بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

پیروزی - 31 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه‌بازی فنرباغچه 1 - وولفسبورگ 1 (بازی‌دوستانه)

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

کاهش هزینه ارزی در دستور کار فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها
سه شنبه, 09 مرداد 1397 ساعت 18:08
کاهش هزینه ارزی در دستور کار فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها
دیوان محاسبات به وزارت ورزش و جوانان دستور داد فدراسیون ها و باشگاه ها نسبت به کاهش مصارف ارزی و مدیریت بهینه آنها اقدام کنند.

به گزارش "توپ 90"، طبق اعلام وزارت ورزش دیوان محاسبات کشور در نامه ای به محمد رضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به افزایش نیازهای ارزی وزارت ورزش و جوانان (فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها) درخواست کرد برای کاهش تقاضاهای هیجانی و غیرضرور، برنامه‌ریزی دقیقی در خصوص لزوم اردوهای تدارکاتی و نظارت بر تعداد افراد اعزامی (ورزشکار، مربی، همراه و ...) صورت گیرد.


در بخش دیگری از نامه دیوان محاسبات به وزارت ورزش و جوانان آمده است:

" موکداً می بایست در اختصاص سهمیه ارزی برای فدراسیون ها و باشگاه ها دقت نظر کافی را به عمل آورد و نسبت به نظارت دقیق و جامع بر پرداخت و هزینه کرد این مبالغ ارزی اقدامات لازم را صورت داد "


همچنین در این نامه تاکید شده است:

" مستدعی است مراتب به نحوه مقتضی به کلیه واحدهای تابعه و زیرمجموعه آن دستگاه متبوع از جمله فدراسیون های ورزشی اعلام گردد.


شایان ذکر است در راستای وظایف قانونی محوله، نظارت و رسیدگی لازم در این خصوص در دستور کار حسابرسی ورزشی این دیوان خواهد بود و مراتب به مراجع قانونی ذیربط گزارش و در صورت تخطی از قوانین و مقررات مربوطه، موضوع به دادسرای دیوان محاسبات کشور ارجاع خواهد شد."