های بدهکار لیگ اطلاعیه صادر کرد که طی آن تنها دو تیم پدیده و نفت مسجدسلیمان را دارای مشکل حاد خوانده است. 

به گزارش "توپ 90"، در حالی که عنوان می شد باشگاه هایی که شکایت هایی از طرف بازیکنان سابق دارند و آن ها را حل و فصل نکرده اند نمی توانند در هفته اول بازی های لیگ از بازیکنان جدید خود استفاده کنند در نهایت برای انجام یک بازی از کمیته تعیین وضعیت مهلت گرفته تا به این موضوع رسیدگی کنند. پس از پایان وقت اداری امروز، این کمیته به انتشار اطلاعیه ای پرداخت که طی آن به روند تعیین تکلیف بازیکنان توسط باشگاه های بدهکار پرداخت. کمیته تعیین وضعیت اعلام کرده که تا پایان زمان اداری مورخ 9 مرداد 1397 وضعیت مجوز ثبت قرارداد بازیکنان باشگاه‌های لیگ برتر به شرح ذیل است :


* استقلال: دارای 8 پرونده محکومیت قطعی از سوی کمیته وضعیت بوده که تمام پرونده ها را با پرداخت یا با ارائه رضایت نامه، حل و فصل کرده است، لذا مجوز قطعی ثبت و استفاده از بازیکنان جدید این باشگاه صادر گردیده است.


* سپید رود رشت: دارای 2 پرونده محکومیت قطعی از سوی کمیته وضعیت بوده که تمام پرونده ها را با پرداخت یا با ارائه رضایت نامه، حل و فصل کرده است، لذا مجوز قطعی ثبت و استفاده از بازیکنان جدید این باشگاه صادر گردیده است.


* نفت مسجد سلیمان: دارای 6 پرونده منجر به صدور حکم قطعی از سوی کمیته وضعیت می‌باشد و تا این تاریخ اقدامی برای حل و فصل پرونده ها صورت نگرفته است،  لذا مجوز قطعی صادر نگردیده و صرفاً مجوز یک مسابقه (نخستین مسابقه لیگ) برای این باشگاه صادر شده بوده است.


* پدیده مشهد: دارای 6 پرونده منجر به صدور حکم قطعی از سوی کمیته وضعیت می‌باشد و تا این تاریخ اقدامی برای حل و فصل پرونده ها صورت نگرفته است، لذا مجوز قطعی صادر نگردیده و صرفاً مجوز یک مسابقه (اولین مسابقه لیگ) برای این باشگاه صادر شده بوده است.

با توجه به آخرین اوضاع بررسی شده توسط کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال می توان نتیجه نهایی را بدین ترتیب عنوان کرد:


1 - باشگاه های فولاد خوزستان، ذوب آهن اصفهان، پیکان، صنعت نفت آبادان، سپاهان اصفهان، تراکتورسازی تبریز، سایپا، نساجی، استقلال خوزستان، پارس جنوبی جم، سپیدرود رشت، گسترش فولاد تبریز و استقلال، با حل و فصل تمام پرونده های دارای احکام لازم الاجرای خود در کمیته وضعیت،  موفق به اخذ مجوز قطعی ثبت قرارداد بازیکنان جدید خود گردیده اند. لازم به ذکر است، باشگاه پرسپولیس با توجه به حکم فیفا، از ثبت قرارداد بازیکنان جدید محروم می باشد.


2- تنها دو باشگاه ها پدیده مشهد و نفت مسجد سلیمان، تا این تاریخ اقدام به حل و فصل پرونده های خود نکرده، لذا تا زمان عدم پرداخت مبالغ محکومیت یا ارائه رضایت نامه از تمام اشخاص دارای حکم قطعی از کمیته وضعیت، در مهلت باقی مانده از نقل و انتقالات، محدودیت‌های مقرر برطرف نخواهد شد و بدیهی است با توجه به تذکرات و ارسال اخطاریه‌های متعدد، مسئولیت اتخاذ سایر تنبیهات، مندرج در مقررات نیز بر عهده باشگاه مربوطه خواهد بود.