بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

خبر ورزشی - 2 اردیبهشت 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی لوکوموتیو تاشکند 1 - الاتحاد عربستان 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

بهترین گلر هفته اول لیگ هجدهم چه کسی بود؟
سه شنبه, 09 مرداد 1397 ساعت 12:08
بهترین گلر هفته اول لیگ هجدهم چه کسی بود؟
هفته اول رقابت های لیگ برتر با عملکرد مثبت اغلب دروازه بان های حاضر در این دیدارها به پایان رسید. 9 گلر موفق شدند در اولین هفته این بازی ها دروازه خود را بسته نگه دارند. 

به گزارش "توپ 90"، هفته اول بازی های لیگ هجدهم برگزار شد و دروازه بان های حاضر در این بازی ها نیز برای اولین بار در فصل جدید فوتبالی محک خوردند. دروازه بان هایی که در مجموع موفق شدند عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارند. 


به مانند فصل های قبل، هفته به هفته پس از برگزاری بازی های لیگ عملکرد دروازه بان ها را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد. نکته مهم در این باره اینکه به دلیل ضایع نشدن حق گلرها، تنها بر اساس اتفاقات قابل مشاهده و اثبات در هر بازی عملکرد آنها مورد بررسی قرار خواهد گرفت. 


پیش از این بسیاری از مخاطبان جهت محاسبه نکردن سیوهای دروازه بان ها به این مطلب انتقاد وارد می کردند اما به دلیل اینکه در صورت محاسبه سیوها ممکن است به دروازه بانی (عمدا) امتیاز اضافه تر داده شود و یا از دیگری امتیازی کم شود چرا که بررسی تمام سیوهای گلرها در طول نود دقیقه بدون برنامه کامپیوتری تقریبا قابل محاسبه نخواهد بود. 


به دلیل عنوان شده تنها بر اساس اتفاقاتی همچون کلین شیت، مهار پنالتی و گل خورده امتیازات دروازه بان ها محاسبه می شود تا بدین ترتیب هر گلری بتواند بر اساس عملکرد مورد مشاهده و محاسبه، امتیاز خود را دریافت کند. 


با بررسی دروازه بان های حاضر در لیگ هجدهم همراه "توپ 90" باشید:


رشید مظاهری(ذوب آهن)، بوژیدار رادوشوویچ(پرسپولیس)، سیدمهدی رحمتی(استقلال)، حامد فلاح زاده(سایپا)، پیام نیازمند(سپاهان)، وحید شیخ ویسی(پیکان)، محسن فروزان(تراکتورسازی)، شهاب گردان(صنعت نفت) و میلاد فراهانی(نفت مسجدسلیمان) 


این دروازه بان ها در اولین دیدار خود در لیگ برتر موفق شدند اولین کلین شیت را به نام خود بزنند و به همین دلیل اولین سری از امتیازهای خود در لیگ پیش رو به دست آوردند. بسته نگه داشتن دروازه 9 تیم لیگ برتری در هفته اول بازی ها، باعث شد تا این 9 دروازه به نیم امتیاز مثبت دست پیدا  کنند. 


در این باره جالب اینکه تیم تنها سه دروازه بان از گلرهای نامبرده موفق به کسب سه امتیاز بازی شدند و 6 دروازه بان دیگر در نهایت با تساوی بدون گل زمین را ترک کردند. رشید مظاهری، بوژیدار رادوشوویچ و حامد فلاح زاده سه دروازه بانی بودند که در نهایت با کسب سه امتیاز یازی را به پایان رساندند. 


احمد گوهری(پارس جنوبی جم)، حامد لک(نساجی)، محمد ناصری (پدیده)، احسان مرادیان(فولاد)، فرناندو ده خسوس(گسترش فولاد)، حسین پورحمیدی(استقلال خوزستان) و کوروش ملکی(سپیدرود) 


این دروازه بان ها نیز هر چند نتوانستند دروازه خود را بسته نگدارند اما عملکرد خوبی در دیدار ابتدایی لیگ داشتند. چرا که از بین دروازه بان تنها گلر سپیدرودی ها سه بار دروازه خود را باز شده دید و دروازه بان پارس جنوبی نیز دو بار اسیر مهاجمان حریف شد. 


* پنالتی گیرترین دروازه بان های هفته اول


سه پنالتی در اولین هفته بازی های لیگ برای تیم های مختلف گرفته شد که دو تای آن توسط گلر تیم روبرو مهار شد. احمد گوهری دروازه بان پارس جنوبی و کوروش ملکی گلر سپیدرودی ها اولین دروازه بان های پنالتی گیر در لیگ هجدهم محسوب شوند. 

* شرح جدول:


دروازه بان ها به ازای هر کلین شیت نیم امتیاز مثبت دریافت می کنند. مهار ضربه پنالتی نیز یک امتیاز مثبت برای هر گلر در پی دارد. در طرف مقابل هر گل خورده نیز نیم امتیاز منفی برای سنگربان ها به دنبال دارد.