بنر تبلیغاتی سایت سیویلان

سایت دیتابورس

گیشـه مطبوعات ورزشی

نود - 31 تیر 1398

ویدئـــوهـای ورزشی

خلاصه بازی دوستانه پاری سن ژرمن 1 - نورمبرگ 1

ویدئو خلاصه بازیها و گلها

اخبار ورزشی

سلیمی: انتظارم از وزیر ورزش چیز دیگری بود
سه شنبه, 09 مرداد 1397 ساعت 12:04
سلیمی: انتظارم از وزیر ورزش چیز دیگری بود
ملی پوش دسته فوق سنگین وزنه برداری گفت: تجهیزاتی که الان ما استفاده می کنیم، برای ۱۵ سال پیش است و شرایط اسفناکی دارد.

به گزارش "توپ 90"، بهداد سلیمی در حضور وزیر ورزش هم گلایه های وزنه برداران را مطرح کرد و در گفت و گو با خبرنگاران نیز از کمبودهای موجود سخن گفت. این وزنه بردار دسته فوق سنگین ایران که برای کسب سومین مدال طلای خود در بازی های آسیایی انگیزه بالایی دارد.


بهداد سلیمی درباره وضعیت خودش، شرایط تیم ملی و سایر مسائل حاشیه ای به صحبت پرداخت که مشروح آن را در ادامه می خوانید.


در ۶ ماه اخیر یک هفته استراحت داشتیم


بهمن ماه سال گذشته بود که اردوهای ما استارت خورد. فکر می کنم در این مدت فقط یک هفته استراحت داشتیم. الان هم شرایط آمادگی ما نسبتا مطلوب است و آخرین تمرینات خود را برای حضور پرقدرت در بازی های آسیایی انجام می دهیم. تیم خیلی خوبی داریم. هم نفرات جوان در این تیم هستند و هم باتجربه. اگر اتفاق خاصی نیفتد، تیم ما می تواند نتایج خوبی در بازی های آسیایی کسب کند.


انتظارم از وزیر ورزش چیز دیگری بود


جا دارد از صالحی امیری تشکر کنم چون در چند ماه اخیر با وزنه برداران در ارتباط بودند و سعی کردند مشکلات بچه ها را حل کنند. باید بگویم که از آقای سلطانی فر به عنوان وزیر ورزش انتظار خیلی بیشتری داریم. قبل از مسابقات جهانی، وزیر ورزش به ما قول مساعد دادند که در صورت قهرمانی پاداش ویژه می دهند. به هر حال تیم ما برای اولین بار در تاریخ قهرمان جهان شد و شاید الان نزدیک به یک سال از آن تاریخ گذشته؛ اما وعده ها عملی نشد. انتظار شخص من به عنوان کسی که از نزدیک از وزیر ورزش شناخت دارم، خیلی بیشتر از این بود. حتما رشته های دیگر وقت سلطانی فر را پر کرده بودند و ایشان وقت رسیدگی به وزنه برداری را نداشتند!


وضع تجهیزات وزنه برداری اسفناک است


یک برهه زمانی حقوق ورزشکاران را قطع کردند. از زمانی هم که اعلام کردند دوباره حقوق ها واریز می شود، این اتفاق رخ نداده است. فکر می کنم فقط یک ماه واریزی داشتند و نزدیک ۶، ۷ ماه ورزشکاران طلبکار هستند. فدراسیون وزنه برداری با توجه به منابع مالی محدودی که دارد، نتوانست در این دوره اردوهای خوبی با امکانات بالا برای ما فراهم کند. بارها از طریق رسانه ها و دوستان خود اعلام کردیم که تجهیزاتی که الان ما استفاده می کنیم، برای ۱۵ سال پیش است و شرایط اسفناکی دارد. واقعا این تجهیزات دیگر قابل استفاده نیست و احتمال مصدومیت وزنه برداران را بالا می برد.


فوتبالیست ها عرقشان خشک نشده، پاداش گرفتند


ما نمی خواهیم به فوتبالی ها توهین کنیم و بگوییم چرا آنها پاداش می گیرند. هر ورزشکاری که برای تیم ملی بازی می کند، هدفش شادی دل ملت است. وقتی با همان یک گل به خودی هم دل یک ملت شاد شد و ۸۰ میلیون ایرانی مشکلات را فراموش کردند، با ارزش است. با این حال ما هم انتظار داریم اگر فوتبالیست های عزیز عرقشان خشک نشده، پاداش خود را دریافت کردند؛ ما که نزدیک به یک سال که از مسابقات جهانی گذشته، هنوز نتوانستیم پاداش های خود را که قولش را از وزیر گرفته بودیم، نقد کنیم.